Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

Candy14, Jak myślę dora93, boi się odrzucenia i niezrozumienia, przez to nie chce mówić o problemach, i łatwiej jest nam być wściekłym na wszystkich że się nie domyślają, to pokręcony i pozbawiony logiki mechanizm, i niełatwo się przez niego "przebić".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak wy , ukrywam moje problemy , bo boję się odrzucenia i nie zrozumienia , niestety uważam , że słusznie , nie ma nawet co próbować poruszać takich tematów :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stark, wiem.. i nawet rozumiem ale jakos reakcje alergiczna u mnie wywoluje kiedy ma sie do innych pretensje, ze sie nie domyslili skoro pokazujemy usmiechnieta maske. Siebie rozgrzeszajac natomiast ze nie interesujemy sie innymi bo przeciez sa usmiechnieci. Zarzucajac innym egoizm sami jestesmy egoistami. Przyznam, ze od paru lat nie angazuje sie w problemy innych (chyba ze sa to najblizsze osoby) ale tez nie mam pretensji, ze oni nie angazuja sie w moje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postawiłem na szczerość, dało to wiele zrozumienia z drugiej strony, nie było żadnych negatywnych reakcji. Myślę że bycie z kimś polega na tej szczerości, nawet jeśli z początku jest ona dla nas boląca. A to że mi się nie udał związek to już inna historia, nie związana ze szczerością i tym co o swoim problemie powiedziałem. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Angelo24, W sumie prawda jest w tym co piszesz, z 2 strony, wewnętrznie coś nakazuje nam "wałować" i mówić ludziom co chcą usłyszeć, nie prawdę : ),być może by po części "bronić siebie".

 

Oczywiście, tu dużo zależy od tego jak samego siebie się postrzega,jeśli ktoś lubi siebie (nie mówię o egoizmie) - to niema problemu ze szczerością,jeśli ktoś nie postrzega siebie zbyt dobrze - różnie bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie albo ta uśmiechnięta maska albo szczerość do bólu. żadna z tych pozycji nie jest komfortowa dla słuchacza, zdaję sobie z tego sprawę. pracuję nad sobą, by znaleźć złoty środek i jakoś normalniej okazywać emocje, bez popadania w skrajności.

 

własnie... a takim zachowaniu brak logiki, przez co czuję się jeszcze bardziej zagubiona i obca. wiem jak powinnam się zachować, a jak przychodzi co do czego nie umiem tego wcielić w życie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stark

 

Być może odpowiedzialnym za to "Wałowanie" jest chęć uchronienia siebie przed negatywnymi skutkami ujawnienia swojego problemu, zawsze takie mogą wystąpić, czego też doświadczyłem, nie mniej wszystko jest tu bardzo delikatnie zapętlone w indywidualność każdej osoby i związku, potencjalny partner może równie dobrze nie chcieć wiedzieć o czymś takim. Dla tego w niektórych sytuacjach warto jest zaczekać z ujawnianiem się ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ważne, żeby nie przejmować się opiniami innych ludzi, bo ludzie często nie mają racji i mówią o kimś bzdury. A oni i tak mają to gdzieś, czy ktoś będzie się tym przejmował, czy nie. Ja się też nauczyłem jednej rzeczy w życiu, że nie warto być takim do końca dobrym dla innych, ponieważ inni na pewno nie byliby tacy dobrzy dla nas. Tylko tak juz w życiu jest (szczególnie w dzisiejszych czasach), że ludzie z dobrym sercem są olewani podwójnie. Jeszcze są wykorzystywani przez takich chamów, ponieważ dobry człowiek ma honor, godność i swoich zasad nie złamie, w przeciwieństwie do innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie pozytywne lub negatywne na temat ludzi zawsze były są i bedą. Tylko co innego mówić o kimś szczerą prawdę i udowodnić ten fakt, a co innego mówić nieprawdziwe rzeczy i nie udowodnić tego. Tylko problem jest taki, że wielu ludzi ma zbyt dużą fantazję i wymyślają niestworzone historie, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistośćią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus, ludzie lecza wlasne frustracje wygadujac bzdety o innych... maja wtedy poczucie, ze nie tylko oni sa do dupy. Jak sie nie ma wlasnego zycia albo jest nudne to sie wlazi z buciorami w zycie innych i tworzy jakies mity.

Dlatego nie warto sie przejmowac opinia ludzi, ktorzy powinni pilnowac swojego nosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami wolę być zupełnie sam, niezdarnie tańczyć na granicy zła i nawet stoczyć się na samo dno, czasami wolę to niż czułość waszych obcych rąk ..

Zdecydowanie.. Przekonałem się o tym sam i doceniłem .. samotność. Tak, wiem, to brzmi absurdalnie, ale bycie z kimś na siłę jest jeszcze bardziej groteskowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja tu się z Tobą zgadzam, że robić coś na siłę, wiązać się na siłę z kimś nie ma sensu. Ja samotnośći u siebie nie lubię i nie chce jej, ale jeśli mam przekonywać do siebie kogoś i wymuszać na kimś bliską znajomość, a ktoś tego nie chcę, to tego nie będę robił i nie robię. U takich ludzi jak my, samotność chyba lubi nas? Tylko niektórzy z nas nie lubią samotnośći, a ja na pewno nie. Ja i tak nie dam się samotnośći i ciągle będę z nią walczył, ale też nie chcę poszukiwać bliskich ludzi na siłę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycie z kimś,wierność,wspólne znoszenie lepszych i złych chwil, to jest istota związku ( i inne których nie dodałem),zaś małżeństwo wydaje mi się formalnością,starym zwyczajem dawnych czasów...

Choć z 2 strony, na weselach się cuda dzieją :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×