Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

może dodatek Omega też coś pomoże na to, gdzieś czytałem ze Omega zmniejszają agresje

 

-- 23 sty 2014, 19:56 --

 

żeby się tylko nie okazało ze ich z tianeptyną nie można brać, bo coś mi się takiego obiło o uszy, ale nie znalazłem zadnego potwierdzenia tego nigdzie

 

-- 23 sty 2014, 20:00 --

 

chociaż wydaje mi się to bardzo wątpliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 Dzień Tianeptyny

 

Tak jak było poprzednio około 12dnia uboki minęły całkowicie i samopoczucie zdecydowanie się poprawiło.

*brak lęków

*chęć do życia

*przespane noce

*wola walki

*odeszły piski w uszach

 

Zobaczymy co dalej bo poprzednio na 18 dniu było załamanie. A potem była przerwa. Do następnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lekarza slyszalem ze dzialanie przeciwlekowe jest dopiero po 2 miesiacach

 

-- 29 sty 2014, 20:15 --

 

violet_hair_,

jakbyś oceniał samopoczucie po tym leku? tylko o samopoczucie pytam. uspokojenie? pobudzenie? obojętność? normalność?

 

-- 29 sty 2014, 20:18 --

 

Od lekarza slyszalem ze dzialanie przeciwlekowe jest dopiero po 2 miesiacach

 

-- 29 sty 2014, 20:15 --

 

violet_hair_,

jakbyś oceniał samopoczucie po tym leku? tylko o samopoczucie pytam.odczuwasz nerwowość, drażliwość albo coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, nie wiem skąd u niektórych lekarzy taka przesadna ostrożność. Acha i pomyliłem się, brała w takiej dawce przez 2 miesiące, nie jeden.

Swoją drogą producent mógłby pomysleć o formie extended release, bo branie 3 razy dziennie jest uciążliwe i bez wątpienia zraża część osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tianeptyna jest potrzebnym lekiem i jest sporo osób którym pomogła. Rynek zalany jest klonami SSRI i SNRI i nic nie zapowiada jakiejś większej zmiany. Dzięki tianeptynie poszerzono wiedzę o wpływie neuroplastyczności, cytokin i glutaminianu w depresji. Blokowanie tianeptynie rynków anglojęzycznych krajów ma związek z typową walką między koncernami bo większość SSRI produkują amerykańskie firmy. Brak tianeptyny na rynku amerykańskim jest tylko ich szkodą bo ich obywatele muszą zamawiać lek przez jakieś indie pharm i jak patrzę ile oni za nią płacą to cieszę się, że mieszkam w Polsce, gdzie ten lek jest dostępny w 3 formach - oryginalnym Coaxilu (refundowany), Tianesalu (refundowany) i Aneptinexie (refundowany).

 

Dostępność jak najszerszej ilości leków jest tylko z korzyścią dla pacjenta. Choćby miała się znaleźć jedna osoba której ten lek pomoże.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic tianeptyna teoretycznie powinna wpłynąć na przywrócenie pozytywnych emocji u osób z ich niedoborem. Tam gdzie są one stłumione przez chroniczny stres i depresję, szczególnie w przypadku nadaktywności osi HPA i wysokim kortyzolu, depresji melancholijnej. Powinna zwiększyć pozytywne emocje i uczucia. Tam gdzie jest ich nadmiar, nadwrażliwość to chyba lepsze byłyby SSRI z ich tłumiącym emocje działaniem. Chociaż tu, jak przy każdym leku reakcja będzie indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no te SSRI na nadwrażliwość są dobre, ale znów wpędzają czasem z jednej skrajności (nadwrażliwosć) w drugą (zbyt duża obojętność), przynajmniej u mnie nie miały takiego działania zeby utrzymać emocje na jakimś pośrednim poziomie tylko w takie skrajności przerzucały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że próbowałem wracać do bupropionuwielokrotnie i nie miał on już takiego działania. Podejrzewam, że to tianeptyna mogła tak dobrze wtedy na mnie zadziałać - przekonam się może za jakiś czas gdy spróbuję tego leku. Na tak ekstrawaganckie połączenie Wellbutrin+Coaxil mnie już niestety nie stać...

 

Zawsze przez ten czas lekceważyłem działanie tianeptyny a to ten lek mógł tak dobrze wtedy zadziałać a nie bupropion.

 

Na dziś koszt połączenia 300 mg bupropionu i tianeptyny to ok 170 zł? Nie widzę też sensu brania bupropionu jeśli za bardzo nie działał. Nie ma zbytniej synergii między tymi dwoma lekami i któryś musiał mieć lepsze działanie - nie wykluczam, że mogła to być właśnie tianeptyna. Tak czy owak zamierzam sprawdzać każdy lek (czy leki) przez 12 tyg.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć właśnie osoby nadwrażliwe emocjonalnie mogą być bardziej podatne na apatię polekową.

 

też się z tym zgodze bo przed escitalopramem miałem niebywale wyrobioną empatie (rozumianą psychologicznie, nie potocznie) i nie było dla mnie problemem odnalezienie się w jakiejkolwiek sytuacji społecznej lub odgadnienie co dana osoba naprawde myśli/czuje.

Teraz, poza chwilami bardzo trudnego do utrzymania progressu jestem po prostu emocjonalnie ślepy.

 

tianeptyne testowałem, rezultaty były marne i krótkotrwałe tyle ze w moim przypadku stepiony afekt to nie tylko brak emocji pozytywnych ale i negatywnych typu lęk, smutek itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×