Skocz do zawartości
Nerwica.com

praca nad sobą


domel

Rekomendowane odpowiedzi

Co znaczy -pracować nad sobą? . Mi np. pani irydolog (osoba która czyta choroby z siatkówki oka) powiedziała ze jestem strasznie nadpobudliwy , ze mam to genetycznie tzn. ze nie nabawiłem sie tego zyjac , chociaz uwazam ze napewno cos mi doszło patrzac na to jaki był klimat w rodzinie, dała mi rade ze tacy ludzie jak ja powinni chodzic do psychologa , i pracować nad sobą. Co to znaczy pracować nad sobą i jak to sie robi. Jak pracować nad sobą samemu bez psychologa, nie rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poznać siebie samego ,oswajać własne emocje i panować nad nimi .

Nie pozwolić emocja sobą rządzić ,szukać tego co ważne i do tego dążyć .

 

PS

Jakoś sceptycznie podchodzę do diagnozy stricte psychologicznej ,odczytanej z siatkówki oka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm no tak poznać siebie rozumiem, ale oswoić emocje, ta właśnie irydolog powiedziała że nie panuje nad emocjami, ale jak oswoić nerwicę wegetatywną która mam prawdopodobnie jak oswoić ból nie da się to jest awykonalne, są to emocje nad którymi nie panuję bo to nie jest zwykłe zdenerwowanie tylko coś z środka z głębi wychodzi poprzez ból w moim przypadku akurat. A co do tej pani irydolog to dużo mi powiedziała właśnie o psychice i charakterze moim niż o zwykłych chorobach. To badanie było z przypadku byłem na rutynowych badaniach do pracy, i ona była okulistką i mi powiedziała co nieco tak przy okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy -pracować nad sobą?

Tzn. dorosnąć i przestać wierzyć w bajki pokroju irydologii ;). Tzn. być odpowiedzialnym za swoje czyny, a nie zdawać się na los i magię. Tzn. kształcić się, pracować i w zależności od okoliczności podejmować odpowiednie kroki.

 

Tutaj sobie poczytaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zimny_odczyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracować nad sobą znaczy zapewne dla każdego co innego. Dla jednych to doskonalenie swoich umiejętności, wydajniejsza praca, nauka języka obcego. Dla mnie praca nad sobą to odkrywanie samego siebie, odkrywanie chwastów, które są w mojej głowie a które przeszkadzają mi w byciu szczęśliwym tu i teraz, to praca nad ich usuwaniem. Praca nad sobą to przezwyciężanie własnych słabości, to ugryzienie się w język gdy nachodzi mnie ochota żeby poużalać się nad sobą, albo naskarżyć na kogoś jak mnie wkurzy. Praca nad sobą to również dbanie o rozwój swoich talentów, tak żeby przynosiły radość zarówno nam jak i innym :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracować nad sobą znaczy zapewne dla każdego co innego. Dla jednych to doskonalenie swoich umiejętności, wydajniejsza praca, nauka języka obcego. Dla mnie praca nad sobą to odkrywanie samego siebie, odkrywanie chwastów, które są w mojej głowie a które przeszkadzają mi w byciu szczęśliwym tu i teraz, to praca nad ich usuwaniem. Praca nad sobą to przezwyciężanie własnych słabości, to ugryzienie się w język gdy nachodzi mnie ochota żeby poużalać się nad sobą, albo naskarżyć na kogoś jak mnie wkurzy. Praca nad sobą to również dbanie o rozwój swoich talentów, tak żeby przynosiły radość zarówno nam jak i innym :smile:

:brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

Dodam od siebie słuchać ludzi - przyjaciół i spokojnie przeanalizować -czasami mówią więcej madrych rzeczy niż kilku terapeutów

Głównym problemem to są właśnie te chwasty w naszym mózgu które przeszkadzają i trzeba sie ich jak najszybciej pozbyć jak napisał baja 52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×