Skocz do zawartości
Nerwica.com

[ŁÓDŹ]


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie szukam psychiatry.Postanowiłem zmienić lekarza z NFZ na prywatnego.Leczyła mnie pani doktor Citalem,Coaxilemm i Seronilem po zadnym z tych lekow nie odczułem specjalnej poprawy.Chce znaleźć lekarza który posłucha moich sugestii chciałbym spróbować jakiegoś neuroleptyku Sulpiryd,Fluxanol bo niestety SSRI za badzo mi nie pomogły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejki są długie więc nawet zapisz się już teraz , poważnie. Polecam ci lekarzy ze szpitala na ul.czechosłowackiej, ale termin oczekiwania na przyjęcie jest ok 4 mies. np. do ordynatora dr.Strzelecki, dr. Urban.. to są dobrzy lekarze niestety ciężko się dostać. trzeba zapisać się osob.lub telef. i kiedy zwolni się miejsce za ok 4 mies. wtedy dzwonią

 

http://www.cskis.umed.pl/oddzial-zaburzen-afektywnych/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jeśli szukasz psychologa- zapraszam do kontaktu. Zajmuję się szerokopojętą pomocą psychologiczną oraz terapią indywidualną (krótko- i długoterminową), terapią par/małżeństw i terapią grupową. Fachowe, oparte na wiedzy psychologicznej podejście łączę z dyskrecją, empatią i cierpliwością oraz zapewnieniem spokojnej i bezpiecznej atmosfery, sprzyjającej otwarciu się na procesy leczenia.

KONTAKT: tel. 730 848 111

email: ksteckiewicz@op.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRUPA TERAPEUTYCZNA /dla osób dorosłych/

http://twojpsychologlodz.pl/zajecia-grupowe/

 

Zajęcia grupowe przeznaczone dla osób, które:

 

- chcą poprawić swoje funkcjonowanie wśród ludzi, wzmocnić wiarę we własne możliwości,

- są zorientowane na rozwój osobisty, poszerzanie ograniczających sposobów działania,

- chcą pogłębić rozumienie siebie, samoakceptację,

- znajdują się w kryzysie, mają poczucie zagubienia, braku pomysłu na dalsze życie,

- doświadczają w obecnym życiu destrukcyjnego wpływu wynikającego z wychowywania się w dysfunkcyjnych rodzinach, środowiskach,

- przeżywają trudności o charakterze depresyjnym lub nerwicowym.

 

Psychoterapia grupowa stwarza możliwość przyjrzenia się swoim relacjom interpersonalnym, przekraczania własnych barier i zahamowań, głębszego poznania siebie, szukania nowych rozwiązań problemów.

 

Czas trwania: listopad 2014 – grudzień 2015 (przerwa wakacyjna: lipiec-sierpień 2015)

Organizacja zajęć: spotkania trwające 2,5 godziny odbywają się co 2 tygodnie, w piątki, godz. 17.00.

 

Grupa ma charakter zamknięty, możliwość dołączania nowych uczestników jedynie podczas początkowych zajęć (uzależnione od limitu miejsc).

 

Cena: 70 zł za spotkanie

 

Zapisy: uczestnictwo w zajęciach poprzedza jednorazowa konsultacja (płatna 50 zł) z jedną z osób prowadzących grupę.

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy (preferowany) lub telefoniczny:

twojpsychologlodz@gmail.com

tel. 606 270 368

RÓWNOWAGA- Centrum Psychoterapii Łódź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czerwca 2015 roku rusza kolejna grupa terapeutyczna dla osób z syndromem DDA lub DDD. Zapraszamy wszystkich, którzy wychowali się w rodzinie, gdzie jedno lub dwoje rodziców nadużywało alkoholu lub było w inny sposób dysfunkcyjnych. Jeśli w rodzinie, w której się wychowałeś był rozwód, hazard, pracoholizm, chłód emocjonalny, zdrada, narkomania, choroby psychiczne, przemoc czy ogólniej - brak miłości, ta grupa jest również dla Ciebie.

To jest pierwszy krok na drodze do zdrowienia i pracy nad sobą, aby było nam lepiej w życiu. A nigdy nie jest na to za późno.

Grupa terapeutyczna jest przeznaczona dla osób w wieku 16-25 lat, prowadzona przez psychologa i socjoterapeutkę. Cały cykl spotkań grupy będzie odbywał się 2 razy w miesiącu w godzinach 17-20 w ustalony przez grupę dzień tygodnia. SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE!!!

Jeżeli chcą Państwo więcej informacji, zapraszamy do kontaktu telefonicznego 42 673 41 30 lub bezpośrednio do biura : ,,OAZiS” Ośrodek Aktywizacji Zawodowej i Społecznej, ul. Gogola 12 (wejście od strony sklepu Biedronka).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja choruję od ok. 20 lat , korzystałem z pomocy wielu specjalistów (lekarzy i psychologów) ostatnio poszukiwałem czegoś nowego, wydawało mi się że z poprzednimi specjalistami omówiłem już wszystko i "kręciłem się w kółko". W internecie znalazłem gabinet psychoterapeutyczny Pani Ani, cotygodniowe spotkania z nią pozwoliły mi spojrzeć na siebie zupełnie inaczej, bez obwiniania kogokolwiek, serdecznie polecam jej pomoc. Pani Ania przyjmuje w Łodzi na Kościuszki. Jej strona internetowa www.pomocpsychologiczna-lodz.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centrum Badań Psychologicznych PSYCHE- TEST w Łodzi

 

Miejsce, w którym każdy może otrzymać profesjonalną pomoc w rozwiązywaniu osobistych i rodzinnych problemów. Zapewniamy atmosferę zrozumienia i dyskrecji, dzięki której efektywnie wspomagamy w radzeniu sobie z różnymi trudnościami życiowymi.

 

Oferujemy także pełną gamę badań psychotechnicznych oraz lekarskich kierowców wszystkich kategorii prawa jazdy. Wykonywane są u ans ponadto badania wstępne oraz okresowe z zakresu medycyny pracy oraz na stanowiska wymagające pełnej sprawności psychoruchowej (między innymi kierowanie samochodem służbowym, czy operowanie wózkiem widłowym).

 

Prowadzimy ponadto doradztwo zawodowe i personalne, szkolenia i warsztaty oraz FOTOTERAPIĘ.

 

Zapraszamy na ulicę Julianowską 7a w Łodzi. Kontakt: 508-167-762

 

http://psyche-test.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Był ktoś może na ul. Kościuszki i leczył się u Marcina Bazana? Ja tak, i sama nie wiem co myśleć.

Szukałam psychologa, ale albo trzeba było długo czekać, albo ''wyczuwałam'', że przychodnia jest nieodpowiednia. Zapisałam się do p. Marcina na ul. Kościuszki (70 lub 71 bodajże) z nadzieją, że mi pomoże, ale gdzie tam.

Poszłam do niego, od razu zaczęliśmy rozmawiać. On siedzi znudzony (nie wiem czy tak każdy psycholog ma, to był mój pierwszy specjalista), powiedziałam mu, że choruję na padaczkę, że mam problem natury egzystencjalnej (facet zajmował się terapią systemową, ale nie miałam wpływu na to do kogo trafię). Słuchał, nic nie mówił, nic nie pisał. Czułam się przy nim olewana i jakoś niekomfortowo. Parę miesięcy tak do niego chodziłam i było tak samo, z każdym spotkaniem jednak mogłam mu powiedzieć więcej o swoich problemach i lękach, ale to nic nie zmieniało. Po pewnej wizycie umówiliśmy się na następny tydzień. Przychodzę, a tam jakiś Pan czeka na tę samą godzinę co ja. To cóż mogłam zrobić? Poczekałam godzinkę, ale nikt mnie nie uprzedził, że tak będzie. Kiedy mieliśmy zaczynać już terapię i jakieś ćwiczenia (czyt. po paru spotkaniach) to zostałam skierowana na test MMPI. Po jego skończeniu otrzymałam opinię oraz uwagę, że oni nie pomagają ludziom niepełnosprawnym (mówiłam wcześniej, że mam padaczkę i problemy z nauką przez to). W diagnozie mam wyraźnie napisane, że jestem ''dziwna''. Dokładnie tak.

 

Nie wiem co o tym myśleć. Domyślam się skąd mogła się pojawić ta diagnoza, jednakże dla mnie to był czysty nieprofesjonalizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ze trafiłaś na takiego lekarza. Na szczęście jest to jakiś pojedynczy przypadek lekarza, dla którego taka praca jest tylko formą zarabiania pieniędzy (bo tak to wyglądało), a Twoje zdrowie odeszło na dalszy plan. Ja leczę się od kilku miesięcy i nie mam jeszcze dużego doświadczenia w kwestii lekarzy i opinii o nich. Mogę tylko napisać, że ja trafiłem na bardzo dobrych specjalistów pan psychiatra z Łodzi http://melissamed.pl/psychiatra przyjął mnie bardzo ciepło już podczas pierwszej wizyty. Nie czułem się jak intruz, ale jak pacjent, który z pewnością otrzyma pomoc. Na pierwszej wizycie trudno mi było opowiedzieć o wszystkich swoich problemach, ale potem, z tygodnia na tydzień było mi znacznie łatwiej. Wizyty zawsze umawiane są indywidualnie, tak jak pasuje pacjentom, ale też nigdy nie zdarzyło mi się, żeby na tę samą godzinę zapisane były jakieś inne osoby. Po pewnym czasie miałem też konsultacje u pani doktor i również jestem z niej zadowolony. Nigdy nie usłyszałem o sobie złego słowa, nawet gdy opowiadałem o bardzo prywatnych i dla wielu niezrozumiałych sprawach i problemach. Zawsze dostawałem porady, słowa wsparcia i wiedziałem, że warto się starać, żeby na kolejnej wizycie móc opowiedzieć o swoich małych sukcesach, a nie tylko porażkach. To było moje wyzwanie. I wiem, że opłacało się je podjąć. Obecnie nadal jestem pod kontrolą tych lekarzy, ale czuję się już znacznie lepiej. Część nieprzyjemnych objawów i dolegliwości minęło. Mam nadzieję, że tak już zostanie i niedługo zacznę zupełnie nowe, szczęśliwe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Lekarki moje zaproponowały mi udział na oddziale dziennym, na Sieradzkiej. Iść? Nie iść? Jak myślicie?

Mam fobię przed przyjmowaniem leków, także, w razie czego to mógłbym tam odmówić farmakoterapii?

Boję się też tam iść, mam obawy, a decyzję muszę podjąć w tym tygodniu. Z jednej strony to nie mam w sumie nic do stracenia, a nóż będzie fajnie, ale martwię się, że to mi itak nie wiele da. I tak pewnie będzie to lepsze niż siedzenie w domu, ale z drugiej strony... no, strach jest.

Poza tym, nie wiem, czy mój przypadek się do tego kwalifikuje. O czym tam niby miałbym rozmawiać? Średnio to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy mógłby mi ktoś polecić dobrego psychologa wszystko jedno czy z NFZ czy płatnego ważne, żeby mi pomógł. Chodziłem już do kilku i teraz chodzę do jednego i nie powiem na początku był nawet postęp, ale mój stan się pogarsza i on mi już nie pomaga. Proszę bardzo o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze względu na swoje problemy ze snem, omdlenia, zawroty głowy chodziłam przez jakiś czas najpierw do psychologa, a potem zapisałam się do neurologa. W Łodzi na szczęście jest ich całkiem sporo i mogłam wybrać kogoś z polecenia i z własnego doświadczenia. A poza tym jeszcze kilka osób mi je polecało, więc skorzystałam z opinii. Poszłam w to samo miejsce, gdzie chodziłam do psychologa, bo to była dla mnie już znana i zaakceptowana przestrzeń XXXXX - i co najważniejsze dostałam tu profesjonalną pomoc i skierowanie na badania. Teraz muszę tylko się na nie wszystkie zapisać i dalej czekać na wyniki. Liczę, że wszystko będzie ok, ale psycholog sam też polecał mi konsultacje z lekarzem innej specjalizacji - może tylko w ramach jakiejś kontroli... Ja ze swojej strony nie mam zastrzeżeń do psychologa z tej placówki, i inni lekarze też póki co wykazują się zaangażowaniem i poważnym traktowaniem wszystkich pacjentów. Oby tak dalej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×