Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechęc do pracy


rav71

Rekomendowane odpowiedzi

W dodatku te panienki mają dosłownie na pamięć wyklepane pytania i na 99% rozmów pada praktycznie to samo. Ala, wymień kilka sukcesów, największych swoich wad, zalet, na jakim stanowisku byś się widział za kilka lat itd,.. itp...

 

-- 06 kwi 2012, 20:21 --

 

Właściwie to czy odpadne, w 90% zależy od debilnego pytania ''jakie są oczekiwania finansowe''...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wstydem już jest aplikowanie cv przez internet czuje dyskomfort przed tym że ktoś będzie czytał mój beznadziejny życiorys.

Wiem że w cv trzeba ściemniać koloryzować szczególnie jak nie ma się czym zabłysnąć. Najlepiej chciałbym żeby mi dali pracę bez żadnego cv, rozmów kwalifikacyjnych no ale dziś nie te czasy zwłaszcza jak się znajomości nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejny życiorys zależy od Ciebie ;) Ja też nie mam wybitnego, ale to co jest napisane, dosyć ładnie układa się w pewną całość ;) Na rozmowach kwalifikacyjnych nigdy nie chcieli świadectw pracy, a jak dostawałem robotę, to mówiłem, że zawsze pracowałem na umowe zlecenie/dzieło i zagranicą i uchodziło to płazem.

Tunningowane CV nie jest karalne. To nie oświadczenie składane np. w skarbówce.

Co najwyżej, jak wyjdzie, że ściemniasz, będziesz tylko spalony w danej firmie. A tych na rynku, jednak jest ich trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz naściemniać ostro. Niestety takie realia. Jeśli nie masz wybitnego doświadczenia, to nie masz wyjścia.

Jak nastrój będzie zły, to nie musisz iść na rozmowę nawet. A nóż coś się trafi. Nie ryzykujesz niczym.

Dokładnie. Przynajmniej będziesz carlosbueno dawać sobie samemu szansę na jakąkolwiek zmianę życia.

Statystycznie około 50% potencjalnych pracowników ściemnia w CV. Nie wiesz więc czy zamiast Ciebie pracy nie dostanie np inny "ściemniacz". Dlatego trza kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli aby znaleźć jakąkolwiek pracę muszę kłamać. :mrgreen: U mnie życiorys nie układa się w żadną całość, moja praca nie miała nic wspólnego z wykształceniem i do tego spore dziury w życiorysie. No ale wiem że jakbym się naprawdę postarał wziął za siebie to może by coś wyszło a ja zamiast tego biadolę ciągle i to mój główny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet mam lęk iść do PUP się zarejestrować jako bezrobotny bo wiem jak tam jest :-(

Zbierałem się ponad 3 miesiące z pójściem do PUP w związku z lękiem. A jak już w końcu poszedłem to mnie skierowali na kurs na który nie poszedłem bo się bałem i skreślili mnie na 4 miesiące. W tym tygodniu kończy mi się karencja i znowu będę musiał iść żeby chociaż ubezpieczenie zdrowotne mieć bo pracy to oni i tak nikomu nie znajdą. Z jakimś głupim PUP mam tyle problemów a co by było jak by mnie zaprosili na rozmowę kwalifikacyjną znowu bym miał lęki i poczucie wstydu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie za niestawienie się na kurs skreślili dzień po pierwszym dniu tego tygodniowego kursu no ale może w przypadku tych comiesięcznych wizyt jest inaczej. W ogóle co to za PUP jedna babka mi tam powiedziała tam że po co ja tu przychodzę że tylko po ubezpieczenie że mam się zagranicę wynosić bo w Polsce dla takich jak ja pracy nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kursami to jakaś paranoja u nas bynajmniej. Najszybsze zapisy dopiero w sierpniu...

 

-- 09 kwi 2012, 17:26 --

 

Jedynie kursy indywidualne od ręki. Np. zasponsorowali by prawko C+E, tyle że musiałbym mieć papierek, że po zrobieniu od razu dany pracodawca mnie bierze do roboty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×