Skocz do zawartości
Nerwica.com

Katastrofa Smoleńska raz jeszcze


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

http://konferencjasmolenska.pl/dokumenty/l9.pdf punkt 3 - dyskusja z komisją rządową ("no...lotnisk się nie zamyka")

 

http://konferencjasmolenska.pl/komitety/kn3.pdf - dyletanci

 

http://konferencjasmolenska.pl/dokumenty/l2.pdf - "debata"

 

http://konferencjasmolenska.pl/ - wszystkie materiały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia dlaczego od tylu lat rząd zaciekle walczy z wszelkimi próbami powołania komisji międzynarodowej, dopuszczenia do śledztwa niezależnych ekspertów UE, NATO albo z USA. Zarówno UE jak i NATO, Norwegia, Szwecja i w końcu USA proponowali pomoc w śledztwie i polski rząd wszystkie te wyciągnięte rece odrzucił.

Każda taka inicjatywa by do sprawy dopuszczony był ktoś z poza Rosji lub polskiej prokuratury wojskowej jest niszczona w zarodku. Czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ostatnio w pracy jakoś sporo sie mówi o Smoleńsku. Jedni mówią ja nie wierze w zamach. Jeszcze inni mówią że Putin to Hitler i ze to pewniakiem był zamach.

Mówi się że jest sekta smoleńska. Moim zdaniem są dwie sekty smoleńskie. Jedna kurczowo wierzy w zamach a druga kurczowo wierzy, że zamach nie miał prawa sie zdarzyć.

Ja powtarzam ludzim, że Smoleńsk i to co sie tam stało to nie jest religia by w coś wierzy lub nie. Tu jest kwestia faktów i śledztwa które jest prowadzone podobnie jak do śledztwa choćby w sprawie gen. Papały. Wszyscy kluczowi świadkowie dziwnym trafem popełnili samobójstwo a oficjalna wersja brzmi, że ów morderca nie chciał zabić szefa Polocji który wypowiedział wojnę mafii tylko chciał ukraść Dełu Espero.

Zastanawiam się czasem jak rząd i prokuratura bardzo uważa że naród polski jest totalnie tępy ignorancki i głupi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda taka inicjatywa by do sprawy dopuszczony był ktoś z poza Rosji lub polskiej prokuratury wojskowej jest niszczona w zarodku. Czemu
Odpowiedź może być tylko jedna - to był zamach. :mrgreen:

Niekoniecznie, ale jakby nie patrzeć to jest co najmniej dziwne.

Politologicznie to usłużne media ze smoleńska zrobiły sprawne narzędzie do dzielenia Polaków służące Platformie. Bo jeśli nie wierzysz w wypadek to popierasz PiS i zamach.

Nigdy nie zakładają że są ludzie pomiedzy którzy nie popierają ani jednej ani drugiej strony. Media wiecznie tylko dzielą, albo jesteś po jednej stronie albo po drugiej. Czemu?

A ja zawsze ludziom powtarzam, że Smoleńsk to nie jest kwestia wiary tylko faktów i DOWODÓW które są w Moskwie niestety od 5 lat.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, No niestety, to ja :D Terlikowski to pseudoprawica jak i cała Rzeczpospolita ;) Hitlera też się nazywa skrajną prawicą, a ile to ma wspólnego z prawdą, to wiedzą tylko wtajemniczeni. Zwykły chaos semantyczny.

Odpowiedź może być tylko jedna - to był zamach

Mnie zastanawia dlaczego tylu ludzi próbujących rozwikłać sprawę smoleńska popełniło samobójstwo. http://www.bliskopolski.pl/katastrofa-smolenska/zgony-poza-katastrofa/ tu jest lista. Wypadki samochodowe ( czyli klasyk u służb specjalnych) samobójstwa itd. :D Aż strach pisać coś w tym temacie, bo jest będę miał jakiś wypadek przy czyszczeniu broni. Samobójstwo Leppera to samo. Przed nimi nagle jego adwokat padł na serce, bliscy współpracownicy nagle popełniali samobójstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo był zamach albo go nie było- nie ma innej opcji pośredniej. Rosjanie mogą tuszować nieudolność wieży kontrolnej, Polacy nieudolność nie tyle pilotów co ludzi którzy próbowali na nich wymusić lądowanie. A Rosji jak wspominałem zależy aby ta sprawa była w zawieszeniu bo powoduje wewnętrzne konflikty w Polsce.

 

-- 09 kwi 2015, 19:50 --

 

Terlikowski to pseudoprawica
to katotalib który by chciał aby w Polsce religia katolicka była jak szariat w krajach islamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znerwicowany Tomcio, ponoć dużą wiedzę w sprawie miał śp. gen. Petelicki który należy do serii dziwnych samobóstw

Czytałem kiedyś jeszcze jedną teorię być może fikcyjną z resztą kto to wie.

Brzmi ona mniej więcej tak. Kaczyński miał świadomość jak bardzo media go nienawidzą i jak bardzo będą chciały go gnoić w kampanii prezydenckiej. Stąd postanowił użyć ostatecznej broni przeciw ludziom stojącym za mediami. Chodzi o aneks do raportu WSI który ujawnia nazwiska i powiązania z WSI oraz GRU/FSB ludzi z listy 100 najbogatszych Polaków. Ten dokument był i jest do tej pory trzymany pod kluczem w Kancelarii Prezydenta bo zawiera fakty tak kompromitujące tzw świecznik że głowa mała.

Kaczyński miał ponoć pomysł jak aneks ujawnić i wypowiedzieć wojne ludziom WSI szczególnie tym z mediów. O planie kaczora był przeciek i czołowi oficerzy WSI dowiedzieli sie o tym. Byli oni ponoć pewni przegrania w wyborach Kaczyńskiego ale bali się że do czasu przegranej Aneks moze ujrzeć światło dzienne. Stąd uruchomili stare kontakty z FSB czego efektem miał być Smoleńsk zanim Kaczor zdąży coś z Aneksem zrobić. Opracowali też cały plan szybkiego wejścia i przejęcia władzy przez wiadomo kogo do Kancelarii Prezydenta i szybkie zabezpieczenie Aneksu. Wiadomo, że Komorowskiego WSI obawiać sie nie musi bo to ich patron i friend.

Cała operacja miała kryptonim"zmiana pod żyrandolem".

Ale mówie to tylko teoria którą gdzieś tam wyczytałem. Co by nie mówić spojrzeć na ów plan to zamierzony cel WSI osiągneło. Nie wiadomo co dzieje sie z Aneksem i gdzie on tak naprawd jest. Raczej światła dzienego nie ujrzy.

Film "Służby specjalne" pokazuje jak dawne WSI działa. Są mistrzami w tzw. "samobósjtwach"

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Międzynarodowe śledztwo i tak niczego by nie rozwiązało. PiS-owców nic przecież nie przekona, na każdego eksperta z innego kraju można by znaleźć jakieś "haki" (żyd, gej, lewak, mason). PiS ciągle trąbi o Smoleńsku zupełnie tak, jakby tylko przedstawiciele tej partii zginęli w tym wypadku. To jest żałosne. Na szczęście im więcej o tym mówią, tym mniejsze szanse, że kiedykolwiek dojdą do władzy, więc jest to jakiś tam plus.

 

Mnie zastanawiają powody, dla których wyznawcy religii smoleńskiej wierzą, że komukolwiek opłacałoby się zabijać ponad 90 osób tylko po to, żeby pozbyć się prezydenta Kaczyńskiego. Przecież on był nikim. W dodatku nie miał szans na drugą kadencję, a wybory były bardzo blisko. Poza tym, w obecnych czasach ludzi zabija się punktowo i w sposób wyrafinowany (np. polonem - wspaniała trucizna, skuteczna i praktycznie niewykrywalna).

 

PO i polska prokuratura prowadzi tę sprawę bardzo nieudolnie i sami sobie są winni, że jest jak jest, ale taka sytuacja pokazuje również, jak łatwo manipulować tępymi Polakami. Chyba nigdy nie będzie dobrze w tym kraju. :( Nawet jak Kaczyński odejdzie, to przyjdą inni i również będą robić biznes na najbardziej ułomnej części społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi ona mniej więcej tak. Kaczyński miał świadomość jak bardzo media go nienawidzą i jak bardzo będą chciały go gnoić w kampanii prezydenckiej. Stąd postanowił użyć ostatecznej broni przeciw ludziom stojącym za mediami. Chodzi o aneks do raportu WSI który ujawnia nazwiska i powiązania z WSI oraz GRU/FSB ludzi z listy 100 najbogatszych Polaków. Ten dokument był i jest do tej pory trzymany pod kluczem w Kancelarii Prezydenta bo zawiera fakty tak kompromitujące tzw świecznik że głowa mała.

Kaczyński miał ponoć pomysł jak aneks ujawnić i wypowiedzieć wojne ludziom WSI. O planie kaczora był przeciek i czołowi oficerzy WSI dowiedzieli sie o tym. Byli oni ponoć pewni przegrania w wyborach Kaczyńskiego ale bali się że do czasu przegranej Aneks moze ujrzeć światło dzienne. Stąd uruchomili stare kontakty z FSB czego efektem miał być Smoleńsk zanim Kaczor zdąży coś z Aneksem zrobić. Opracowali też cały plan szybkiego wejścia wiadomo kogo do Kancelarii Prezydenta i szybkie zabezpieczenie Aneksu. Wiadomo, że od Komorowskiego WSI obawiać sie nie musi bo to ich patron i friend.

nawet jeśli taki aneks by istniał to czy trzeba było dokonać zamachu, poza tym L. Kaczyński na 99% nie zostałby prezydentem. Pewnie zwolennicy powiedzą że ten zamach miał wystraszyć tych którzy chcieli ujawnić te tajemnice, no ale też to w trudno uwierzyć. Zresztą teoria że tylko Lech K miałby możliwość jego ujawnienia wydaje się mocno naciągana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli taki aneks by istniał to czy trzeba było dokonać zamachu, poza tym L. Kaczyński na 99% nie zostałby prezydentem. Pewnie zwolennicy powiedzą że ten zamach miał wystraszyć tych którzy chcieli ujawnić te tajemnice, no ale też to w trudno uwierzyć. Zresztą teoria że tylko Lech K miałby możliwość jego ujawnienia wydaje się mocno naciągana.

Aneks istnieje bo mówiono o tym w mediach wiele razy z resztą Maciejewicz który sam go napisał potwierdził jego istnienie. Wiele razy słyszałem w wywiadach ludzi z róznych opcji politycznych, że Aneks zawiera tak poufne dane, że nikt nie odważy się podejmować nawet prób go ujawnić bo na liście aneksowej jest wiele nazwisk wpływowych ludzi. Chodziło o to, że zanim Kaczor odjedzie w wyniku przegranych wyborów odtajni aneks bo znalazł wraz ze wspólpracownikami w tym Dudą który jest prawnikiem ścieżkę prawną by go ujawnić. Zarówno raport w sprawie WSI jak i Aneks do raportu przekazany został Prezydentowi jako najważniejszej osobie w Państwie i Zwierzchnikowi sił zbrojnych i znajdował się w Kancelarii Prezydenta. Dlatego Ponoć Kasztanek Marszałka tak szybko spieszył się by przejąć władzę w kancelarii by szybko zabezpieczyć Aneks zanim współpracownicy Kaczyńskiego go wyniosą lub skopiują.

A jeśli chodzi o relacje między Prezydentem a służbami specjalnymi to ostatnio w jakimś wywiadzie wypowiedział się o tym Korwin. Mówił, że służby specjalne choć formalnie odpowiadają przed premierem to jednak de facto kłaniają sie przed Prezydentem bo to on jest Zwierzchnikiem wszelkich służb w tym zbrojnych a premier który nie ma w rządzie ministra koordynatora ds. służb specjalnych ma tyle zajęć że nia ma czasu się nimi zajmować. No ale mówie to tylko teoria....

Wiele ciekawych faktów i spraw wynika z tego jak WSI zakulisowo odciska swoje piętno na sprawach polskich szczególnie gospodarczych i politycznych.

Polecam też poczytać kto to są bracia Artymowicze i jakie i z kim w Sprawie smoleńskiej mają powiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Socjologiczna zagadka: dlaczego większość roboli z filmy budowlanej, w której pracuje mój ojciec wierzy w "zamach" Smoleński? :bezradny:

 

;)

Ja robiłem kiedyś z robolami na budowie i nikt tam w ten zamach nie wierzył, albo najczęściej miał głęboko w dupie całą politykę. W moim obecnym zakładzie podobnie nigdy tam nikt o polityce nie gada tylko o pracy, rodzinie albo promocjach w lidlu czy biedronce. Za to w zamach wierzą wszyscy znani mi zwolennicy Pis niezależnie od zawodu i statusu materialnego. Także bardziej bym widział tu związek między sympatiami politycznymi a nie statusem społecznym choć to przecież tez jest z sobą powiązane, choć tu na forum widzę jest odwrotnie osoby dobrze se radzące materialne są za PiS a biedacy i rencisći przeciwnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam, że Smoleńsk to nie święty Mikołaj by w niego wierzyć albo nie. U mnie w pracy wiekszość nie jest za zamachem ze względu na to, że to TVNowcy a tam wiadomo jaka jest śpiewka choć zdarzają się i sektowcy zamachowcy z tego co rozmawiam. Faktem jednak jest, że Tusk oddał całkowicie śledztwo ruskim, prokuraturze kazał śledztwo prowadzić na ochłapach materiału dowodowego. Jak z czegoś takiego coś rzetelnie stwierzić czy był zamach czy nie?

Kompletnie sie nie da. W tej sprawie liczą się fakty a nie wierzenia. Jak można wydać wyrok skoro śledztwo było nierzetelne i niepełne?

Pięknie podsumował sprawę przed chwilą w Info słynny mec. Schramm. Pytany przez mecenasa Pszczółkowskiego skąd wie, że nie było zamachu i na jakim materiale dowodowym tak stwierdza udzielił odpowiedzi takiej: w Smoleńsku nie było zamachu bo nie a dlaczego to już o tym mówiłem (pytanie gdzie i kiedy bo napewno nie w tym wywiadzie).

Odpowiedź mejnstrimu jest standardowa czyli na zasadzie "Nie bo nie, albo nie bo ja w to nie wierzę" A gdzie argumenty, dowody i logika?

:bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, W takim razie trafiła mi się bardziej reprezentatywna grupa do badania, niż ta forumowa i Twoja :pirate:

Jak przed rokiem w naszym badaniu grupa "zamachowców" nie jest całkiem konsekwentna. O wiele częściej niż w 2014 r. wskazują na przyczyny katastrofy wykluczające zamach: 18 proc. zaznaczyło także "naciski na pilotów", 16 proc. "bałagan", a 6 proc. "błąd pilotów lub kontrolerów lotu". W sumie niemal połowa wierzących w zamach jako przyczyny katastrofy wskazuje ustalenia rządowej komisji Jerzego Millera i wojskowej prokuratury.

 

W naszym sondażu najczęściej w zamach wierzą najmłodsi (18-24 lata) - 34 proc. To prawie dwa razy częściej niż najstarsi - 19 proc. Polacy z wykształceniem podstawowym dają wiarę w spisek ponad dwa razy częściej (39 proc.) niż ci z wykształceniem wyższym (17 proc.).

 

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,17721683,Zamach_smolenski_zamrozony_w_sondazach___w_spisek.html#ixzz3Wq4L56Rr

Uprzedzam, to sondaże lewackiej i żydowskiej gazety wybiórczej, więc nie musi nikt w to wierzyć.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia dlaczego od tylu lat rząd zaciekle walczy z wszelkimi próbami powołania komisji międzynarodowej, dopuszczenia do śledztwa niezależnych ekspertów UE, NATO albo z USA. Zarówno UE jak i NATO, Norwegia, Szwecja i w końcu USA proponowali pomoc w śledztwie i polski rząd wszystkie te wyciągnięte rece odrzucił.

Każda taka inicjatywa by do sprawy dopuszczony był ktoś z poza Rosji lub polskiej prokuratury wojskowej jest niszczona w zarodku. Czemu?

A na to prócz ironicznego "bo był zamach" też mi nikt nie odpowiedział. :time:

No mało to racjonalna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maciek, O tej teorii nie słyszałem. Słyszałem za to teorie, że po programie " kropka nad i " Lech Kaczyński powiedział o Moniki Olejnik " Stokrotka". Póżniej przyszedł z kwiatami i przeprosił, ale kto miał się dowiedzieć, że jest zagrożony ten się dowiedział. Poza tym z tym aneksem niezłe historię się działy. Wojciech Sumliński ( były dziennikarz Wprost) do dziś opowiada, że służby zniszczył mu życie, bo miał znajomych w komisji weryfikacyjnej WSI i wykorzystano go do gry operacyjnej. Na pewno czegoś się nasze służby obawiają i nieraz pokazały, że mogą się posunąć naprawdę daleko, ale czy aż tak daleko, żeby spowodować zamach to nie wiem. Jednak stawka była duża, więc nic wykluczyć nie można. W końcu taka informacja mogłaby wywołać nie mało zamieszania, jeśli ta teoria jest prawdziwa ;)

 

-- 09 kwi 2015, 21:55 --

 

Socjologiczna zagadka: dlaczego większość roboli z filmy budowlanej, w której pracuje mój ojciec wierzy w "zamach" Smoleński?

Tego typu retoryka nic ciekawego do dyskusji nie wnosi. Dyskutować powinniśmy o faktach, a fakty są takie, że dzieją się bardzo dziwne rzeczy przy tym śledztwie. Nie mówię, że to jest zamach, bo nie mam na to niezbitych dowodów i sam nie jestem w 100% przekonany do tej tezy, jednak pewne nieprawidłowości występują i to może dziwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aneks zawiera bardzo mocne treści których ujawnić nie chciał nawet Kaczyński. I nie są to moje słowa tylko słowa lewakow typu Nałęcz czy Kalisz a nawet sam B Komorowski takiego sformułowania użył. Być może dlatego nie zjedli Kaczyńskiego do końca bo wiedzieli jaka broń w sejfie posiada. Jeśli chciałby faktycznie użyć tej broni to WSI uzylo by cały swój potencjał by do tego nie dopuścić i by jakoś kontrolę nad aneksem uzyskać z morderstwem włącznie. Dla WSI zabić albo spreparowac samobójstwo to tak jak mrugnac.

A jeśli chodzi o wyjaśnienie katastrofy to cóz. Raport Millera jest lekko lżejsza wersja raportu anodiny nad którą stał sam Putin. Raport polski oparty jest na rosyjskim ze względu na to Rosjanie mieli wszystkie dowody w sprawie a Polacy nie. Siła rzeczy komisja Millera musiała się oprzeć na ruskich.

Stąd wiec czy można uznać za wiarygodny raport rosyjski którego tworzenie Putin nadzorował? Po tym co się dzieje na Ukrainie nie sądzę. Ten człowiek ma krew na rękach ofiar wschodniej Ukrainy i malezyjskiego zestrzelonego Boeinga.

 

-- 10 kwi 2015, 06:25 --

 

Z drugiej strony jakby nie patrzeć po Gruzji i po tym jak Kaczyński zadarl tam z Putinem wyjazd bezpośrednio na terytorium Rosji które Putin kontroluje był dużym błędem. Dawniej mawiali kto jedzie na Sicz albo na Ruś ten nie wraca. Tak mówili kiedyś tak jest i w 21wieku n

 

-- 10 kwi 2015, 06:41 --

 

Być może wynika to z tego ze Prezydent miał słabe wsparcie kontrwywiadowcze wynikające z tego ze za PO państwo istnieje tylko teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem właśnie przemówienie Jarka Kaczyńskiego i zdałem sobie sprawę, że ja go po prostu nienawidzę. Organicznie wręcz nie znoszę. Niefajnie, nie lubię mieć takich uczuć w sobie. :(

 

Jak można na śmierci własnego brata zbijać kapitał polityczny, jakim człowiekiem trzeba być. :bezradny: I to koszmarne podlizywanie się Rydzykowi, Sakiewiczowi, Gargas. Aj, zapaliłbym sobie, gdybym palił!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto PIS. Kaczyński,Błaszczak,Macierewicz, Bredziński ...to jest Brudziński.Twierdzą ,że nie ma w Polsce demokracji.Nie ma wolności słowa.Wczoraj widział,występy PIS w tv.Na różnych stacjach.Człowiek, mówi że nie ma demokracji, oskarża premier i prezydenta,że to oni doprowadzili do katastrofy.Pomagał im Pieprzak...to jest Pietrzak.

Gdyby w Polsce nie było demokracji, to Kaczyński, dawno był już w więzieniu.Podobnie jak wielu pisowców z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto PIS. Kaczyński,Błaszczak,Macierewicz, Bredziński ...to jest Brudziński.Twierdzą ,że nie ma w Polsce demokracji.Nie ma wolności słowa.Wczoraj widział,występy PIS w tv.Na różnych stacjach.Człowiek, mówi że nie ma demokracji, oskarża premier i prezydenta,że to oni doprowadzili do katastrofy.Pomagał im Pieprzak...to jest Pietrzak.

Gdyby w Polsce nie było demokracji, to Kaczyński, dawno był już w więzieniu.Podobnie jak wielu pisowców z forum.

środowisko PiS to klasyczny przykład syndromu oblężonej twierdzy http://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_obl%C4%99%C5%BConej_twierdzy

Nie jestem sympatykiem PO może i Pis w nielicznym kwestiach ma rację ale jako całość jest dla mnie całkowicie niestrawna, działa właściwie tylko na emocjonalności. Oglądając wiece PiS mam wrażenie życia w innym świecie niż oni a poziom manipulacji tego ugrupowania przewyższa nawet wspaniały świat Tuska. Najbardziej to widać na własnie takich rocznicach gdy przemawiają do swoich, bo tak na co dzień zwłaszcza w dobie kampanii się pod publiczkę wygładzają a tak naprawdę niczym się nie różnią od tego co serwują media rydzyka ciemnym masom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×