Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam serdecznie


Svar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Cierpię na nerwicę natręctw od dawien dawna, jednak przez kilka lat jej objawy były wyciszone (czyt. byłem wyleczony, a potem choroba powróciła mniej więcej 3 lata temu).

Mogę wyróżnić kilka okresów, w trwającym już ponad 3 lata cierpieniu. Pierwszy to okres najgorszy, kiedy choroba była tak silna, że aż rozpływała mi się rzeczywistość. Drugi to okres, kiedy zacząłem poza chorobą mieć też normalne życie. Trzeci, to kiedy poznałem moją obecną dziewczynę i dzięki niej wiele się zmieniło na lepsze, zacząłem normalnie żyć, a choroba stała się powiedzmy moim cieniem, który od czasu do czasu mnie dopadał.

Teraz rozpoczął się nowy rozdział - wyzwoliłem się z większości objawów i męczą mnie obecnie niedobitki choroby. Mam już ugruntowany system wartości i spojrzenie na świat, co wcześniej było bardzo rozmyte i niepewne, często miałem okropne wątpliwości w tej materii.

Ten rozdział - mam nadzieję, że ostatni rozdział choroby - pragnę poświęcić samorozwojowi duchowemu. Nie mam tu na myśli umacniania w sobie wiary w rzeczy "nadprzyrodzone", w które nie wierzę, a przynajmniej nie zastanawiam się nad nimi. Chodzi mi o zajrzenie w głąb siebie. Czytałem parę artykułów naukowych i znalazłem pare źródeł, dotyczących roli medytacji w leczeniu chorego psychicznie człowieka. Zacząłem więc się tym zajmować, jak narazie czuję się lepiej i widzę postęp. Zacząłem też patrzeć inaczej na dialog wewnętrzny - staram się zawsze myśleć o sobie pozytywnie - czasem stosuję słynne w środowiskach New Age autosugestywne afirmacje, ale z badań naukowców wynika że te całe afirmacje nie koniecznie muszą być pomocne - no ale zobaczymy, przekonam się na własnej skórze. Poza tym rozpoczynam treningi z twórczą wizualizacją (wykorzystywaną przez sportowców).

Postanowiłem też dobrać się do poradnika dla chorych na nerwicę natręctw, napisanego przez dr. Żerdzińskiego. Zawarte tam ćwiczenia mam zamiar wykorzystać w autoterapii.

 

Napisałbym wiele więcej, ale nie chcę przynudzać zbyt długimi wpisami.

Tak więc pozdrawiam wszystkich użytkowników forum

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×