Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak sobie poradzić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam wskazówek jak sobie poradzić z pewnymi stanami.

Od początku, mam 21 lat, swoją działalność gospodarczą, mieszkam z rodzicami, lecze się nie chad i nerwice. Jestem niesamowicie zżyty z matką, aż za bardzo i widze w tym duży problem. Z ojcem nie mam takiego stopnia zażyłości jak z matką.

Otóż przejdźmy do sedna, w domu co jakiś czas są kłótnie (przeważnie o to że ojciec popił) i nastaje wielka cisza. Nie odzywają się po tydzień, dwa po czym się godzą. Ale te tygodnie ich nieodzywania się do siebie są dla mnie koszmarem, ciągłym strachem że wybuchnie jakaś awantura itp. Wtedy mam nasilenie objawów depresji i wzmożoną aktywność nerwicy. Szukam porady jak przetrwać takie tygodnie? ma ktoś sprawdzoną recepturkę?

Druga sprawa, gdy nie ma ojca w domu to mam obsesyjne myśli typu: gdzie on jest, co robi, kiedy przyjdzie, czy nie popije. Mam na to niby zapisany lek bo jak lekarz stwierdził są to stany obsesyjne. Tak mam obsesję na punkcie ojca.

Istnieje szansa że w ciągu najbliższego roku przeprowadzę się na swoje mieszkanie, może to coś wtedy zmieni, sam nie wiem.

doradźcie coś,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by się tym nie przejmować chciaż pewnie martwisz się o swoich rodziców, ale to do niczego dobrego nie doprowadzi. Rozmawiałes o tym ze swoim lekarzem? Dobrze by było sie wyprowadzić i iśc na "swoje" tak jak napisałes i odciąć się od tego co sprawia,że masz obsesyjne myśli i stany lękowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmij się swoimi zaburzeniami oraz własnym życiem. Współuzależnienie z matką, będzie rzutować się na Twój związek z partnerką w przyszłości. Tkwiąc w tym samym punkcie nic nie zmienisz.

 

Rodzice mają własne życie powiedz rodzicom o swoich emocjach nie obwiniaj ich tylko wyraź to co czujesz. Zaproponuj im wizytę u psychologa, aby zrozumieli Twój problem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×