Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

  Szczęść Boże 

Piotrek 87 , 

,,, bóle głowy i rozdrażnienie na początku przygody z metylo to normalka , w dodatku poty siermiężne . Po 2 tygodniach spokojnie przechodzi .

 Ja też (w 2012 chyba to było) brałem , zaczynałem od 5 mg szybkouwalnialnej wersji dziennie i było bardzo sympatycznie przez ponad pół dnia ( zejście lekkie, nieodczuwalne prawie ) . Do M. brałem Paro 10 mg i w ogóle  choroba nerwicowa została mocno zduszona .

 Potem na długo wskoczyłem na 10 mg , a jeszcze potem 10-10 . Z pozytywów , szybki efekkt wejścia leku ( nie trzeba czekać tygodniami na rozkręcenie się leku , jak przy SSRI ), wyciszenie emocjonalne , jasność myślenia ,(u rozjenbańców emocjonalnych i ADHD -owców dobra dokładności i spokojna kolejność wykonywania danej rzeczy - bycie w danej trwającej chwili " tu i teraz " ) , lekki energetyzm psychiczny , z gorszych rzeczy , brak apetytu , zbyt póżna druga dawka leku - problemy ze snem , Przekroczenie z dawką - nerwowość , nasilenie natręctw , wybuchowość .

 Proszę brać poprawkę na to ,że lek ten działa tak NA MNIE,,, na Ciebie może działać zupełnie inaczej .

 Libido , ogólnie bardzo sporadycznie i delikatnie na plus . Znam osoby , po których libido bardzo podskakuje po tym leku ( szczególnie jako remedium na SSRI i wpływu tych leków na sferę psychiczną ). U palących tytoń ciągnie na palenie.

 Lek dobry , ale nie dla każdego ,,, ODRADZAM go STANOWCZO przy głębokich , dużych depresjach  .

 Z Panem Bogiem 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego pecha, że mam zbyt wysoką domyślną tolerancje na ten lek, a szkoda. Dawki które podawałem nie brałem w ogóle w celach rekreacyjnych, tylko w celu motywacji i koncentracji. Bardzo dobrze się w tym zakresie sprawdza, więc niestety małymi krokami doszedłem tu gdzie jestem. Nawet nie próbowałem go nigdy brać donosowo w przeciwienstwie do niektorych ;)  I zdecydowanie preferuje wersje o przedłużonym uwalnianiu, chociaż u mnie to wygląda tak: kapsułka CR, 40% dawki chyba jesli dobrze pamietam uwalnia się od razu, natomiast pozostałe 60% zaczyna łaskawie działać po kilku godzinach. Czyli biorę kapsułke, za godzine muszę wziąć nastepną, potem jeszcze następną itp., a potem zaczynają powoli się "sączyć" te stare utrzymując mnie we w miare stabilnym nastroju. I co tu zrobić? Próbuje też oczywiście innych metod na "ożywienie", bardziej naturalnych, adaptogenów itp., ale wszystko działa przez chwilę. No nic, pozostaje mi cieszyc sie chociaz z tych paru dni raz na jakiś czas albo zrezygnować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy medikinet wplywa na funkcje seksualne? Jesli tak to w jakim stopniu bo podobno rzadko powoduje oslabienie libido... 

 

Co z chudnieciem na tym leku, czy moze przyspieszyc metabolizm? Pasowalo by zebym schidl 5 kg ale czy nq medikinecie to mozliwe? Lecze sie na OCD ale lekarze cos mi mowia o ADHD tez ale do tego trzeba zrobic testy.... Faktycznie jak jestem spokojniejszy to jest mi lepiej wziasc sie do dzialania i jestem czesto nerwowy njak nic nie robie chociaz jakies 10 lat temu mialem cos na styl objawow negatywnych.... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Pawel.770 napisał:

Czy medikinet wplywa na funkcje seksualne? Jesli tak to w jakim stopniu bo podobno rzadko powoduje oslabienie libido... 

 u mnie wszelkie dopaminergiki ( w tym metylofenidat ) podwyższają libido , nie słyszałem nigdy ,żeby po metylo libido leciało komuś  w dół .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2020 o 00:53, Pawel.770 napisał:

Jak z zespolem tuoreta i wyoadaniem wlosow na tym leku? Da sie to cofnac i czy czesto wystepuje?

nie ma zespołu tuoreta i nie wypadają włosy , jedynie lekki wpływ na serce , dużo nade wszystko zależy od dawki . Ty chyba raczej nie powinieneś czytać ulotek leków .

Zobacz ile uboków wypisują w ulotkach SSRi ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z tikami.

Metylo może nasilać tiki. Z drugiej strony możliwe że łatwiej będzie ci nad nimi zapanować w sytuacjach stresowych. 

Tak jest u mnie, lek na jedno pomaga na drugie szkodzi. Musisz spróbować a później sam zdecydować czy bardziej pomaga czy szkodzi.

Widziałem badanie że w zespole tourette'a metylofenidat możne być pomocny,  gdy współwystępują problemy z koncentracją. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, nico123 napisał:

Ja mam problem z tikami.

Metylo może nasilać tiki. Z drugiej strony możliwe że łatwiej będzie ci nad nimi zapanować w sytuacjach stresowych. 

zgadzam się , 

 przy tikach i natręctwach Medikinet nie obstawiony na wejściu konkretnymi antydepresantami to zdecydowanie głupi pomysł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

zgadzam się , 

 przy tikach i natręctwach Medikinet nie obstawiony na wejściu konkretnymi antydepresantami to zdecydowanie głupi pomysł 

No ja mam mocna nerwice natrectw wiec nie wiem cz y powinienem... Lekarze mowia ze widza u mnie tez ADHD wiec juz nie mam pojecia o co chodzi... 

 

Jak jest naprawde z libido po tym leku po podobno zaburza ale na plus czy bardziej obniza??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Kalebx3 Gorliwy 

Witam jestem tu nowa i potrzebuję porady. Lekarz przepisał mi Medikinet 10mg szybkouwalniający się, narazie biorę rano 5mg, ale boli mnie serce, dostaje takiej duszności i boleści w lewym ramieniu i ręce, czy rozwiązaniem tego problemu może być dołączenia jakiegoś Beta-Blokera? Przez dwa lata leczono mnie wenlafaksyną- lek Lafaktin, potem jakby przestał działać, odstawili mi i dostałam Seronil w dawkach 20mg potem 40mg. Z dnia na dzień odstawiłam Seronil na rzecz Medikinet. Brak mi siły by wstać z łóżka, brak motywacji do jakiegokolwiek działania, ciągle jestem głodna, zmęczona, nie potrafię się skupić, co zacznę to nie skończę, gdyby nie zapiski w kalendarzu to nic nie pamiętam, ciągła irytacja i mam problemy ze snem. Ponadto FS, napady paniki wśród ludzi. Muszę zmienić swoje życie i znaleźć pracę jednak nie potrafię się przełamać. Boję się brać Medikinet ze względu na ten ból serca i ramiona i ręki ale może jest coś co zniwelowałoby te efekty uboczne abym mogła sprawdzić czy może ten lek mi pomoże? Widzę, że Masz duże doświadczenia, orientujesz się co z czym łączyć, dlatego zwracam się do Ciebie o radę. Acha i jeszcze na noc brałam Trittico CR 100mg, ale nie wiem czy mogę nadal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz wyżej wymienionych dolegliwości, które towarzyszą mi już od jakichś 15 lat i które doprowadziły mnie do całkowitego wycofania się z życia społecznego- ciągle przebywam w domu, jeśli muszę już wyjść zażywam doraźnie Oxazepam, Sedam lub Relanium, mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno kompulsywne, zaburzenia osobowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.08.2020 o 09:11, Tulaa napisał:

Do Kalebx3 Gorliwy 

Witam jestem tu nowa i potrzebuję porady. Lekarz przepisał mi Medikinet 10mg szybkouwalniający się, narazie biorę rano 5mg, ale boli mnie serce, dostaje takiej duszności i boleści w lewym ramieniu i ręce, czy rozwiązaniem tego problemu może być dołączenia jakiegoś Beta-Blokera? Przez dwa lata leczono mnie wenlafaksyną- lek Lafaktin, potem jakby przestał działać, odstawili mi i dostałam Seronil w dawkach 20mg potem 40mg. Z dnia na dzień odstawiłam Seronil na rzecz Medikinet. Brak mi siły by wstać z łóżka, brak motywacji do jakiegokolwiek działania, ciągle jestem głodna, zmęczona, nie potrafię się skupić, co zacznę to nie skończę, gdyby nie zapiski w kalendarzu to nic nie pamiętam, ciągła irytacja i mam problemy ze snem. Ponadto FS, napady paniki wśród ludzi. Muszę zmienić swoje życie i znaleźć pracę jednak nie potrafię się przełamać. Boję się brać Medikinet ze względu na ten ból serca i ramiona i ręki ale może jest coś co zniwelowałoby te efekty uboczne abym mogła sprawdzić czy może ten lek mi pomoże? Widzę, że Masz duże doświadczenia, orientujesz się co z czym łączyć, dlatego zwracam się do Ciebie o radę. Acha i jeszcze na noc brałam Trittico CR 100mg, ale nie wiem czy mogę nadal. 

 

Koniecznie zrobić sobie EKG. Jeśli możliwe - pod wpływem Medikinetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zzYxx napisał:

 

Koniecznie zrobić sobie EKG. Jeśli możliwe - pod wpływem Medikinetu.

Dołączyłam lek Ivabradine Ampharm i jest jakos lepiej, tylko jestem bardzo zmęczona. Odstawiłam Seronil i zaczęłam od 5mg Medi bez dnia przerwy. Mija 4 dzień na nowym leku a ja bym tylko spała. Potrzebuje siły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Defensor napisał:

Czy metylofenidat można łączyć z lamitrinem rano i wieczorem po 100 mg i chlorprothixenem 100 na wieczór?

 Z lamitrilem jak najbardziej można ( sam łączę ) . Jednak absolutnie nie można z Chlorprotiksenem ( chodzi o wpływ receptorów D ) . Na wieczór przy metylo na wyciszenie polecam Iporel ( klonidyna ) . Niby lek na nadciśnienie , ale używa się go przy ADHD . Niedawno go odkryłem , pomaga zasnąć i się wyciszyć .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jurecki napisał:

Kalebx3 Gorliwy nie wysiadła Ci wątroba od tych wszystkich leków? Bo mi wysiadła.

 A co Ty Jurek (-;

 Wątroba ? ,,, mam ją silniejszą niż skóra skóra syberyjskiego niedżwiedzia .

12 lat nałogowego chlania sklepowego ścierwa w płynie , potem 12 lat HCV , no i średnio około 32 lata łykania leków , supli , palenia trawy , i wciągania innych syfów .

 Rok temu badanie fibroskanem ( nieinwazyjna biopsja wątroby ) wyszło mi 0 , 24 , gdzie w skali 0 do 5 to 0- wątroba idealna , a 5 marskość i piach ,,, więc jest dobrze .

 Gorzej z żołądkiem , ale jeszcze mieli i trawi (-:

 A kto Ci powiedział ,że " wysiadła " ? Robiłeś jakieś specjalistyczne badania , bo jeśli Cię tylko kłuje i pobolewa w prawym boku , to zapewne to nie wątroba ( ta nie jest unerwiona ) tylko może to byc trzustka ,zamulone drogi żółciowe , dwunastnica i reszta ferajny (-; 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pobolewa w boku lub gniecie, to pewnie na bank stłuszczenie wątroby. Ja to mam już kilkanaście lat i muszę schudnąć, by z tego wybrnąć, gdyż stłuszczenie może dawać objawy typu zmęczenie, zamułki itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.09.2020 o 10:44, Defensor napisał:

Jestem po 26 lekach i elektrowstrząsach. Moim głównym provlemem jest brak sił i energii. Do tego smutek i czasami myśli s. Czy metylofenidat może dać mi ,,kopa" i w końcu sprawić żebym miał siłę i energię?

Mógłbyś napisać czy po elektrowstrząsach miałeś poprawę w jakimś aspekcie i czy doświadczyłeś jakiś skutków ubocznych po zabiegu oraz jak mnie więcej wyglada samopoczucie po zabiegu. Tez trochę już tych leków brałem i jest słabo, chociaż kilka możliwości potencjalizacji leczenia jeszcze mi zostało. Brałeś taki lek jak pramipexole bądź innego agoniste dopaminergicznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Robiłeś jakieś specjalistyczne badania

Skóra mnie swędziała diabelnie od wątroby. Wątroba nie bolała. Robiłem próby wąrobowe i wyszły diabelnie kiepsko. Bilirubina była wysoko podniesiona i to po niej swędziała mnie skóra aż się drapałem do krwi. Teraz zażywam Heparegen i mnie już skóra nie swędzi. Drogie to jest lekarstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×