Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niechęc do pracy


rav71

Rekomendowane odpowiedzi

Wiele osób nie ma "chęci" do pracy z bardzo prozaicznego powodu.

 

Nie chcą harować za głodowe, polskie pensje...Dlatego tak wiele osób wyjeżdza z naszego panstwa. Ludzie nie widzą perspektyw na spełnienie swoich nawet najbanalniejszych marzeń - jak nowy samochód z salonu a nie 5-10 letni ulep z kręconym licznikiem przebiegu...

 

Przeciętny Polak zarabia na najprzeciętniejszy samochód - VW Golf = 70-80 tys zł przez około 35-40 miesięcy, gdyby nie jadł, nie pił, nie miał żadnych opłata i innych wydatków mógłby sobie kupić najzwyklejsze auto ze słabym silniczkiem po 3 latach...

 

Przeciętny Niemiec zarobi na takie autko w 7-8 miesięcy (w sensie równowartości wynagrodzenia), ale juz w kredycie sobie moze taki pojazd wziąć bez żadnych problemów.

 

Nie mówie oczywiscie o samochodach w stylu Fiat Panda, Punto itp itd bo na zachodzie są to samochody trzecie lub czwarte w rodzinie i służą poruszaniu się po mieście itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim marzeniem nie jest żaden samochód chciałbym aby praca którą wykonuję była dla mnie przyjemnością a nie udręką a udręka za głodowe polskie pensje jest nie do wytrzymania. Mi by starczyła taka pensja żebym mógł minimum raz w roku pojechać na jakąś zagraniczna wycieczkę, starczała też na dobre jedzenie i na wypady do pubu, restauracji parę razy w miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem co chciałbym robić za jeżdżenie na rowerze, czytanie książek i biadolenie na forum nie dają pieniędzy. praca fizyczna mnie nudzi do technicznej, komputerowej za głupi jestem a do wymagającej śmiałości, kontaktów z ludźmi mam nieodpowiednią osobowość , psychikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nie nadaje się na ekspeidentke gdzie praca ta wymaga kontaktów z ludzmi, mogłabym pracować na komputerze ale mając swój własny pokój, no a niestety tak się nie da?? W obecnym stanie najbardziej pasowałaby mi praca przez internet za którą miałabym jakieś znośne wynagrodzenie. Bo do innej ze swoją depresją i lękami się nie nadaje :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłabym pracować na komputerze ale mając swój własny pokój, no a niestety tak się nie da?? W obecnym stanie najbardziej pasowałaby mi praca przez internet za którą miałabym jakieś znośne wynagrodzenie. Bo do innej ze swoją depresją i lękami się nie nadaje :roll:

Można założyć jakąś ciekawą stronkę internetową, forum, bloga itp. i brać pieniądze z reklam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, Ty zrobiłeś wokół siebie taką powłokę składającą się z samych beznadziejnych cech i w niej trwasz nie dopuszczając do siebie tego co w Tobie dobre, ani tego nad czym mógłbyś popracować przez co nawet nie próbujesz zrobisz nic w kierunku samodoskonalenia. Podobno każdy ma jakąś dziedzinę w której mógłby być dobry, tylko ważne jest odnalezienie tego no i oczywiście kwestia nastawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Midas, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić..skoro carlosbueno pisze tutaj na forum to znaczy że ma problem i czuje się z tym źle, więc nie powinieneś z góry oceniać go, że robi jakaś powłoke bo tak lubi, tylko coś go gryzie jak każdego na tym forum i jedni sobie radzą lepiej i szybciej a drugim potrzeba na to więcej czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×