Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIANSERYNA (Deprexolet, Lerivon, Miansec, Miansegen)


Dydona

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

137 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      88
    • Nie
      36
    • Zaszkodziła
      24


Rekomendowane odpowiedzi

Wolę sobie zostawić możliwość zwiększenia wenli, na cięższe czasy. Generalnie 1 raz jak brałem, to działanie osłabło po 1,5 roku. Zobaczymy co się teraz będzie działo.

Bo ja wiem czy mirtra... Zobaczymy...

Gdy tylko będzie coś nie tak z nastrojem, wracam do sprawdzonego zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam dzisiaj od doktorka mianserynę (30mg) do mojego zestawu 150mg wenlafaksyny i 600mg kwasu walproinowego, głównie ma mi pomóc przeciwdepresyjnie, bo ze snem problemów nie mam. wenlę biorę od ponad roku, zadziałała pięknie, ale spadek jej siły był równie mocny... już chyba z pół roku mówię mu, że mi źle i kombinujemy z różnymi lekami. on bardzo "lubi" wenlafaksynę i nie chce mi jej zmieniać, stąd nowy dodatek.

 

czy ten lek daje napęd? bo tak czytam o senności i przymuleniu, a ja od pewnego czasu oprócz kompletnego braku sensu egzystencji odczuwam brak motywacji do czegokolwiek i nie pamiętam kiedy ostatni raz napisałam kolokwium na studiach "z głowy", a nie ze ściąg... chciałabym, żeby mi się wreszcie coś chciało. czy to zamulenie to tylko na początku, czy macie tak cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam dzisiaj od doktorka mianserynę (30mg) do mojego zestawu 150mg wenlafaksyny i 600mg kwasu walproinowego, głównie ma mi pomóc przeciwdepresyjnie, bo ze snem problemów nie mam. wenlę biorę od ponad roku, zadziałała pięknie, ale spadek jej siły był równie mocny... już chyba z pół roku mówię mu, że mi źle i kombinujemy z różnymi lekami. on bardzo "lubi" wenlafaksynę i nie chce mi jej zmieniać, stąd nowy dodatek.

 

czy ten lek daje napęd? bo tak czytam o senności i przymuleniu, a ja od pewnego czasu oprócz kompletnego braku sensu egzystencji odczuwam brak motywacji do czegokolwiek i nie pamiętam kiedy ostatni raz napisałam kolokwium na studiach "z głowy", a nie ze ściąg... chciałabym, żeby mi się wreszcie coś chciało. czy to zamulenie to tylko na początku, czy macie tak cały czas?

 

hej, to witam w klubie, ja tez od roku na wenli i zmieniam lekarza, bo poprzedni cisnął mnie na wenli do 300mg i ten lek od 3 tyg. wywołał silną depresję a poprzedni lekarz nie wiedział, tez nie chciał zmieniać na inny tylko zwiększać, pytał mnie jaki chce lek...noz ku...Za pół godz. jadę starać sie o przyjęcie u świetnej doktor. Pozdrawiam.

Lerivon brałąm kilka lat temu, pamiętam, że lek bardzo dobrze działał :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzisiaj lekarz przepisał mi lerivon 10mg do elicei 10mg. czy naprawdę po tym leku przytyję? O_O biorę elicee 4 miesiące i niby ludzie też pisali, że od niej można przytyć, a ja nawet troszkę schudłam.. błagam niech ktoś mnie pocieszy, że to nie jest zasada przy tym leku :(( i jak się tyje to od zwiększonego łaknienia, czy od samego leku?

no i ogólnie jest ktoś kto bierze lerivon do elicei?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano właśnie tak się zastanawiałam, czy tyje się po prostu od wzmożonego łaknienia, czy od samego leku, jak od łaknienia to jestem spokojna, bo mam dobrą dietę i nie tyję :) dzięki temu na elicei też nie przytyłam itd. To się trochę uspokoiłam :) lepiej brać go tuż przed snem czy np godzinę przed snem czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz i czekasz, aż "sponiewiera" do snu (ok. 30-50 min). Poważnie. Poczekaj, aż poczujesz, że zaśniesz od ręki - wyraźnie czuć jego działanie, nie będziesz musiała się zastanawiać czy to już :) Jestem na nim półtora roku. Jak się za wcześnie położysz, to będziesz się wybudzać i generalnie będziesz niedospana.

 

W takim razie możliwe, że ciut przytyjesz, ale to dlatego, że trzyma wodę w organizmie. Ale na każdego inaczej może działać, tym bardziej, że dawkę masz mikro :) Takie się stosuje na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×