Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

ja będę chwalił dalej tianeptyne, przerobiłem chyba wszystkie grupy antydepów i nic nie dało mi poczucia popartego lekturą badań klinicznych że to substancja która właśnie działa na przyczyne a nie tylko na objawy, uczę się szybciej nowych zachowań wzrosła inteligencja emocjonalna nic tak nie poprawiło do tej pory nastroju i przedewszystkim relacji społecznych

 

na OCD jest faktycznie najsłabiej ale kwetiapina na noc poprawia sprawę

 

z mianseryną na początku brałem tianeptyne i to nie polecam dostałem nawet lekkich halucynacji przy zasypianiu

sam nie wiem czy mirta w tym połączeniu nie zrobi podobnego efektu

 

już nawet nie piszę że po odstawieniu ssri libido jest na normalnym poziomie co też ma działanie antydepresyjne i motywujące

 

powiedźcie mi czy dodanie 5htp albo tryptofanu i w teorii wzrost serotoniny może obniżyć libido?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w skrócie: zacząć do mirtazapiny > ew. dołożyć SSRI/SNRI > przy braku reakcji zmiana na amitryptylinę > ew. dołożenie litu

 

dołożenie litu w depresji melancholijnej? lit u osób które nie mają ChAD po prostu nie działa, ze stabilizatorów tylko lamotrygina ma jakieś tam działanie antydepresyjne, ale nie wyciąga z depresji, tylko zapobiega nawrotom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, no to dzięki za info, zastanawiam się nad spróbowaniem samej tylko mianseryny, choć jej działanie prawdopodobnie nie jest zbytnio antylękowe?

 

a ta tianeptyna co piszecie, że poprawia relacje społecznej to w jaki sposób i jak to się objawia?

mianseryna nie poprawia relacji społecznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jetodik, ja to odczuwam jak zmniejszenie stresu w kontaktach z ludźmi mam motywacje i przede wszystkim

mocno poprawiła się werbalizacja tzn łatwiej sięgam do wspomnień tych z przed godziny i tych z przed kilku lat i poprostu opowiadam ripostuje itd. mówię co myślę i to co przeżyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barsinister akurat lit wykazał jedyne działanie augmentujące w depresji melancholijnej. Szczególnie dobrze zbadane jest jego działanie augmentujące leki trójpierścieniowe w tym typie depresji.

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11313093

 

"The efficacy of lithium augmentation in therapy-resistant depression has been shown in a series of well-designed, placebo-controlled studies"

 

http://books.google.pl/books?id=X61JB7dghsUC&pg=PA227&lpg=PA227&dq=lithium+melancholic+depression&source=bl&ots=_soAoLavkX&sig=A374Cekvq2PrLSSQw1JVtBxxX48&hl=pl&sa=X&ei=H6WkUsXaDMvOsgbQ1YCQCQ&ved=0CJEBEOgBMAk#v=onepage&q=lithium%20melancholic%20depression&f=false

 

Strona 220: "lithium is the first-choice augmenting agent."

 

Stosuje się niższe dawki niż w przypadku manii - 600-900 mg dziennie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuje serotoniny i dopaminy.Serotonine mozna czerpac na rózne sposoby np.zaburzając sobie libido i motywacje biorąc SSRI lub tez pobudzając libido biorąc trazodon.Wracam do serotoniny ale szukam leku który ma inny mechanizm działania niz SSRI.Dopamine czerpie z metylofenidatu,jak mi go braknie to od biedy amisulpryd lub aripiprazol.U mnie nie ma tak ze jeden lek rozwiąze moje potrzeby,zwyczajnie takiego leku nie ma na rynku(choc jest w laboratoriach farmakologicznych).

 

Marek możesz całe życie uzależnić od szukania dla siebie idealnego leku , a nigdy takowego nie znaleść ;)

Nie ma ludzi idealnych, toteż trzeba zaakceptować niektóre swoje słabości isc dalej .

 

-- 08 gru 2013, 21:53 --

 

jetodik, ja to odczuwam jak zmniejszenie stresu w kontaktach z ludźmi mam motywacje i przede wszystkim

mocno poprawiła się werbalizacja tzn łatwiej sięgam do wspomnień tych z przed godziny i tych z przed kilku lat i poprostu opowiadam ripostuje itd. mówię co myślę i to co przeżyłem

 

Mam podobne zachowania odkad zazywam starą , poczciwa klomipramine . Wczesniej przez długi bardzo czas , bo od czerwca byłam totalnie wyłączona z życia , funkcje poznawcze miałam tak mocno zaburzone , że spokojnie moglabym się przyrównać do osoby uposledzonej . Zero skupienia w pracy , w domu robocop.

Teraz wszystko wróciło do normy , zanikla fobia spoleczna , mam naturalną pewność siebie , a w pracy mogę pogadac z klientami na różne tematy. Stalam się też bardziej gadatliwa i więcej żartuje .

Jak dla mnie nic chyba wiecej do szczęścia bym nie potrzebowala w kwestii oddzialywania leku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tianeptyna fajnie obniża kortyzol to czuje:) myślę że u mnie kortyzol sporo miesza w całym tym złym samopoczuciu

za parę dni zaczynam domowy sposób na obniżenie kortyzolu Ambroziaka gościa który ma dużą wiedzę w suplementacji związanej ze sportem - l-glutamina w dawkach 2-3 gramy (z jej przekształcenia zawsze powstaje GABA) - witamina B6 50mg (kontroluje przemiane glutaminy w GABA do tego B6 obniża prolaktyne co mam nadzieje poprawi dodatkowo libido ;) ) - Omega-3 w dawkach 2-3 gramy (aktywują receptory PPAR które "wyciszają" geny odpowiedzialne za synteze kortyzolu)

 

zdam relacje jak to się sprawdza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×