Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Marciano napisał:

Pewnie, też nie chce zwłaszcza, że od początku brania tego dopiero dawki od 2,5 mg alpry działało na mnie i tolerancja jeszcze nie spada ale robię przerwy dwa, trzy dni, też chce się z tego wymiksować, czeka mnie pewnie Metylofenidad,, powinienem spróbować też Ludiomil ale jakoś nie spieszy mi się z nim. Fenelzyne odpuszczasz?

 

O chlopie Fenelzyna to zeby kupic paczke 60 tabletek kosztuje mnie 160£ a dawkowanie to minimalna 45mg czyli trzy tabsy na dzien. Walcze z NHS czyli publiczna sluzba zdrowia zeby dostac z refundacja wtedy mam po 10£ za 60 tabletek i mozna bylo by ruszac . Ale poki co bede testowal cos mniej inwazyjnego , bo fenelzyna to juz dieta stricte bo tyramina moze nawet cie zabic 😑😑 Powoli do celu trzeba szukac czegos co pomoze 🙂

 

A na silce chyba spale miesnie dzis tylko o jajecznicy od rana , powaznie jak chcesz pare kilo zrzucic to na pramipexolu zarlem malo naprawde😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jedna zasada NIE MIESZAĆ METYLO Z MAO-A , NOOTROPILAMI !!! 

 Z Mao- B , czyli sele można , ale to zależy jeszcze jaki dodatkowy antydepresant się bierze .

 Przy sele metyo działa jeszcze bardziej "uspokajająco " , wyciszająco , anorektycznie i w ogóle trudno wtedy zasnąć .

 Do metylo polecam EKSTRAKT z gotu koli ( nie brać ginko biloba ) z rana .

 Cieszę się Piotrek ,że Metylo zaskoczyło . To dobry lek dla rozsądnych ludzi i w dawkach do max 30-40 mg ( dziennie, ale wtedy juz w dwóch dawkach dziennych , do południa  ) , chociaż do takich dawek wcale nie trzeba dochodzic , ale jesli juz to kwestia nawet 2 lat . Wskazane przerwy przy metylo tydzień , dwa starczy .

 Na mnie w 2011 , jak zacząłem leczyć sie metylo bardzo ładnie działało 5 mg i tak nawet około 4 -6 miesięcy , gdy wskoczyłem na 10 mg. Jednak ja jestem bardzo wrazliwy na leki .

Przy nerwicy natrećtw metylo w dawkach powyżej 20 mg może nasilac natręctwa .

 Nara bracia Metylowcy (-:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marciano napisał:

Na Mircie obalisz niejedną lodówkę, będzie się lepiej ćwiczyć, chociaż szczupłemu lepiej wyrobić masę, ale energia potrzebna na trening musi być💪

Cos Ty po tej Mircie nawet dobrze nie zasypiam nie wiem czemu ale mysle moze zapodac Lerivon dla odmiany bo na nim wiem ze spalem ok, to dopaminka tak trzyma w lekkim napieciu i spac

nie daje. A jesc mi sie nie chce wcale , moge i pol dnia nie jesc😂😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PiotrekLondon napisał:

to na pramipexolu zarlem malo naprawde😁

 mnie ten lek w dawce ok 0,2 mg na noc usypia po pól godzinie . Wszelkie benzo się chowa .

Jescze rano jestem śpiący . Wpływu na apetyt nie zauważyłem , jedynie bóle głowy z rana .

 Zapytam tutaj w jakich dawkach dziennych sie poruszałes przy Pramipexolu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 mnie ten lek w dawce ok 0,2 mg na noc usypia po pól godzinie . Wszelkie benzo się chowa .

Jescze rano jestem śpiący . Wpływu na apetyt nie zauważyłem , jedynie bóle głowy z rana .

 Zapytam tutaj w jakich dawkach dziennych sie poruszałes przy Pramipexolu ?

Mialem w domu tylko Oprymea 1mg i tyle bralem jedna rano 🙂 Zero manewrow na tym polu, wiem ze biora do 5mg na depreche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PiotrekLondon napisał:

Lekarz mowil ze ma pacjentow tylko na tym ciekawa sprawa😃

-faktycznie ciekawa . Niby agonista dopaminy , ale zupełnie nie wpływa na libido , ,, dziwny lek ,,, ale cos w nim musi być , skoro tak piszesz .

 Jak będziesz chciał cos wiedzieć na temat CR to wiesz gdzie pisać (-;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, PiotrekLondon napisał:

jedno razowy strzal a dalej dobieranie😁😁 

 ja wolę jednorazowy szybki strzał prosto do celu ,,, na zjazd nie mam nawet sił , jestem zjechany robotą i sennością .

 CR są bezpieczniejsze , wolniejsze i delikatniejsze . Maja swoje walory i zupełny brak zjazdów przy dawkach 10 mg ,działaja na skupienie, koncentracje  i  trzymanie głupich/ niechcianych myśli w ryzach i w ogóle . 

Dobra znikam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Panowie , jedna zasada NIE MIESZAĆ METYLO Z MAO-A , NOOTROPILAMI !!! 

 Z Mao- B , czyli sele można , ale to zależy jeszcze jaki dodatkowy antydepresant się bierze .

 Przy sele metyo działa jeszcze bardziej "uspokajająco " , wyciszająco , anorektycznie i w ogóle trudno wtedy zasnąć .

 Do metylo polecam EKSTRAKT z gotu koli ( nie brać ginko biloba ) z rana .

 Cieszę się Piotrek ,że Metylo zaskoczyło . To dobry lek dla rozsądnych ludzi i w dawkach do max 30-40 mg ( dziennie, ale wtedy juz w dwóch dawkach dziennych , do południa  ) , chociaż do takich dawek wcale nie trzeba dochodzic , ale jesli juz to kwestia nawet 2 lat . Wskazane przerwy przy metylo tydzień , dwa starczy .

 Na mnie w 2011 , jak zacząłem leczyć sie metylo bardzo ładnie działało 5 mg i tak nawet około 4 -6 miesięcy , gdy wskoczyłem na 10 mg. Jednak ja jestem bardzo wrazliwy na leki .

Przy nerwicy natrećtw metylo w dawkach powyżej 20 mg może nasilac natręctwa .

 Nara bracia Metylowcy (-:

 

No tak nie do końca z tym mieszaniem z MAO. Wygląda na to, że można. Z tymże lepiej obserwować ciśnienie. Bardziej bym się bał o łączenie z selegiliną. Stymulanty działają zwiększając dopamine i noradrenaline w ten czy inny sposób. Selegilina podbija te 2 neuroprzekaźniki jeszcze bardziej i może zwiększać skutki uboczne w postaci tachykardii i nadciśnienia (noradrenalina). Ostrożnie na sobie to przetestowałem i niestety sercu już zaczęło odwalać po dość niskiej dawce 😕

 

https://psychotropical.com/maois-and-cns-stimulants/ (w połowie strony można przeczytać o MPH)

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4805402/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak dzien drugi nie obeszlo sie bez benzo, serducho troche wali ale jest do przezycia. Rano w sumie bylo dosc spokojnie ale czulem ze jest takie lekki niepokoj. Co do stymulacji to byla na zasadzie ze czulem ze chce cos porobic ale troche sie motalem co i jak... W sumie do Bupropionu bym tego nie porownal , zupelnie inna para kaloszy. Mysle ze to pobudzenie powinno z czasem oslabnac i moze zostac takie fajne delikatne nakrecenie do dzialania. Dodam ze wzialem dzis 10mg CR o 6 rano jedno a kolo 12 drugie czyli w sumie 20mg CR. Mysle ze jak ktos nie ma zadnych lęków i np. bierze jakies Paro co go zamula moze to byc fajny add on. Ja jednak majac taki niepokoj i bedac zmuszonym brac benzo bede sie zastanawial co z tym fantem zrobic. Napewno za tydzien czy dwa nie bede schodzil bo napewno niepokoj mi nie wzrosl wiec nic zlego sie nie dzieje. Zobaczym dalej w praniu. Jak cos piszcie🖐🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

No to tak dzien drugi nie obeszlo sie bez benzo, serducho troche wali ale jest do przezycia. Rano w sumie bylo dosc spokojnie ale czulem ze jest takie lekki niepokoj. Co do stymulacji to byla na zasadzie ze czulem ze chce cos porobic ale troche sie motalem co i jak... W sumie do Bupropionu bym tego nie porownal , zupelnie inna para kaloszy. Mysle ze to pobudzenie powinno z czasem oslabnac i moze zostac takie fajne delikatne nakrecenie do dzialania. Dodam ze wzialem dzis 10mg CR o 6 rano jedno a kolo 12 drugie czyli w sumie 20mg CR. Mysle ze jak ktos nie ma zadnych lęków i np. bierze jakies Paro co go zamula moze to byc fajny add on. Ja jednak majac taki niepokoj i bedac zmuszonym brac benzo bede sie zastanawial co z tym fantem zrobic. Napewno za tydzien czy dwa nie bede schodzil bo napewno niepokoj mi nie wzrosl wiec nic zlego sie nie dzieje. Zobaczym dalej w praniu. Jak cos piszcie🖐🏻

Dzieki Piotrek za relacje ;) Moglbys opisac tak w skrocie na jakiej zasadzie polega roznica miedzy bupropionem a MPH? Bupropion bardziej denerwuje czy mniej dodaje energii czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pawel.770 napisał:

Dzieki Piotrek za relacje ;) Moglbys opisac tak w skrocie na jakiej zasadzie polega roznica miedzy bupropionem a MPH? Bupropion bardziej denerwuje czy mniej dodaje energii czy jak?

Na moje oko jest bardziej napieciowy niz metylo,  ale to tylko moje doznania.Jak bralem bupro bylem tez w innym stanie nawet nie miale zadnych lęków czy niepokoju bez lekow. Teraz mam. Jak bym mial wybierac to metylo 100% 👍🏻

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, PiotrekLondon napisał:

Dodam ze wzialem dzis 10mg CR o 6 rano jedno a kolo 12 drugie czyli w sumie 20mg CR. Mysle ze jak ktos nie ma zadnych lęków i np. bierze jakies Paro co go zamula moze to byc fajny

 Tak , racja ,,,wiadomo,że metylo nie w pojedynke , tylko do SSRI .

 Szybko zwiększasz Piotrek dawki metylo , przy takim windowaniu-dawkowaniu już wkrótce możesz mieć owe lęki , o których piszesz . Żebyś nie wypadł z bandy przy tego typu wirażach .

 Ogólnie przy metylo  górna dawka dzienna to max 60 mg ,,, ale do takich dawek dochodzi sie długo . Poza tym u mnie juz dawka ponad 30 mg powoduje wnerwa na zejściu . Dużo zależy tez od dnia , wyspania , i intensywności i czasu pracy w ciągu dnia .

 Fenelzyna do metylo ??? Choć nigdy nie brałem tego pierwszego , podejrzewam ,że ten mix byłby zabójczy . Skoro nawet dieta jest ważna przy Fenelzynie , co tu mówić o metylo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

 Tak , racja ,,,wiadomo,że metylo nie w pojedynke , tylko do SSRI .

 Szybko zwiększasz Piotrek dawki metylo , przy takim windowaniu-dawkowaniu już wkrótce możesz mieć owe lęki , o których piszesz . Żebyś nie wypadł z bandy przy tego typu wirażach .

 Ogólnie przy metylo  górna dawka dzienna to max 60 mg ,,, ale do takich dawek dochodzi sie długo . Poza tym u mnie juz dawka ponad 30 mg powoduje wnerwa na zejściu . Dużo zależy tez od dnia , wyspania , i intensywności i czasu pracy w ciągu dnia .

 Fenelzyna do metylo ??? Choć nigdy nie brałem tego pierwszego , podejrzewam ,że ten mix byłby zabójczy . Skoro nawet dieta jest ważna przy Fenelzynie , co tu mówić o metylo .

Tylko na sprobowanie wzialem 20 dzis tylko 10 mg ale jakis jestem zamulony i humorem nie tryskam haha. Za duzo pracy za malo odpoczynku w moim wydaniu.Ciagle w ruchu autentiko. Niby mirta powinna cos tam dawac ale mnie nie rusza ... ciul wie jak to ugryzc😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, PiotrekLondon napisał:

Za duzo pracy za malo odpoczynku w moim wydaniu.Ciagle w ruchu autentiko.

Znam ten klimat ,,, a w wolną sobotę jeszcze żona w domu wynajduje robótki . Bez dobrego snu i konkretnego odpoczynku ( wystarczy w weekend- basen, sauna , lasek etc ) jechanie na samym metylo jako żrodłe energii może w rezultacie za wiele nie pomóc .

 Właśnie dlatego za bardzo nie lubię CR ,że sa takie mdłe , a wersja szybka to wersja szybka , ale i szybciej znika . Coś za coś .

 

 A Edronax próbowałeś ?

Edytowane przez Kalebx3 Gorliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

Znam ten klimat ,,, a w wolną sobotę jeszcze żona w domu wynajduje robótki . Bez dobrego snu i konkretnego odpoczynku ( wystarczy w weekend- basen, sauna , lasek etc ) jechanie na samym metylo jako żrodłe energii może w rezultacie za wiele nie pomóc .

 Właśnie dlatego za bardzo nie lubię CR ,że sa takie mdłe , a wersja szybka to wersja szybka , ale i szybciej znika . Coś za coś .

 

 A Edronax próbowałeś ?

Edronaxu nie probowalem , mam pudelko na chacie ale jakos nigdy nie myslalem nawet zeby z tym startowax... to podobno mocniejszy bupropion 🤨 Chodzi mi po glowie Strattera ? Ale drozyzna na maksa 300zl box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PiotrekLondon napisał:

to podobno mocniejszy bupropion

  Edronax to lek inny od innych , daje fest kopa energetycznego , bez zamułek . Z metylo może pomóc . 

 Bupropion a Edronax to zupełnie inne dyscypliny sportu .

 Dla mnie Edronax , był za mocny , czysta noradrenalina 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kalebx3 Gorliwy napisał:

  Edronax to lek inny od innych , daje fest kopa energetycznego , bez zamułek . Z metylo może pomóc . 

 Bupropion a Edronax to zupełnie inne dyscypliny sportu .

 Dla mnie Edronax , był za mocny , czysta noradrenalina 

Nie wyrwie mnie z kapci Metylo Edro i Mirta badz Miansa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×