Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

nico123

Użytkownik
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. To super. Wiec podaj nam rady które według ciebie są lepsze jak te są złe to musza być jakieś lepsze.
 2. nico123

  A może ucieczka?

  Gdzie chcesz uciekać. Tylko zmiana miasta czy aż kraju?
 3. Jak cię nie dotyczy to nie zakładaj takich tematów i nie narzekaj i szukaj baby jak to dla ciebie takie ważne. Może to odstrasza? Teraz normicy chcą mieć wszystko łatwo i przyjemnie.
 4. nico123

  Problemy z dopasowaniem do rynku pracy

  Zawsze możesz pracować w zielni miejskiej, jeśli lubisz kontakt z przyrodą A tak zupełnie serio to ciężko coś doradzić z takim nastawieniem nie będzie łatwo. Piszesz ciągle o dzisiejszych czasach a kiedyś to było łatwo? Nie tacy artyści jak ty, w przeszłości umierali z głodu.
 5. nico123

  Podejście terapeutki do problemu kontaktów z ludźmi

  Dla prywatnego tak. Dla takiego z nfz'tu lepiej mieć jakieś łatwiejsze przypadki.
 6. nico123

  Jak pogodzić się ze śmiercią...

  Śmierć nie sprawiedliwa? bredzisz Śmierć jest bardzo sprawiedliwa bo czeka każdego a czy wcześniej czy później to już niewielka różnica. Jako ludzie jesteśmy równi tylko przed nią.
 7. nico123

  Osobowość schizotypowa (schizotypia)

  Chodzi mi o to ze przestawiłeś nie posiadanie satysfakcjonując relacji za coś co może być ok, co według mnie nie jest prawdą. Było już w tym temacie, niby nie potrzebujecie innych, ale jednak nie jest to chyba tak że ta potrzeba jest całkowicie wyparta, poza tym ile można tak żyć.
 8. nico123

  Osobowość schizotypowa (schizotypia)

  Jakby był zadowolony to by chyba nie wylewał żalów na forum. Ja nie wierze w takie bzdury, każdy jest stworzony do życia w społeczeństwie. Nie jest to coś wymyślnego jak piszesz, tylko naturalna kolej rzeczy. Samemu to se można tylko zwalić, że tak brzydko napisze.
 9. nico123

  Nieumiejętność prowadzenia small talk

  Wyczuwam że może chodzić o jakiś inny wyparty problem, a nie prowadzenie small talku bo tego chyba każdy może się nauczyć jeśli ma ku temu okazje. Nie wiem strzelam ale może to być np. zaburzenie osobowości, zwykle osoby z zaburzeniem osobowości nie są świadome problemu. Piszesz też jakby posiadanie takiej umiejętności było kwestą życia i śmierci, jest to nieco infantylne i też nakierowuje że możesz mieć poważniejszy problem. Kiedyś też myślałem że zrobię to tamto to mi się poprawi, ale niestety to tak nie działa. Nie chce niczego przesadzać ale może warto wybrać się do specjalisty żeby stwierdzić z czym jest problem jeżeli jest.
 10. Może to podtyp przewrażliwiony, sam mam taki podtyp.
 11. Właśnie chyba raczej jest to strach przed odrzuceniem, brak wiary w swoje kompetencje społeczne. Fobia jakaś jest ale to chyba nie jest główny problem. Nie mam jakiś wielkich objawów somatycznych typu drżenie rąk. Raczej to po prostu wstyd, czasami aż murujący. Poza tym mam ADD czyli zaburzenia koncentracji, to była jedna z przyczyn powstania tego zaburzenia.
 12. Leczenie pedofilów jako dowód to bardzo słaby dowód, tak mi się wydaje. Może trudno zbadać i oto się rozchodzi w tych wywodach. Ogólnie to uważam poglądy że nie da się zmienić osobowości za prehistoryczne. Proszę o źródła, choć nie wiem czy będę miał dostęp do nich. Jakoś powinno być to uargumentowane a nie bo tak nie da się i już. edit. Zaczął bym o tego o jako zmianę chodzi tak jak pisałem wyżej. Czy chodzi o jaką kolwiek zmianę, wyleczenie osobowości, transformacje( np. osobowość psychotyczna w kompulsywną). Ja uznaje tylko ostatni przykład za nie wykonalny. No właśnie u mnie sztywność. Właśnie brak umiejętności dostosowania się do różnorakich ról i sytuacji uznał bym za kwintesencje zaburzeń osobowości.
 13. Osobowość jak najbardziej podlega zmianie, przecież człowiek rozwija się całe życie nie tylko w dzieciństwie. Właśnie są rożne poglądy na zmianę osobowości, ale ja bym bardziej skony uwierzyć że faktycznie nie ma transformacji np. z osobowości unikającej do jakiegoś podtypu osobowości kompulsywnej ale już z unikającej do typu wrażliwego jest możliwe. Co ciekawe podczas psychoterapii możliwa jest w jakimś stopniu zmiana temperamentu czyli cech charakteru całkowicie zdeterminowanych przez geny. Może masz lekie zaburzenie osobowości. Bo moja osobowość unikająca jest bardzo nie przystosowana do życia w społeczeństwie. Nie mam znajomych, w związki też nie mam możliwości wejść. Do tego wysoki neurotyzm. Osobowość unikająca również może być wynikiem przemocy, traumatycznych przeżyć. Właśnie że psychopatii się nie leczy bo uznaje ją się za w zasadzie za niewyleczalną. Osobowość unikająca to nie tylko lek społeczny, powiedział bym że to tylko pokłosie tej osobowości. W kryteriach diagnostycznych wyżej masz wszystko opisane. Na koniec mogę dodać że leczenie tego zaburzenia nie jest wcale łatwe, co można zauważyć po tym temacie. Cechy tej osobowości stają w sprzeczności z zasadami terapii.
 14. nico123

  Psycholog po katolickim uniwerku

  W sumie zależny jaki uczelnia, jeżeli KUL to myślę że można dać szanse. Jeśli uczyła się u Rydzyka to bym odpuścił.
 15. nico123

  Nagłe, dziwne zjawisko w oczach - psychika?

  Mi to wygląda na zwykłą migrenę, też tak czasami mam.
×