Skocz do zawartości
Nerwica.com

Schizofrenia bez objawów wytwórczych.


Gość niemądry

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam badanie głowy z 2003 roku tomograf...

 

układ komorowy prawidłowy,bez przemieszczeń

Struktury mózgu bez zmian ogniskowych.

 

tylko wtedy pustki takiej nie miałem może warto powtórzyć co sądzicie??mogły si ete komory powiększyć z czasem czy raczej to sie ma od zawsze???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie rezonans magnetyczny??a miałeś to robione włąsnei w tym celu psychiatrycznym???ja niby miałęm tomograf w 2003 ale niewiem rezonans bym chciał nie wpsominajac o słynnym SPECT

 

ale bardzo bym chciał aby w koncu wykluczyli mi schizofrenie i na czymś sie skupic....bardzo bym chciał badanie...

 

TOMOGRAF KOMPUTEROWY. Ja miałem w celu ustalenia przyczyn padaczki.

 

I nie łudź się, że TK, MRI, SPECT potwierdzi schizofrenię, bo jest wielu schizofreników bez wad anatomicznych mózgu.

 

Prosta, (rezydualna). I weź tu teraz bądź mądry o którą chodzi :P , bo to nie jest to samo. Chyba, że wywołane są oba te rodzaje tym samym.
Przecież to logiczne :P Po wyleczeniu psychozy pozostaje prosty proces schizofreniczny.

 

Nie którzy schizofrenicy zaczynają od prostej schizofrenii, która może przerodzić się w paranoidalną, hebefreniczną, katatoniczną lub nieżróżnicowaną. Na evocie jest taka osoba.

 

a czy prawda jest ze osoba chora na schizo nie ma swiadomosci choroby bo ja słyszałam ze niektórzy wiedza o chorobie?
Jest gdzieś wypowiedź psychiatry co mówi, że nawet często zdarza się, że w początkowych fazach choroby pacjent sam się zgłasza do psychiatry. To dotyczy raczej takich przypadków, gdzie schiza rozwija się powoli, bo ci co nagle wpadli w psychozę to na pewno nie są świadomi. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam padaczkę i psychozę. I jestem na 2 letniej rencie. Trochę się obawiam, że moja schizoafektywność przerodzi się w prawdziwą schizofrenię bo mam wady mózgu związane ze schizofrenią - poszerzone komory i jama przegrody przezroczystej. Myślę, że psychiatra pomylił się z diagnozą bo niestety dużo bliżej mi do schizofrenii niż schizoafektywności - nie mam objawów afektywnych a są wymagane do postawienia F25.

 

[Dodane po edycji:]

 

Maksinek wychodzisz z domu? Masz znajomych? Kontaktujesz się z nimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jednak badanie masz cóz cos sugerują trzeba w nie wierzyć...innego wyjsćia nie ma sam wywiad nieraz mało daje...mozna gadać cały dzien albo tydzien i nie dojść do niczego...zaburzen afektywnych czyli???depresji nie masz?...wiadomo że każdy jest inny tzn schizofrenicy ebz wad anatomicznych mózgu ani funkcjonalnosći mżógu to chyba mało prawdopodobne to potwierdzone informacje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem się schizofreników i nie którzy nie mieli żadnych nawet jak robili sobie MRI - jest dokładniejszy od TK i może wychwycić więcej wad.

 

depresji nie masz?
Nie mam depresji. Moją pierwszą diagnozą była depresja. Żeby postawić diagnozę F25 to muszą w tym samym czasie być objawy schizofrenii i afektywne a ja afektywnych nie miałem kiedy miałem objaawy schizofreniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli całe życie naginam rzeczywistość, ale świadomie i z własnej woli (tzn np stoje na przystanku i patrząc na ludzi udaje (w głowie oczywiście, że jestem predatorem i rozpinając kieszeń w rękawie od kurtki udaje, że coś tam sobie przestawiam w komputerze, którego nie ma - ale tj mówie dla zabawy, świadomie i bez przymusu), to czy takie zachowania podchodzą pod jakieś urojenia? (dodam, że jestem już pełnoletni.)

 

A co do tego epizodu psychotycznego, to czy nagłą derealizacje z depersonalizacją można tak nazwać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poczytaj sobie o schizofrenii prostej. Istotą tej choroby jest brak omamów i urojeń - Nie stawia się też tej diagnozy jeśli wcześniej były urojenia i omamy. A jeśli rzeczywiście w niej są urojenia to po cholerę tworzyli oddzielny kod dla tej choroby? hę?

 

Skoczek wychodzisz w ogóle z domu i spotykasz się ze znajomymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie dowodami są artykuły medyczne.

 

Schizophrenia simplex diagnosis is difficult because it depends decisively to consolidate progress walked slowly and progressively from a typical negative symptoms of schizophrenia, without a preceded by a history of hallucinations, suspicion, or other manifestations of psychotic episodes.

 

An uncommon disorder in which there is an insidious but progressive development of oddities of conduct, inability to meet the demands of society, and decline in total performance. Delusions and hallucinations are not evident, and the disorder is less obviously psychotic than the hebephrenic, paranoid, and catatonic subtypes of schizophrenia.

 

1. Artykuł nr 1. Nie mogą wystąpić objawy pozytywne przy diagnozie by móc wystawić F20.6

2. Artykuł nr 2. Nie są widoczne urojenia i omamy.

3. F20.0, F20.1, F20.2 kiedy się leczy to traci zespoły paranoidalny, hebefreniczny i katatonię i zostaje PROSTY proces schizofreniczny bez omamów i urojeń - zostaje tylko rozpad osobowości i autyzm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wychodzić z domu i spotykać się ze znajomymi czując się jak autystyk, półmózg(w stosunku do tego, co było zawsze) i z dużym prawdopodobieństwem wpadnięcia pod samochód. Czytałem sporo o schizofrenii prostej, ale chciałbym to skonfrontować z wiedzą ludzi, którzy mają takową chorobę zdiagnozowaną, albo tak uważają (albo udają, internetowi nie ufam jednak jakoś specjalnie). Poprostu zbieram informacje, żeby przekonać się wkońcu co mi jest, czy innym (schizofrenikom/nerwicowcom) też to jest. Nerwica czy schizofrenia. I tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×