Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

nico123

Użytkownik
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 1. Nie ja biorę od niedawna i już taka dawka wyraźnie na mnie działa. Ja robię przerwy, przynajmniej dwa dni w tygodniu, na razie tolerancji nie zauważyłem ale przyjmuje ten lek dopiero od pół roku.
 2. Edit: mały błąd, Medikinet cr działa tylko 2 razy dłużnej, wiec rzeczywiście 5 cr to 2,5 ir.
 3. Może nawet jeszcze mniej niż 2,5 ir? Concerta działa 12 godzin a medikinet 4 godziny. Dlatego odpowiednikiem medikinetu 5mg jest concerta 18 mg. Wiec 5mg cr to naprawdę mikro dawka. Jak dla mnie 2,5 wystarcza na większych dawkach pojawiają się już skutki uboczne. Wiec kwestia dawek to już kwestia bardzo indywidualna.
 4. Tak jak pisałem, skutki uboczne branie tych leków to niezła loteria i trzeba być świadomym na co kto się decyduje. A nie ma Pan depresje sezonową wiec bierz pan fluoksetyne. Jeśli ktoś myśli ze leki rozwiozą wszystkie problemy to dopiero jest kapica. Najbardziej przerażający jest zespól pssd, na szczęście u mnie nie wystąpił. Poza tym możliwe jest "przepalenie" receptorów co nie każdemu się może spodobać. Najlepiej jakby lekarze sprawdzili czy rzeczywiście jest to depresja i czy można ją wyleczyć lekami a dopiero by to przepisywali. A nie przepisują SSRI jak cukierki.
 5. Ja po trzech miesiącach brania odstawiłem fluo. Oczywiście stopniowo, i nie odczułem tego wcale. Być może, dawka była mała 10 mg i już wcześniej przestała działać. Tak ogólnie czuje się tak samo jak przed braniem i w trakcie. Powątpiewam czy miałem depresje. Lekarze zbyt często przepisują te leki nie wiedząc czy faktycznie są potrzebne, a przecież mają masę skutków ubocznych. Na lęki trochę pomogła ale raz że okoliczności je powodujące minęły, a dwa lepiej nie brać SRRI zbyt długo.
 6. Jeśli można wiedzieć dlaczego rezygnowałaś ze studiów i od kiedy masz problemy z koncentracją? W liceum było jeszcze dobrze wiec co się stało potem?
 7. Bo to nie są leki na depresje. Ja mam add i stymulantów i tak nie dostałem, na razie. To normalne u osoby bez adhd. Metylofenidat działa pobudzająco. U osób z adhd neurony nie są wstanie pracować nad jedną czynnością. Łatwo przełączają się na zadania. Pobudzone tak neurony(przez stymulanty) w końcu są zdolne do dłużej pracy. I to cały sekret działania tej substancji oczywiście w bardzo w dużym uproszczeniu. Wiec mechanizm działania MPH jest już znany są to nowe badania.
 8. Bo to nie są leki na depresje. Ja mam add i stymulantów i tak nie dostałem, na razie.
 9. Tak odkopując jest jakiś psychiatra w Lublinie leczący adhd/add u dorosłych? Czy tylko Warszawa?
 10. @bakus Takie zagadywanie na ulicy jest skuteczne. Co ciekawe, terapeuci też dają takie ćwiczenia. I nie rozumiem zarzutu, o dawanie nadziei niewianym dziewczynom, przecież takie coś to żadne zobowiązane po prostu zwykła rozmowa. W Polsce się do tego dziwnie podchodzi a w innych krajach jest to normalne że ktoś obcy do ciebie podbija i rozmawia.
 11. Wreszcie jakiś normalny temat: - Powstanie warszawskie było nie potrzebne. - Piłsudski to bandyta i ludobójca. tyle na dzisiaj jutro może coś wymyśle jutro.
 12. nico123

  nienawidze pisu

  Tylko nie glosujcie na plankton bo znowu pis będzie miał ponad 50%
 13. Powiem tak czy borelioza istnieje tak, czy borelioza powoduje jakieś problemy? powoduje. Z adhd jest tak samo, ze powszechna wieść pospólstwa uważna to za bzdurę to już inna kwestia. Nie wiem sumie dlaczego ludzie tak uważają nie obchodzą ich inni, nie chcą zrozumieć innych nie wiem. Ale powiem ci że sam mam ADD i to nic przyjemnego, to przez to mam zaburzoną osobowość i inne problemy. Dlatego nie pisz bzdur.
 14. nico123

  nienawidze pisu

  Ja też nie uważam tego za całkowitą bzdurę, w każdej bajce jest odrobina prawdy. Chodzi mi o zbijanie kapitału politycznego na tych sloganach. Poza tym ludzie traktują te zdarzenia jako wytłumaczenie własnych niepowodzeń, co nie jest do końca prawdą. Jak inaczej miała wyglądać transformacja? Sam wielki Lech Kaczyński brał w niej udział i on jest bohaterem a inni to zdrajcy? PIS także uwłaszczył się na państwowym. Politycy pisu to często własnie komuniści. Silna polska nie jest na rękę ale nie wierze że dzięki UE, osłabła. W Rosyjskiej strefie wpływów byli byśmy tak słabi jak Białoruś lub Ukraina. Może istnieje jakąś trzecia samodzielna droga ale nie wierze że ktoś by to u nas przeprowadził. Izrael nas nie lubi, próbuje nas zwalić parę spraw.
×