Skocz do zawartości
Nerwica.com

Benzodiazepiny - Moja walka z uzależnieniem i odstawieniem


gosia hd

Rekomendowane odpowiedzi

khali, niewiem. Ja nigdy czegoś takiego nie brałam. Tylko czytałam na forum że to pomaga w odstawce benzo.

 

-- 20 lip 2014, 13:42 --

 

khali, niewiem. Ja nigdy czegoś takiego nie brałam. Tylko czytałam na forum że to pomaga w odstawce benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz to się nakręciłem na tą padaczkę ,

 

khali Nie masz co się nakręcać na tą padaczkę, napisałem,że może wystąpić, co nie znaczy,że musi (nie u każdego występuje), jednakże znam przypadki, że wystąpiła i to u osób, które stricte na padaczkę nie chorują..W tym wątku znajdziesz przynajmn 1 osobę, która odstawiła Clona nagle i miała epizod padaczkowy Literatura podaje i w każdym opisie leku znajdziesz,że nie wolno odstawiać nagle, trzeba to robić bardzo, bardzo powoli i stopniowo, aczkolwiek to jest oczywiście twój wybór..

 

Są jeszcze inne ostre objawy (nie będę wymieniał, bo nie chcę Cię nastraszać), ale oprócz epizodu padaczkowego przy nagłym odstawianiu mogą wystąpić nawet halucynacje, choć ja osobiści ani padaczki, ani drgawek, ani urojeń nie miałem..

 

Ty jednak cierpiąc na ChAD powinieneś chyba bardziej uważać, czy twój lekarz kazał CI nagle odstawić tego Clona? czy on wie o tym,że odstawiłeś?

Moim zdaniem BARDZO DOBRZE, że bierzesz ten Neurotop, to lek o działaniu przeciwdrgawkowym, antypadaczkowy, dodatkowo stabilizator nastroju umiarkowanie uspakajający, zmniejsza drażliwość, agresje, stosowany również w manii..Ja sam za miesiąc będę wracał do tego leku, o przez ostatni rok brałem Depakine Chrono, ale przytyłem po niej i teraz chcę wrócić..

 

Bardzo dobrze,że chcesz przestać brać benzo, a więc DECYZJA już jest! :) Teraz na twoim miejscu zaplanował bym jakiś rozważny i rozsądny scenariusz, pod spodem link do (mam nadzieję,że nie urażę niczyich uczuć ) , jak to kiedyś nazwała jedna koleżanka "Biblii lekomanów" :))

Niestety niektórzy lekarze, nawet specjaliści psychiatrzy nie mają zbyt dużo doświadczeń związanych z odstawianiem benzodiazepin, nawet specjalnie nie znają tego artykułu, nazbyt polegają na swoim wykształceniu, albo wciąż jeszcze nie doceniają siły uzależnienia od benzodiazepin

 

Benzodiazepiny -jak działają, jak je odstawić po wielu latach zażywania-prof Heather Ashton.

 

A na co ten Clonazepam został Ci przepisany? na CHAD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo milo moi kochani przyjaciele , ciesze się ze odnalazłam takie forum, jestem tu nowa , i nie wiem za bardzo co mogę robić , ale w tej chwili skończyłam czytać wasze posty , naprawdę piękne i pouczająco piszecie , może to mnie zmobilizuje do życia , bo nie wiem czy żyje czy umarłam, odstawiłam Diazepam , już cztery tygodnie , czuje się fatalnie , brałam przez 4 lata raz dziennie po pól tabletki, to jest 5 mg , jak zmiana pogody to nie raz więcej, ale jakiś czas temu postanowiłam skończyć z tymi tabletkami, i tak zrobiłam, ale moje samopoczucie jest okropne , lekarz powiedział ze to normalne i przepisał mi raz dziennie Opipramol i nie wiem co to za lek i czy mogę mu zaufać.... co mam robić kochani bo już sama nie wiem :(...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela, to nie duże były te twoje dawki, dobrze że się nie wpakowałaś w coś poważniejszego i postanowiłaś to odstawić. Z reguły powinno się odstawiać powoli, zwłaszcza przy większych dawkach. Wydaje mi się że skoro już tyle wytrzymałaś to musisz przemęczyć się jeszcze trochę. Ja brałem propranolol i lamotryginę na złagodzenie wszystkich objawów, zresztą biorę do tej pory jeszcze. Nie znam tego twojego leku i nie wiem jak działa. Piszesz że nie jest za ciekawie ale spróbuj z tym lekiem, jak nie będzie pomagał to idź po coś innego.

 

Od razu odstawiłaś wszystko czy zmniejszałaś dawkę? Brałaś już ten nowy lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Tobie skarbie ze mi napisałes .. tak od razu odstawiłam , i dlatego czuje się podle, dziś przepisał mi własnie Opipramol, czytałam to jest lek tez na nerwice i na depresje , tylko on nie uzależnia organizmu, i do tego kazał kupić magnes , i zobaczymy co będzie , dokucza mi tylko zawroty głowy i lęk , sama nie wiem dlaczego, i uczucie ze zemdleje, to trwa przez moment a potem jest ok, za parę godzin powtórka z rozgrywki , oh meczy to mnie bardzo :(

 

-- 21 lip 2014, 20:16 --

 

rano do pracy tez słabo się czuje , potem trochę się rozkręcę to na jakiś czas jest dobrze , ale nie na długo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela, ja też dziękuję :D . Trzeba zacisnąć zęby i nie poddawać się. U mnie średnio po tym odwyku, więc za dużo nie chcę się tu wymądrzać. Owszem dałem radę ale jeszcze długa droga do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , cztery tygodnie bez benzo to dla mnie wieczność gratuluje, dziś mija mój 9 dzień bez klona i jest ciężko , najbardziej dokucza mi , jak już pisałem, ten wszechobecny lęk,ale wiem że dam rade , najgorsze jest to że za tydzien musze isc do pracy, nie wiem jak to bedzie,

organizm już się trochę uspokoił , gorzej z psyche ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , cztery tygodnie bez benzo to dla mnie wieczność gratuluje, dziś mija mój 9 dzień bez klona i jest ciężko , najbardziej dokucza mi , jak już pisałem, ten wszechobecny lęk,ale wiem że dam rade , najgorsze jest to że za tydzien musze isc do pracy, nie wiem jak to bedzie,

organizm już się trochę uspokoił , gorzej z psyche ,

khali.. ja tez tak mam , ale gdy poszłam do pracy , to mi przechodzi , a w domu to ciężko znoszę , wiesz powiem Ci ze byłam dziś ponownie u lekarza i powiedział ze ten lek co mi przepisał Opipramol, to jest lek bez uzależnień, i pomaga wyjść z kryzysu małymi krokami, ale trzeba tez samemu sobie pomoc , chodzi o psychikę , .. :)

 

-- 22 lip 2014, 15:09 --

 

khali , mi tez jest bardzo ciężko, ale głowa do góry , trzeba to przezwyciężyć, innej drogi nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak rozumiem , bardzo ciężko zejść z takiej dawki jak jego , ale ja przez parę lat brałam diazepam, i powiem Ci , ze jestem naprawdę do niczego, po odstawieniu , odstawiłam ponieważ już coraz gorzej było ze mną , miałam częste nawet można powiedzieć codziennie zawroty głowy , nie mogłam nic jeść , dopadały mnie duszności , nie mogłam nawet jechać samochodem , cala byłam oblana potem , coś strasznego , koszmar , a brałam tak jak pisałam , 5 mg ale w niektóre dni brałam 10 , rożnie to było , a teraz tez ze mną nie lepiej , najgorsze są te leki , sama nie wiem dlaczego to jest straszne, boje się sama w domu być , nie wiem bo mam te drugie tabletki , one nie uzależniają , niby maja być pomocne w odstawieniu tego świństwa, ale moja słodka Rafka , ja już nie wiem czy mam w to wszystko wierzyć, mam chwile załamania .. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela, Odnośnie tych objawów to rozumię Cię doskomale ja też przez to przechodziłam,a lęki dopiero teraz po przeszło 3 latach abstynencji mi ustąpiły. Niewiem co Ci doradzić bo sama niebrałam żadnego zamiennika podczas odwyku. Ale jak Ci lekarz dał ten lek to go zażywaj bo być może złagodzi on Twoje objawy odstawienne. I chcę Cię pocieszyć że Tobie napewno wcześniej te objawy miną bo diazepam jest stosowany jako zamiennik w odwyku od innych mocniejszysz benzodiazepin takich jak Clonazepan,Lorafen, Alprox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaela,

Pamiętaj,to wszystko,co się z Tobą teraz dzieje jest normalne po odstawieniu benzo,

w ten sposób organizm reaguje na uzależnienie,może to trwać bardzo różnie,podobno najcięższe jest pierwszych 6 miesięcy,ale są też przypadki,że ludzie szybciej z tego wychodzą...

Wiem,że przeżywasz koszmar,ale jeżeli uda Ci się przetrzymać pierwsze kilka tygodni,myślę,że później powinno być już lepiej,

Trzymaj się dzielnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warrior11. tak wiem ze to normalne , ale jest ciężko, myślę ze mam silna wole , wiec mam nadzieje ze z dnia na dzień będzie lepiej , dobrze ze czytam wasze wpisy , to mi daje bardzo dużo, piszecie bardzo mądre słowa.......

 

-- 23 lip 2014, 13:49 --

 

Juz tu Bylem.alprazolamu nie brałam, tylko diazepam, najwięcej nie raz brałam 10 mg ..

 

-- 23 lip 2014, 13:54 --

 

Ryfka dziekuje Tobie, za wsparcie, jesteś wspaniała osoba , lubię czytać Twoje posty .....

 

-- 23 lip 2014, 14:01 --

 

sorry kochani ale nie umiem loginów pisać z tłustych liter , nie wiem jak to sie robi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałem 3 mg alproxu i czuje się normalnie ,NORMALNIE ! k.urwa!!!!!!!! Czemu nie moge się czuc tak bez tego ? Tylko stres ,lęki spowodowane róznymi głupotami ,którymi na codzień normalny człowiek by olał ,a ja się przejmuje a na końcu wku.rwiam.Dziś mam pierwsze spotkanie u swojego nowego psychoterapeuty ciekawe jak co powie jak się przyznam,że jestem uzalezniony i w tej chwili jestem po alproxie.Do tego mam ochote przywalić kodeine na rozluznienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile najwięcej mg alprazolamu lub clona braliście na jeden raz żeby dobrze się poczuć ?

 

Normalnie 1mg xanaxu, po kilku latach 2mg a w końcowej fazie uzależnienia zdarzało się 4 mg ale wtedy już nawet takie dawki nie spełniały swojej roli. Nasilała się depresja, człowiek był zamulony a i tak nie działało jak trzeba. Średnio brałem 1mg 3-4 razy dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×