Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj znów próbuje tej tianeptyny.

Lunatic , no to powodzenia . Nie wierzę by ten lek Ci pomógł , a raczej tylko zaszkodzi . Jak juz raz nawalił , to po raz drugi również zawiedzie . Już kiedyś zauważyłem ,ze z czasem na tym leku jego działanie tylko pogarsza stan chorego . Owszem jest dobry przykładowo dla alkoholików porzucających swój nałóg ( szybkość dzialania , oraz ,że tak niefachowo powiem odbudowa "elekrtycznośći" komórek nerwowych . Jednak dla tego kto ma deficyt serotoniny ten lek to porażka .

Jestem bardzo ciekawy jak Ci będzie teraz szło leczenie tym francuskim specjałem . Jak możesz to raportuj . ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

no jak będzie znów takie złe samopoczucie to będzie trzeba zmienić, inaczej tego nie sprawdze jak nie spróbuje, jezeli sie nie sprawdzi to pewnie dostane fluoksetyne, wenlafaksyne albo sulpiryd/amisulpiryd albo znów wróce do paroksetyny z np. tym suplirydem co wspominałeś, to juz standard u mnie ze jestam skazany na ciągłe zmiany nawet jak początkowo jest dobrze

 

-- 23 sty 2014, 12:16 --

 

W ogole to dzialanie tianeptyny na serotonine czasem kupy sie nie trzyma,kiedys mialem problem z odstawieniem SSRI przez objawy odstawienne,a jak przeszedlem z dnia na dzien na Coaxil to tych objawow praktycznie nie bylo,a powinny byc przeciez bardziej nasilone przez jeszcze wiekszy spadek serotoniny niz w przypadku samego odstawienia SSRI,drazliwosc pojawila sie troche pozniej i narastala z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, a co w ogóle odpowiada za jej efekt przeciwlękowy?tylko ten jej wpływ na oś HPA czy coś jeszcze?

 

-- 23 sty 2014, 18:54 --

 

czuje dość silne i nienaturalne podwyższenie nastroju i nie wiem czy to ona tak silnie działa na dopaminę czy to tez efekt jej wzrostu po odstawieniu SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wellbutrin będzie zwiększał poziom dopaminy we wszystkich częściach mózgu gdzie są transportery dopaminy i także np. w korze czołowej przez wpływ na transporter noradrenaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U niektórych ma takie działanie. Na pewno nie jest to lek mulący, chociaż niektórzy początkowo odczuwają senność. Samo odstawienie SSRI może zadziałać w pewien sposób aktywizująco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, jakiś tydzień. Ale wtedy zazwyczaj odstawiałem całkiem i nic nie brałem a nie przechodziłem z leku na lek.

 

Już bierzesz tianeptynę? Wyczuwasz pewne działanie od pierwszych tabletek? Ja pamiętam, że jak brałem to zaraz po wzięciu tabletki czułem się dobrze. To chyba jedyny lek który czuć od początku brania.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tianeptyna ma też pewne działanie od pierwszych tabletek też. Więc to może być i to i to. Nie dziwota, że lek jest w niektórych krajach nadużywany - coś w tym musi być. A spróbuj zaćpać SSRI :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi taka drażliwość i agresywność, a miałem ją po metylofenidacie czy mirtazapinie za bardzo nie przeszkadzała. Chociaż moje otoczenie miało na ten temat inne zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×