Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Dzięki za odpowiedź :)

Generalnie jestem zdrowy na ciele i umyśle (przynajmniej tak domniemywam) bo badania krwi w normie :)

Ale masz rację. Czuje, że coś się zmienia ( pod wpływem terapii) i stąd chyba różne rzeczy wychodzą na wierzch. Jak przeczytałem na wikipedi mam objawy nerwicy, trzęsą mi się ręce, ciemne myśli, pobudzenie, problemy z koncentracją itp itd... Zastanawiam się kiedy jest odpowiedni moment by zgłosić się do psychiatry i pogadać o tym? Ktoś wie? :)

 

Moniko miłego wieczoru! ;)

Odpowiedni moment..........myślę,że już u Ciebie nastąpił :D

Nie zwlekaj, tylko działaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj oglądnąc film że zycie ma sens.

Jest to film życiowy,konkretnie o narkotykach ;p

 

Kurde i nie mogę go oglądnąć bo mam napady lęku jak oglądam..;o

Czuję się niespokojny i taki jakiś dziwny ;p

Pomimo że brałem już AnF.

 

Dziwne,naprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj oglądnąc film że zycie ma sens.

Jest to film życiowy,konkretnie o narkotykach ;p

 

Kurde i nie mogę go oglądnąć bo mam napady lęku jak oglądam..;o

Czuję się niespokojny i taki jakiś dziwny ;p

Pomimo że brałem już AnF.

 

Dziwne,naprawde

 

Wiem ze dziwne, ale im szybciej nauczsz sie to akceptowac - tym mniej bedzie dokuczliwe. Jezeli ogldanie filmu powoduje u Ciebie napad lęku, wstań idz w inne miejsce, poczytaj książke, idz do sklepu, zjedz cos. Kompletnei nie sugeruj sie, ze brales AnF. On jest tylko jak te dwa dodatkowe kola do roweru - potrzebne, az nauczysz sie jezdzic bez nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aurelius,

 

Wiem że to tylko film,ale mam takie dziwne napady lękowe podczas oglądania filmów ;p

Spróbuję jakoś przez to przebrnąć ;)

 

No ale to dotyczy filmow w ogole czy jednego konkretnego ? Czy o czyms myslisz w trakcie ogladnia ? "Chloniesz" film ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on23,

 

Dokładnie,za mocnego ziółka zajarał..

 

Z tym że ja mam takie jazdy bez żadnych używek.;(

 

aurelius,

 

Nie tylko na tym..

Jak oglądam tego typu filmy tylko...

Choć nigdy czegoś takiego nie przeżyłem ale jest lęk i bardzo go czuję że musze film wyłączyć...

Oglądałem Las vegas parano,coś podobnego z pół roku temu i tak mi się spodował że oglądałem go z 20 razy.

I żadnych lękow nie miałem...

No ale jak mnie nerwica dopadła to już sie sypneło ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcol13,

 

To ci powiem sa dwie strony tego albo sie ogladnie i sie wyniesie lekcje, lub popadnie sie w lęk przed lękiem

 

Ja nikomu takiego stanu nie zycze co ten koleś miał, bo to przezylem :(

 

-- 07 cze 2011, 14:47 --

 

marcol13,

 

i nie martw sie z jazdami bo ja mam tak od 5 dni caly czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnei czesto pojawiaja sie potezne uczucie niepokoju gdy siedze w pracy (open space) i zakladam sluchwaki na uszy aby posluchac muzyki. No i czasem mam tak, ze pojawia sie uczucie naglego (impulsowego) przerazenia, ze musze az te sluchawki sciagnac i przestac sluchac muzyki. Oczywiscie za 10 sekund jestem juz w pelni spokojny.

 

Nie ma reguly ile czasu musi minac zeby to uczucie sie pojawilo. Czasme mniej niz 5 minut, czasem godzina , a czasem nei pojawia sie wcale.

 

Czy ktos ma jakiekolwiek sugestie, czym moze byc spowodowany tego typu atak? Bo przyznaje. ze sam nie mam pojecia, a dalbym wiele aby zrozumiec ten mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aurelius, Ciężko powiedzieć. Lęki są lękami...dlatego,że są nieuświadomione. Lękasz sie, boisz...nie wiesz z jakiego powodu tak się dzieje. Ale czytałam,że idziesz na psychoterapię, w dodatku grupową. Wkrótce się Tobie poprawi.

Ale z początku może się nawet pogorszyć. Tak działa terapia.

Chociaż u Ciebie wcale tak nie musi być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie radzę raz lepiej, raz gorzej. Czasami nie daje rady dojechać na uczelnie, po drodze w tramwaju nagle wysiadam i wracam na piechote do domu. I oczywiście jak tylko położe się w domu to jest już ok. Namawiają mnie rodzice żebym do nich leciał... Ale to lot 2h a potem 4h samemu na lotnisku w Holandii i kolejne 13h jednym samolotem do Ameryki Płd. więc póki co odmawiam bo nie jestem do tego zdolny... nawet w business class. Ogólnie czasem nawet jak dojadę na uczelnie to mam w trakcie atak, ale dziś go przetrwałem, zająłem się czym innym na wykładzie niż słuchaniem nudnych wypowiedzi (graliśmy turniej na komórce w olimpiade :D ) no i w końcu minęło. Dziwna sprawa, często się zastanawiam, że tak fajnie było kiedyś zanim to się zaczęło... można było wszystko... A mam to dopiero kilka miesięcy, a życie spaprane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okpol1006, No to jest gówno jakich mało... Walcz z tym kolego. Walcz. NA początku zawsze się wydaje

że nic się nie da zrobić. Ale po dłuższy m okresie zmagań dochodzi się do wniosku,że można z tym żyć i jakoś przeżyć każdy dzień.

Przynajmniej ja tak mam...

i to co piszesz jakbym siebie słyszał... :roll:

powodzenia Ci życzę :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zacznę od może od tego że również mam nerwice.( mam 30 lat)..zdiagnozowaną ale obecnie nie leczoną.Brałam leki przez 1 -2 miesiące parę lat temu, ale odstawiłam je bo strasznie mnie otumaniały.

Pierwsze objawy zaczęły się atakami - i t nie tylko po stresie lub w trakcie ale przy pozytywnych uniesieniach ( np.orgazm) najpierw mrówki w całym ciele, później zaczynały się drgawki do tego stopnia ze wyglądało na atak padaczki - przyjezdzało do mnie pogotowie bo narzeczony nie wiedział co się dzieje...z czasem minęło - tak przynajmniej myślałam - później był poród i pokrzywka na całym ciele 2 miesiące moje ciało wyglądało jakbym była poparzona, opuchnięte nogi ręce jedyne miejsce w którym jej nie miałam to twarz - chodziłam biała od talku...dalej życie mi sie troche posypało zostałam sama z dzieckiem - zaczeły się biegunki, leciałam z wagi , bóle brzucha...stwierdzili nadwazliwosc jelitową. ..niedawno sprawa alimentacyjna, i ciągłe wiązanie końca z końcem - i znowu biegunki, doszły do tego jeszcze arytmie serce, duszności, lęki, i uczucie maxymalnego poddenerwowania i lęku po otwarciu rano oczu..plus czerwone plamy na ciele które pojawiają się na drugi dzień po np.jakimś stresie i same znikają.ot ak poprostu ( uczucie lekkiego parzenia przy nich występuje) chce zrobić prawo jazdy, ale gdy wsiadam do samochodu serce mam w gardle, zero przyjemnosci i sam strach....nie wiem co robić, bo nie chciałaby znowu brac leków otumaniających....a chce normalnie żyć...nie wspomne już o tym ze chodze w ubraniach białych albo czarnych -tylko na nich nie widac potu a oczywiscie mam natpotliwość w takim stopniu ze przy rozmowie czuje spływające krople.....pomóżcie , doradzcie coś prosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem tu nowa na forum ...ataki paniki strach lek itp.

 

Moj problem zaczol sie od tego ze nie moglam w nocy zasnac ,to trwalo kilka miesiecy ,wiec nie chodzilam spac o 22 tylko o 24 jak najpozniej myslalam im pozniej tym lepiej i bende mogla wtedy zasnac bez problemu

Kladlam sie do lozka a w mojej glowie miliony mysli co by bylo gdyby bylo itd.

Jakies 5 miesiecy temu poszlam do lozka ,polozylam sie a tu nagle serce zaczelo mi szybciejj bic wystraszylam sie ,zaczelam panikowac ,bylo mi goraco zimno,trzeslam sie ,niemoglam chodzic ,wymiotowalam musialam sikac jak nigdy ,brzuch mnie bolal ,kark mialam jak by poparzony cale cialo mnie palilo

modlila sie tylko Boze zeby to nie byl zawal balam sie umrzec bo mam 2 dzieci i kochajacego meza

pomyslalam jak dozyje jutra odrazu ide do lekarza i dozylam dzieki bogu

poszlam do lekarza opowiedzialam co mi sie w nocy stalo i powiedzial ze to byl atak paniki ,ze to ze stresu

zrobili mi Ekg wyszlo wszystko ok ,cisnienie ok ,,chociaz mam zawsze niskie

od temtego czasu biore nerwosol ,nerwomix zeby zasnac i sie uspokoic

Balam sie nastepnego wieczoru isc spac ze znowu mi sie tak zrobi ale po ziolkach bylam troche spokojniejsza

Ataki paniki powtarzaly sie u mnie od temtego czasu co mieisac ,teraz od tygodnia czuje sie strasznie boje sie kolejnego ataku ,,bylam na dworze bylo mi slabo zle , :( czulam ze zaraz zendleje umre na drodze itd

oczywiscie pojechalam do szpitala tam mi zrobili Ekg powidzeili wszystko ok

A do tego doszly mi bole w lewej piersi ,czasmi klujacy i bylam u lekarza stwierdzil nerwobole ,powiedzial zeby mnie uspokic zrobi mi EKG wysilkowe itd ,,bo balam sie i boje ze to serce ze to chroba wiencowa itd

Gdy tylko pomysle o tym ze to serce bardzoej sie boje panikuje

Niewiem czy jestem chora psychicznie boje sie bardzo schizofrenii :o boje sie bardzo utraty zmyslu

boje sie ze cos zrobie glupiego jak tylko mysle o tym dostaje strachu znowu sie boje

ta mysl nie opuszcza mojej glowy

do tego schudlam juz 5 kilo nie moge jesc na widok jedzenia mi chce sie wymiotowac

cale moje zycie sie zmienilo w klika miesiecy

juz nie mam ochoty na radosc nie smieje sie

chce wrocic do normalnosci ,,chce moje stare zycie

czy ktos ma taki sam problem jak ja i czy da sie go wyleczyc

biore tez magnez i vitamine B 6

Pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joa,

 

Witaj powiem ci ze duzo z tych twoich objawów mam sam jesli chodzi o somatynczne to bol głowy. kręcenie sie w głowie spinanie miesni ze az wszystko bili do tego dochodza obrzydliwe poty muze pic duzo wody zeby sie organizm nie odwodnil, pozniej doszedl zołądek a teraz jelita i raz zaparcia raz biegunki, do tego malo jem, schudlem porzez 3 miechy 5 kg, serce bije jak szalone, skoki cisnien, duzo tego

 

Ja staram sie leczyc farmakologią, lecz mało skuteczna ona jest w moim przydpaku, duzo sie mowi o psychoterapii, ale na niej nie bylem, bo jest droga a lekarz psychiatra powiedzial ze skeirowania nie da bo polska to biedny kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie miejsce na ten post, ale to dla mnie wazne, odpowiedz na to pytanie.

Ostatnio pojawiło mi sie cos takiego dziwnego, ze np koszmar nocny potrafię rozpamiętywac przez tydzien, albo i dwa, i jak kiedys to wszystko mijało mi po 1 dniu, to teraz komuluje sie we i czuje sie taka przepełniona zlymi wspomnieniam, tylko złymi i one ciągle mnie przesladują i przyniatają i nie bardzo wiem jak sobie pomóc ; c To tak podswiadomie, odczuwam ze cos jest nie tak i nawet jak powiedzmy mam isc do szkoły , to sie boje, ze jak wyjde to zemdleje czy cos mi sie stanie. Da sie samemu jakos tłumaczyc , cos sobie powtarzac zeby było lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on23,

do kogo te pytaniekierujesz?

 

Ja myśle ze jest to nerwica lękowa strach przed czymś co się boisz i dla tego masz takei uczucia, u mnie też to samo jak mam w podswiadomości np ze za tydzien ide do dentysty to przez cały tydzien kręci mi sie w głowie, uczucie ze cos pojdzie nie tak ze sie pogorszy itp

 

Co do snów to nie ejstem Ci wstanie cokolwiek podpowiedzieć gdyż niemiałem czegoś takiego w doświadczeniu

 

-- 08 cze 2011, 19:44 --

 

miało być tak :) :

katikati,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej :zonk:

 

a ja miałam dzisiaj znowu atak półrocznej przerwie - masakra :oops:

 

ból głowy, nagły zawrót, uderzenie gorąca , ścisk w głowie, miękkie nogi , skok ciśnienia 180/100 .

ale przeszło po 5 minutach - też tak ma ktoś??

 

kiedyś miałam do tego ataki paniki, teraz wiem że to nerwica i spokojnie przechodzę " to coś" ale wykańcza mnie to bo potem jestem słaba strasznie i nic już nie cieszy, nie mam na nic siły :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ból głowy, nagły zawrót, uderzenie gorąca , ścisk w głowie, miękkie nogi , skok ciśnienia 180/100 .

ale przeszło po 5 minutach - też tak ma ktoś??

miałem dzisiaj bardzo podobnie. Tylko, że mnie nie bolała głowa, a ścisk i zawrót trwał z 5 sekund.

strach pozostał nadal :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne objawy.

 

U mnie neurolog nie stwierdził jaki mam rodzaj nerwicy , tylko powiedział że to nerwica.

 

Mam pytanie. Kiedy siedzę w domu to jest wszystko dobrze oprócz tego że mnie bolą mięśnie u rąk (a nawet nie wiem czy to ból , czy poprostu mam lekkie wrażenie , że ich nie czuję) , ale jak już wyjdę na dwór to czuje się dziwnie. Również mam to co napisałem powyżej a do tego , jestem lekko nieprzytomnawy , ospały , osłabiony i mam czasem takie wrażenie i uczucie , że za chwilę będę mdlał. Czy może mi ktoś powiedzieć czy u kogoś też pojawiły się takie objawy i czy te objawy są normalne i moga pojawic sie przy nerwicy?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też raz sam dotarłem o własnych siłach do szpitala i zmierzono mi ciśnienie, 180/110 (mam 22 lata) no i dał mi jakieś proszki, po 2 godzinach zmierzył i 125/85... więc skoki ciśnienie też bywają normalne u nerwicowców. Nogi z waty są najgorsze, boje się przejść przez pasy żeby przypadkiem się nie potknąć i nie wywalić na środku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też raz sam dotarłem o własnych siłach do szpitala i zmierzono mi ciśnienie, 180/110 (mam 22 lata) no i dał mi jakieś proszki, po 2 godzinach zmierzył i 125/85... więc skoki ciśnienie też bywają normalne u nerwicowców. Nogi z waty są najgorsze, boje się przejść przez pasy żeby przypadkiem się nie potknąć i nie wywalić na środku :(

 

Mówię Ci, idź do Poradni Zdrowia Psychicznego. To nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×