Skocz do zawartości
Nerwica.com

Znaczenie wyglądu.


rikarika

Rekomendowane odpowiedzi

dune ma racje. 99% facetów najpierw zwraca uwagę na wygląd. Jeden na twarz, inny na nogi, piersi itp, ale najpierw wygląd. Jest to naturalne i ja to rozumiem.

Da mnie pierwsze wrażenie też jest ważne. Choć często czar pryska jak mężczyzna się odezwie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę jesteście babeczki w błędzie , to fakt , że faceci są wzrokowcami ale inaczej na kobietę patrzy się w wieku 20 lat , 30 lat , 35 , 40 lat itd.... , z punktu widzenia prawie 40 letnigo faceta na kobietę nie patrzy się jak na obiekt , oceniając poszczególne części ciała , ocenia się całokształt i nawet zgrabna blondynka , może być niezauważona w towarzystwie szarej myszki z wyglądu , mającej coś do powiedzenia , pozytywną energię , odpowiedni sposób poruszania , mówienia , dowcip, empatie , coś szczególnie zwracającego uwagę nie wiem ładne oczy dłonie , może właśnie bardziej obfite kształty , uśmiech lub to coś dla jednego faceta nieistotne dla drugiego kluczowe , poniżej 30 roku niestety ale za nasze bodźce , nie odpowiadają te komórki w głowie tylko te niżej umieszczone taka moja teoria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrong, no jak po co? zebym ja przeczytala :)

 

Dave38, inaczej sie zakochujesz w wieku 20 a inaczej 40 lat. Prawda. Inne rzeczy sa ważne. Ale generalnie zasada jest taka ze kobiety zakochują sie uszami a faceci oczami....Z tym....ze nie to ladne co ladne, tylko to co sie komu podoba :) A mnie np nie podobaja sie kobiety w stylu Pameli Anderson - co nie znacyz ze nie zwracam uwagi na wygląd, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie wyglądu....nie oszukujmy sie...zwłaszcza dla facetow którzy są wzorowcami....jest ważny...dla kobiet zresztą tez :(

Dokładnie,a takie gadanie typu "aaaaaaa wygląd nie jest ważny..." jest oszukiwaniem siebie.

Zresztą osoby co tak mówią...mają piękne kobiety za żony,partnerki. To samo na odwrót...kobiety maja przystojnych facetów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że:

- wygląd jest bardzo ważny przy pierwszym kontakcie dla obu płci

- atrakcyjni sa oceniani lepiej

- atrakcyjność jest relatywna (osoba zachwycająca dla jednego będzie przeciętna dla kogoś innego albo wręcz nieatrakcyjna dla jeszcze innego)

- atrakcyjność to nie tylko uroda, rysy twarzy, figura; to raczej całokształt, także ogólne zadbanie, prezentowany styl etc.

- po nawiązaniu znajomości znaczenie fizycznej atrakcyjności się zmniejsza (a raczej się zmienia): jeśli w pierwszej chwili daną osobę oceniliśmy jako przeciętnie atrakcyjną, ale okazało się, że jest błyskotliwa, dowcipna, czarująca, potem oceniamy ją jako bardziej atrakcyjną i odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ma marginalne znaczenie, gdy jesteśmy kimś. Potrafimy wzbudzić zainteresowanie. Bo jak nie ma do zaoferowania wyglądu to musi być coś w zamian. Nie którzy nie mają i tego i tego, więc pozostaje tylko gnicie przed komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedziała, że to, czy ktoś ma osobowość, potrafi sobą zainteresować, jest ciekawy, jest o wiele ważniejsze od tego, jak wygląda, bo po pierwsze nawet odbiegające od klasycznych ideałów urody mogą akurat być w czyimś typie, a po drugie jak się jest nudziarzem, fajtłapą i durniem to i uroda nie pomoże na dłużej jak jedną noc. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam bardzo dużą uwagę na wygląd innych, szczególnie chodzi o twarz. Oceniam pod kątem bezpieczeństwa. Gdy pierwszy raz spojrzę na twarz jakiejś osoby, od razu dokonuję wstępnej oceny w myślach, czy ta osoba może mnie wyśmiać, albo zrobić mi krzywdę. Jestem bardzo podejrzliwy pod kątem wyglądu twarzy innych ludzi. Od zawsze tak miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest w tym, że osoby błyskotliwe oceniamy jako bardziej seksowne. :mrgreen:

Dlatego, też do telewizji biorą kobiety o ładnym wyglądzie.Choćby Agnieszkę Gozdyrę do Polsatu,lub Martę Kuligowską do TVN24.Kobieta, która ma 160 cm wzrostu, piegi ostające uszy.Nie ma szans na pracę w tv.Bo nie ma wyglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detektywmonk, akurat niski wzrost nie jest u kobiet przeszkodą w karierze wiele aktorek, piosenkarek jest niskiego wzrostu( shakira, meg ryan, kylie minogue, Cichopek, Doda).

Coś jest w tym, że osoby błyskotliwe oceniamy jako bardziej seksowne.
akurat jest odwrotnie naukowcy zrobili badania i wyszło że ładne osoby oceniamy jako inteligentniejsze, uczciwsze, ogólnie na podstawie tylko wyglądu przypisujemy im dodatnie cechy charakteru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś w tym jest, moja psycholog to super laska.Ładne szare oczy, lekko kwadratowa twarz. Kręcone włosy.Ładny biust,pośladki też ekstra.Od razu wzbudza zaufanie.Psychiatra też ekstra,jednak już nie jest tak ładna.Ale jak to się mówi, z łóżka byś nie wygonił :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, zgadzam sie z Toba. Nawet w bajkach ladne postacie sa dobre a brzydkie zle

mamy to już zakodowane genetycznie, a może bardziej kulturowo a pewnie to i to, że uroda to dobro, a brzydota to zło i jest tak pod każdą szerokością geograficzną i na każdym etapie dziejów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uroda to dobro, a brzydota to zło

Jedynym zaprzeczeniem jest Piekna i Bestia gdzie dopiero przy blizszym poznaniu Bestia okazal sie piekny i Piekna mialas farta ze nas niego trafila

Piękna pokochała Bestię tylko ze względu na to że miał kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×