Skocz do zawartości
Nerwica.com

Objawy nerwicy, wszystko o objawach!!!


Gość PACO

Rekomendowane odpowiedzi

znowu mnie zaczyna męczyć :( już sama nie wiem czy to nerwica czy może jednak winna jest temu pogoda, chyba wolałabym to drugie.

jestem jakaś roztrzęsiona, mam czasem bóle brzucha, do tego kręci mi się w głowie i co jakiś czas oblewają mnie poty.

odnoszę czasem wrażenie, szczególnie w momentach kiedy to wraca, że od nerwicy nie da się uwolnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie chorobliwie boję się złej, deszczowej pogody. Czekałam z utęsknieniem na wiosnę, lato, a tu pada i pada...:( Ogólnie to okropnie patrzeć za okno i nie móc wyjść, żeby nie myśleć o dolegliwościach. Pogoda dołuje i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniuszka, a wyobraź sobie ze ja mam odwrotnie....tak mnie dołuje ta lampa na dworze....tak czekam na listopad, pluchę, mrok...a najbardziej lubie takie wielkie platy sniegu przy -1 i ciemno i przytulno....teraz czuje sie jak na scenie z jupiterami :( bleee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pociesze Cię, że mamy więcej gorszych dni pogodowych w roku jak te słoneczne... już za ponad trzy miesiące jesień i ja będę cierpieć do kwietnia:) a twoje samopoczucie się polepszy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haniuszka, nie polepszy....bede miała takie samo kiepskie jakl teraz - tylko swiat bedzie mi pasował do mojego samopoczucia....PP powiedziała ze ja nie lubie ludzi...i podswaidomie lubie porę roku kiedy wszyscy są zdołowani jak ja i tak cały czas :( taka jestem niedobra okazuje sie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, to może jednak trzeba wrócić do światła? Wystawić głowę na kilka promieni... nic się nie stanie, to wystawić na drugi dzień nogę... rękę itd. Może stopniowo się przyzwyczajać... ja teraz przynajmniej nie drżę na myśl o deszczu... Też się przyzwyczajam... I przechodzi powolutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pomyśl, że twój organizm naładował baterie słoneczne. 1.5 h! Polaki to ponuraki, dlatego słońce nas trochę przeraża. Ale jak się rozsmakować to energii przybywa na zimę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co jakiś czas mam straszny lęk przed wirusem hiv. Od paru miesięcy ciągle wychodzą mi afty w jamie ustnej i wyczytałam,ze przy hiv właśnie wychodzą(chociaż dużo aft miałam już w dzieciństwie). Oprócz tego mam nawroty swojej nerwicy i czuje sie jakbym zaraz miała umrzeć, nie mam siły nawet wstać z łóżka. Robiłam badanie na hiv, ale boję się, że źle mnie zbadali, bo robiłam w prywatnym laboratorium w moim miescie (wynik negatywny). Powiedzcie proszę czy powinnam powtórzyc badanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli to cię uspokoi idź i zrób sobie jeszcze raz badanie jesli wynik wyjdzie znowu negatywny to napewno nie masz wirusa i mozesz się cieszyć ;)))

 

-- 29 cze 2011, 10:08 --

 

a w ustach mozesz mieć tendencje do nalotow grzybiczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Co jakiś czas mam straszny lęk przed wirusem hiv. Od paru miesięcy ciągle wychodzą mi afty w jamie ustnej i wyczytałam,ze przy hiv właśnie wychodzą(chociaż dużo aft miałam już w dzieciństwie). Oprócz tego mam nawroty swojej nerwicy i czuje sie jakbym zaraz miała umrzeć, nie mam siły nawet wstać z łóżka. Robiłam badanie na hiv, ale boję się, że źle mnie zbadali, bo robiłam w prywatnym laboratorium w moim miescie (wynik negatywny). Powiedzcie proszę czy powinnam powtórzyc badanie?

 

Oczywiście możesz zbadać się ponownie, ale jeśli wynik będzie negatywny, a ty dalej będziesz produkować myśli o hiv trzeba uznać to za natręctwo. Przyczyn aft jest wiele: może masz zmiany grzybicze w obręcie jamy ustnej, a może prozaiczną alergię na pastę do zębów. Przykładowo ja po zielonym elmexie mam wysyp aft. Poza tym kochana może cierpisz na tzw georgaficzny język (piszesz o aftach w dzieciństwie). Są to specyficzne plamy na języku i w jamie ustnej. Trzeba wtedy unikać produktów drażniących.

Gdybyś miała AIDS, to uwierz mi, byłoby duzo więcej innych objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem że wg naukowców pogoda nie może mieć bezpośredniego wpływu na to jak się czujemy. Ludzie którzy twierdzą że sie np. gorzej czują bo jest niskie ciśnienie też nie mają racji. To jakieś średniowieczne zabobony.

 

a co to za bzdura? :shock::shock::shock: oczywiście, że pogoda ma wpływ na nasze samopoczucie i to ogromny! na jednych bardziej, na innych mniej. a meteopatia to co? ja ją niestety mam i nikomu jej nie życzę, mój organizm odczuwa najmniejsze zmiany pogody, koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje,ja co prawda nerwicę mam jeszcze nie zdiagnozowaną przez lekarza wiec nie wiem do jakiej"kategorii"sie wsadzić.

Objawy tak jak pisalam-ucisk w kl.piersiowe,takie uczucie ciężaru na niej,ściskanie w glowie,gula w gardle,no i przeświadczenie ze jak np pójde na basen a nie wezmę wczesniej tabl.to napewno sie udusze w wodzie badz zemdleje w drodze ,to chyba jedne z najbardziej dominujących objawów,czasami mam mroczki przed oczami ale pozatymi ktore wymieniłam pozostałe są praktycznie nie"upierdliwe"Sa dni ze jest oki,sa dni gorsze.Nie zamykam sie w domu,nie mam problemów w kontaktach międzyludzkich,nie mam oporow by mówić o swoich objawach.Nie jest jak mi sie wydaje zle ze mną ,mam plany ,marzenia ....

Czy to nerwica lękowa ?Dodam ze na poczatku miałam takie uczucie lęku w kl.piersiowej,takie sciskajace falowo ale to przeszlo.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy, które wymieniłaś to taki niepisany standard w nerwicy lękowej. Wiele osób tutaj tego doświadcza. Czy operacja o której wspomniałaś była w jakikolwiek sposób traumatyczna? W grę wchodzi zespół stresu pourazowego.

 

Jeżeli chodzi o leki to propranolol jest w porządku jednak ja bym go zastąpił jakimś nowszym Beta blokerem. Doraźnie hydroksyzyna, a sporadycznie w przypadku bardziej upierdliwych "ataków" benzodiazepiny - np. alprazolam (Afobam, Xanax). No i na stałe dołączyć SSRI, np. fluoksetynę. Ale to już musisz skonsultować z psychiatrą, bo nie orientuję się jak to wygląda w klasyfikacji FDA leków stosowanych w ciąży. Ale na pewno dzieci w okresie płodowym nie lubią koktajlu z psychotropów.

 

P.S. Uprzedam, że SSRI kasują libido. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w zasadzie byl zabieg,usunięcie polipa ,narkoza,oczekiwanie na wynik hist-patolog.-nakręciłam sie ze to napewno rak,po wynik szłam z duszą na ramieniu.Jest oki ,przylazła nieproszona nerwica ,jak wspomniałam dziecinstwo niefajne,lekarz rodzinna stwierdzila ze to moze być nerwica juz z lat dziciństwa która teraz przy stresie związanym z operacja sie ujawniła.

Co do ciaży ,taka blada kreska to nic pewnego ale jak sie potwierdzi postaram sie odstawić wszystko.Walcze o ciąze juz długo,nie nastawiam sie na pozytyw,ale widze ze na psyche by mi to chyba pomoglo-dzis dzień bez tabletki jak pisalam i w sumie nie jest zle,powiedziałam soebie ze nie mogę i nie biorę.

Co do leków,nie mam jeszcze pojęcia bladego w ich klasyfikacji,jak pisalam hydroksyzyna mi pomaga,nawe połóweczka malenkiej tabletki ,tak czy inaczej na poczatku lipca mam wizyte w por zdrowia psych więc wszystkiego sie dowiem.

 

-- 30 cze 2011, 17:31 --

 

 

P.S. Uprzedam, że SSRI kasują libido. ;)

Mam wysokie więc moze nie bedzie tak zle:) :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×