Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, mam być może głupie pytanie, ale mnie nurtuje i wywołuje ataki paniki. Czy zdrowym ludziom zdarza się kaszlnąć?Boje się panicznie chorób układu oddechowegi i za każdym razem kiedy kaszlnę dostaję ataku paniki. Proszę o szczerość, czy kaszlnięcie raz na powiedzmy dwa dni jest normalne czy zapowiadać może chorobę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam, ze to normalne - kaszlniecie co 2 dni to zaden kaszel ;)

 

Chrob uk. oddechowego tez sie boje straszliwie, tym bardziej, ze widze u siebie zaleznosc miedzy choroba uk. oddechowego (przez ostatni tydzien mialam lekki kaszel plus chrype) a nawrotami nerwicy (od paru dni ciezko oddycham, mam poczucie ciezkosci w klatce i przy tym oczywiscie ogromny lek)

 

Taki schemat powtarza sie juz ktorys raz, pomimo, ze kaszel czy chrypa same w sobie nie wywoluja u mnie obaw.

Mam niewykorzystane skierowanie na badanie z uzyciem zdaje sie histaminy ( proba prowokacyjna) ktora dalaby ostateczna odp. na to, czy mam astme - problem polega na tym, ze boje sie tego badania, bo jesli astme mam, moge zaczac sie powaznie dusic po tej probie prowokacyjnej ( z tego powodu badanie to wykonuje sie tylko w szpitalach) :zonk:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie doskonale zdaję z tego sprawę, ale panika z tym związana jest silniejsza od zdrowego rozsądku. Mi wmówili w szpitalu atmę, a okazało się,że jej nie mam wcale. Próba prowokacyjna nie jest taka straszna, chociaż jak mi w szpitalu robili to potem przez jakąś godzinę miałam rozedrgany układ oddechowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wiadomo, czy mam czy nie, bo przeciez objawy nerwicowe idealnie nasladuja te astmowe. RTG i spirometria niczego nie wykazaly. Czuje jednak intuicyjnie, ze astmy nie mam...Bo bardzo dziwne, ze owa astma wystepuje glownie jak jestem poza domem i tylko w miesiace letnie ;) Dostalam kiedys lek dorazny na astme, do tej pory jednak nie zdarzylo mi sie go uzyc, tym bardziej ze wyczytalam, ze sam w sobie moze spowodowac paradoksalny skurcz oskrzeli...

 

A kaszlem sie nie martw;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie martwić, ale od listopada do stycznia chorowałam na mykoplazmę, kaszel dosłownie nie dawał mi żyć, wylądowałam w końcu w szpitalu, z podejrzeniem zapalenia płuc. Po tej chorobie rozwinęła się u mnie nerwica somatyczna, lękowa. Nie mogę opanować strachu przed tą chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się pomyśleć co może być jutro jak będę pisał egzamin :/ Czy ta nerwica da o sobie znać , czy ten lek przed wychodzeniem na dwor sie uruchomi , heh... ostatnio jak pisałem to musiałem po 5 minutach wyjść. Nerwica dała o sobie znać... Wtedy nie miałem jeszcze lęku przed wychodzeniem na dwór , ale chociaż hmm... jak byłem również na dworzu to się źle czułem , czyli możliwe że już wtedy zaczynał się pojawiać. Ale wracając do siedzenia w sali i pisząc egzamin , czułem się jakby miał mdleć i poszedłem do ubikacji , przewietrzyłem się otwierając okno , przemyłem twarz zimną wodą i wróciłem do sali i odrobinkę lepiej się czułem , ale nie aż tak aby być zadowolony.

 

Powiedzcie mi co mam zrobić , aby jutro wysiedzieć w sali bo mam egzamin i będę miał 2 h czasu na jego napisanie ? Proszę o jakieś wskazówki co robić jeżeli poczuje , że bedę miał atak , tj. złe samopoczucie , uczucie mdlenia itd. ? Będę wdzieczny , dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carmen, to idz dla spokoju na RTG i sprawa sie wyjasni - dowiesz sie czy kaszel pochodzi z pluc lub oskrzeli, czy tez zwyczajnie z gardla.

 

Ja teraz tez sie niepokoje...Dusznosci miewalam wczesniej w nerwicy czesto, ale teraz (od dzis) przebiegaja z dziwnym scisnieciem (ciezarem) w klatce... Nie wiem, wiec juz sama czy to nerwica, czy nie...

K...a, za jakie grzechy!!!!!!!! :evil::(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam już RTG nieraz, nie jest niczym udokumentowane te kasłanie. Oskrzela, płuca, krtań czysta. Tak przynajmnie było jakiś czas temu, a kaszel występował już wtedy. Psychiatra mówi mi, że to objaw nerwicy i ja jej wierzę. Mimo to, zawsze boje się,że w końcu ta choroba musi przyjść i modle się,żeby nie miała takiego przebiegu jak tamta, czytaj- żeby to nie była mykoplazma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się pomyśleć co może być jutro jak będę pisał egzamin :/ Czy ta nerwica da o sobie znać , czy ten lek przed wychodzeniem na dwor sie uruchomi , heh... ostatnio jak pisałem to musiałem po 5 minutach wyjść. Nerwica dała o sobie znać... Wtedy nie miałem jeszcze lęku przed wychodzeniem na dwór , ale chociaż hmm... jak byłem również na dworzu to się źle czułem , czyli możliwe że już wtedy zaczynał się pojawiać. Ale wracając do siedzenia w sali i pisząc egzamin , czułem się jakby miał mdleć i poszedłem do ubikacji , przewietrzyłem się otwierając okno , przemyłem twarz zimną wodą i wróciłem do sali i odrobinkę lepiej się czułem , ale nie aż tak aby być zadowolony.

 

Powiedzcie mi co mam zrobić , aby jutro wysiedzieć w sali bo mam egzamin i będę miał 2 h czasu na jego napisanie ? Proszę o jakieś wskazówki co robić jeżeli poczuje , że bedę miał atak , tj. złe samopoczucie , uczucie mdlenia itd. ? Będę wdzieczny , dziękuje

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowit, Wyjść na chwilkę, przewietrzyć się, powiesz najwyżej,że się źle poczułeś.

jakieś leki ziołowe na uspokojenie może? Melisę sobie zaparz przed egzaminem.

 

Tylko , że nam chyba nie pozwolą wyjść na zewnątrz , bo to egzamin państwowy , a jak pozwolą to będę musiał już oddać pracę i nie będę jej mógł potem kontynuować.

 

Mam bellergot , ale wątpię , że to pomoże , chyba ze sie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było... kilka lat. A ostatnio znowu mam nogi z waty, zimne poty i nie mogę samodzielnie przejść kilku metrów. Jestem jak kaleka - uzależniona od taksówek, narzeczonego... U mnie główny objaw to lęk przed zasłabnięciem... Kiedy mam atak czuję się zagubiona, mam ochotę biec, moje nogi odmawiają mi posłuszeństwa. Nie radzę sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niesamowit, I jak Ci poszło? Dałeś radę?

 

Nie wytrzymałem stresu :/ Przełożyłem egzamin. Potem jeszcze mi z tego powoda jedna osoba dokuczała i dowalała , że jestem taki i taki , bo przełożyłem egzamin. Pokłóciłem się trochę z nią z tego powodu i chyba przez to pojawiły się u mnie wczoraj wieczorem duszności , a dziś rano znów , bo obudziłem się i nie mogłem oddychać , robiło mi się zimno i dałem nogi wyżej głowy , abym nie mdlał i przeszło te mdlenie. Teraz dalej czuje jakby mi coś siedziało na płucach i czasem odczuwam lekką duszność do tego nie wiem z jakiego powodu doszły mnie jakieś myśli... obłęd czy coś w tym stylu (trudno jest mi to opisać) i jak to się pojawia to robi mi się nie dobrze i bierze znów na duszności , wyprowadza mnie to z równowagi na kilka chwil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj niesamowit nie przejmuj się tym kazdy ma lepsze i gorsze dni. Zdasz egzamin w następnym terminie i bedzie OK. Nie ma sie co zmuszac, stres minie i bez problemu zaliczysz egzamin i byc moze z lepszym rezultatem, na pewno dostaniesz 5. Trzymam kciuki. Jak bedziesz chcial pogadac to jest moj nr gg 8667074

podrawiam

Asia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lęki

 

Nie miałam pojęcia w jakim dziale powinien się mój temat znaleźć, w razie gdybym wybrała niewłaściwy, proszę o przesunięcie.

Nigdy nie miałam problemów zdrowotnych, nawet najmniejszych, ale około ponad rok temu się to zmieniło, zaczęło mnie ogarniać dziwne uczucie lęku, na początku towarzyszyło mi tylko, kiedy leżałam na plecach, później tak jak zawsze regularnie korzystałam z solarium, nagle nie byłam w stanie wyleżeć tam nawet parę sekund, doszło do tego, że nie mogłam zostać sama w domu, o jeździe autobusem nie mogło być mowy, miejski to jeszcze pół biedy, jakoś się przemogłam 2-3 przystanki, gorzej z dalszymi trasami, automatycznie zaczynało się od drętwienia dłoni, ust, całej twarzy, brzucha, o przyspieszonym rytmie serca już nawet nie wspominam, uczucie duszności w mostku, ciągłe zawroty głowy. Czasem na wykładach czy egzaminach nie byłam w stanie wysiedzieć godziny, ciągle czułam jakby zaraz miało stać się coś złego. Miałam ogromne problemy z zaśnięciem, często byłam bardzo zmęczona, a mimo to męczyłam się parę godzin, kiedy tylko poczułam, że zasypiam zrywałam się z głębokim wdechem, bo serce tłukło mi się w piersiach jak oszalałe, budziłam się z przerażeniem jakbym miała zaraz stracić przytomność. Do tego strasznie chwiejne nastroje, bardzo skrajne...

Po jakimś czasie te wszystkie objawy jakby złagodniały, nauczyłam się sobie z nimi radzić, ale ostatnio czuję, że wracają...

Może ktoś z Was przeżył lub przeżywa coś podobnego? Nie mam pojęcia co to jest... Bliscy mnie nie rozumieją, uważają, że "sobie wkręcam". :/

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropkaaa, Wykonaj najlepiej podstawowe badania, idź do lekarza rodzinnego, powiedz co się stało, jakie miałaś objawy. Gdy badania będą w granicach normy wtedy udaj się do psychiatry i jemu też o tym opowiedz, może przepisze coś na uspokojenie, wyciszenie lęków. Nie zapomnij poprosić o skierowanie na psychoterapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×