Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
mikolaj

KLOMIPRAMINA (Anafranil)

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

108 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      69
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      24

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Lekarz powinien brać pod uwagę twój nikotynizm przepisując ci odpowiednią większą, dawkę leku. Sama nikotyna na pewno szkodzi kuracji ale najgorsze są substancje smoliste zawarte w dymie z analogowych papierosów. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dopiero na forach internetowych dowiedziałam się o interakcjach z dymem papierosowym, lekarz nawet nie pytał o palenie

Edytowane przez maggi2020

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
23 godziny temu, picziklaki napisał:

Dlatego obłożenie serotoniny jest po równi z noradrelanina 

Ja nadal nie zrozumiałem, spróbuj to wyjaśnić jak dla idioty może wtedy zrozumiem. Biorę 75mg, pale papierosy, to suma sumarum jakbym brał 37,5mg. Ale główny metabolit się nie zmniejsza, a za co on jest odpowiedzialny? Stężenie leku w osoczu jest mniejsze bo pale, czyli lek nie działa z pełną mocą, bo to ma znaczenie lek w osoczu, a nie główny metabolit. Ale główny metabolit działa jak trzeba, i to że on się nie zmniejsza nie ma znaczenia, bo lek ogólnie będzie słabiej działać. Czyli ważniejszy lek w osoczu niż główny metabolit? 

Edytowane przez bialas55

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Although clomipramine shows around 100- to 200-fold preference in affinity for the SERT over the NET, its major active metabolite, desmethylclomipramine (norclomipramine), binds to the NET with very high affinity (Ki = 0.32 nM) and with dramatically reduced affinity for the SERT (Ki = 31.6 nM).[50][51] Moreover, desmethylclomipramine circulates at concentrations that are approximately twice those of clomipramine.[52] In accordance, occupancy of both the SERT and the NET has been shown with clomipramine administration in positron emission tomography studies with humans and non-human primates. As such, clomipramine is in fact a fairly balanced SNRI rather than only a serotonin reuptake inhibitor (SRI).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma nic o papierosach. Najlepiej dajmy już spokój temu. Korci mnie żeby już podwyższać dawkę. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co pamiętam w ulotce jest to napisane.. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiś pożytek będzie jak do 75 rano, dorzucę 37,5 południe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wole tutaj, też są fachowcy. Od środy mam brać 75 rano i południe, to pomyślałem że od dziś można 75 i 37,5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zamierzasz osiągnąć większą dawka tego leku ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Że szybciej wtedy poczuje działanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że dawki powinien ustalać lekarz. Stopniowo zwiększając je a pod koniec leczenia odpowiednio obniżając. Wiele ludzi oczekuje jakiegoś wyjebania z kapci (sorry za przekleństwo). Myśle, że Anafranil przede wszystkim może pomóc, w taki sposób, że będzie tłumił lęki i wszelkiego rodzaju zaburzenia kompulsywne. Tu nie będzie jakiegoś nakręcenia czy zbytniego pobudzenia. To nie kokaina.Człowiek ma poczuć się normalnie, bez tych wszyskich zlych rzeczy, które tam siedzą w głowie. Nie zawsze więcej znaczy lepiej. A osiąganie dawek typu 300mg na dobre bez konsultacji z lekarzem jest mało odpowiedzialne. Potem nie dziwne jest, że organizm przyzwyczaja się do tak dużych dawek i przestaje reagować na lek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dawka rzędu 10 mg powoduje 80% inhibicji wychwytu zwrotnego serotoniny, 75 mg już praktycznie zajmuje całą serotonine wzwyż ten lek jedynie już działa na noradrelanine,

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy można brać doraźnie (kilka dni to na pewno) ketonal forte, mam problem z nieszczęsną ósemką i pobolewa dziąsło? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jako technik farmacji się wypowiem,można łączyć ale występuje zwiększone ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tej pory myślałem, że paroksetyna jest królową kastracji, ale tym królem jest anafranil. No choćby nie wiem co, ale tu się nie chce kompletnie nic, ani czyny ani myśli nie krążą wokół seksu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć 🙂 mam pytanie do osób, które biorą już Anafranil przez dłuższy czas. Czy wzmożony apetyt występuje tylko na początku brania leku? W tej chwili minął miesiąc odkąd biorę klomipramine, osiągnęłam dawkę 100mg i mogłabym jeść cały czas :D bardzo ciężko się powstrzymać. Nigdy nie miałam problemu z nadwagą. Mam nadzieje, że po jakimś czasie apetyt odpuści, tak samo jak ogromne zmęczenie w ciągu dnia...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam pytanie odnośnie wyższych dawek klomipraminy jak ocenicie jej działanie w porównaniu do paroksetyny? Czy dobrze działa na leki oraz a motywację i depresję? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jest o wiele cięższe działo od paroksetyny, dobrze działa na lęki i motywację :). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To jakaś różnica jak biorę 75 rano i 75 popołudnie, a jakbym brał 150mg za raz. Pytam bo za pierwszym podejściem do anafranilu brałem 150 za raz, no i wtedy to szybko poczułem lek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można brać go w dawce jednorazowej ze względu na jego długi okres półtrwania tym bardziej ,że w dawkach po 75 mg jest dodatkowo w wersji o przedłużonym uwalnianiu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wolałbym 150 za raz, ale uboczne wtedy bardziej dawały się we znaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy jest możliwość, że po tym leku nie będę ciagle zmęczony, wykończony i będę mial sile by podjąć jakaś aktywność fizyczna? Wszystkie ssri zawiodły, mam pssd od 5 lat i wszystko mi jedno. Gdy się schylę na minutę to już jestem cały mokry, nogi mi się trzęsą, boli dolny odcinek kręgosłupa, jestem bardzo osłabiony i ciagle leżę w łóżku od miesięcy i przeglądam to samo żeby nie zwariować, nic mnie nie interesuje. Jak z anhedonia na tym leku? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć :) ja jestem na dawce 100mg na dzień.  Ja osobiście miałam dwa tygodnie takiego kryzysu, ze mimo przespania 8-10h w nocy to i tak musiałam zdrzemnąć się w ciągu dnia, okropne zmęczenie mnie brało. W tej chwili już nie potrzebuje tak duzo snu, ale pije 2-3 kawy w ciągu dnia i czasami tez redbulla. Tak wiec te zmęczenie jako skutek uboczny może znikać / osłabnąć po jakimś czasie. W tej chwili mam problemy z ortostatyczne. Jeżeli szybciej wstanę, strasznie kręci mi się w głowie. Niestety na twarzy pojawiła się wysypka po ponad miesiącu brania leku. Nie jestem alergikiem wiec mysle , ze to Anafranil za to odpowiada. W ulotce była wysypka jako skutek uboczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi