Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica lękówa


loleta

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

Jestem na tym forum bo potrzebuje wsparcia. Od dwóch lat cierpię na nerwice lekówą,próbowałam juz chyba wszystkiego od leków porzez psychoterapie ,leki ,medytację itp... wszystko pomaga tylko na jakis czas.Najgorsze sa te lęki i uczucie ze tracę równowage,ponad rok nie wychodzę prawie wogóle z domu.Prosze napiszcie czy sa jakies sposoby (poza lekami) na to cholerstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj! Tez choruje , wiec wiem jak bardzo ciezko z tego wyjsc . Ja jakies około 3 miesiące nie wychodziłem z domu az w koncu powiedzialem sobie pewnego dnia, ze takie zycie nie ma sensu , ze wole wyjsc i niech cos mi sie stanie niz mam dalej w taki sposob zyc . I zaczolem najpierw wychodzic przy domu i tak dalej i tak dalej . potem zaczela sie szkola i powoli przechodzilo . Nie jestem jeszcze zdrowy , sa czasem ciezkie dni ale moge przynajmniej wychodzic :) . Mam nadzieje , ze Ci tez sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego rodzaju terapii korzystałaś , ale polecam behawioralno- poznawczą pomaga zrozumieć to całe błędne koło nerwicowe. A co do wyjścia , może na początek spróbuj wyjść z kimś , następnie stopniowo zacznij wychodzić sama . Bo prawda jest taka , że kiedyś musimy się skonfrontować ze swoimi lękami , tylko wtedy możemy je pokonać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj! Tez choruje , wiec wiem jak bardzo ciezko z tego wyjsc . Ja jakies około 3 miesiące nie wychodziłem z domu az w koncu powiedzialem sobie pewnego dnia, ze takie zycie nie ma sensu , ze wole wyjsc i niech cos mi sie stanie niz mam dalej w taki sposob zyc . I zaczolem najpierw wychodzic przy domu i tak dalej i tak dalej . potem zaczela sie szkola i powoli przechodzilo . Nie jestem jeszcze zdrowy , sa czasem ciezkie dni ale moge przynajmniej wychodzic :) . Mam nadzieje , ze Ci tez sie uda

w sumie z NN jest podobnie, nie ma innego sposobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×