ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
144
84%

Nie
16
9%

Zaszkodził
12
7%

Liczba głosów : 172

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)

przez mariusz19 13 cze 2011, 21:41
Według klasyfikacji ICD-10 stosowany jest termin zaburzenia lękowe.Klasyfikuje się typ leku:napadowy,uogólniony,fobie,kompulsje,obsesje,zaburzenia post-traumatyczne-to z głównych.Termin "nerwica" został wycofany z polskiej klasyfikacji chorób i formalnie jest "nielegalny".Owszem występuje w obiegu potocznym,ale nie powinien być używany przez osoby mające wykształcenie medyczne.
CBDU

PZDR
PS.Marcja ma w 100 procentach rację.
mariusz19

przez Miss Worldwide 14 cze 2011, 01:22
marcja,
1. wlasnie o to mi chodzilo, ze lekarze i wszyscy nerwicowce (stracholudzie) tak to nazywaja i wiedza o co chodzi.
2. o nerwicy seksualnej jak dotad nie slyszalam ;)
3. "cala Polska" chodzilo mi wlasnie o nas tutaj. tych co to mamy. I zgadzam sie, ze NERWICA to brzmi dla tych co nic nie wiedza "o nas" ze jestesmy nerwicowcami "slabe nerwy"

a wlasnie o to mi chodzilo, tego terminu mi brakowalo- ZABURZENIA LÉKOWE- to jest dobra nazwa ogolna. bynajmniej jak dla mnie strzal w 10.

Tylko moze nazywaja to nerwica bo (nie wiem jak sie wyrazic, sory czasem mi slownictwa brakuje) korzenie choroby sa z ukladu nerwowego czy neurony czy jak to tam od strony medycznej, no i przeciez bezno niezle na uklad nerwowy dzialaja.

No i dlaczego nazwa np po ang. to anxiety neurosis? (chyba nawet w lacinie tak sie nazywa) po hiszpansku NEUROSIS DE ANSIEDAD i na polski wychodzi ZABURZENIA NERWICOWE (slowo "strach" czy "lék" w nazwie nie wystepuje. A jest to nasza choroba.)

Nie wiem czy rzeczywiscie nie ma takiego pojecia w medycynie w Polsce ale skoro tak mowicie to pewnie macie racje. Widocznie przyjelo sie tak , ze nazywaja to nerwica lékowa.

-- Wt cze 14, 2011 1:23 am --

tak apropo to niech admin zmieni nazwe forum z nerwicy.com na co innego bo to nie nasza choroba ;)

PS. wydaje mi sie, ze ten temat nie powinien byc w temacie XANAX bo np teraz chce napisac na temat tabletek i tak troche dziwnie, ze zeszlo sie tu z tematu tak daleko.

dostalam dzisiaj lexotan. tu sie nazywa lexatin firmy Roche. Dostalam 2 pudla kapsulki 3mg. Musze sprawdzic jego moc wiec najpierw pol walnelam. jak narazie nic. dziwne bo tutaj jest w kapsulkach a pamietak kiedys w Polsce jak mi lekarz dal raz recepte to byly to tabletki.

Mam nadzieje, ze jest bardziej podobny do Cloranxenu niz XANAX. Xanax strasznie dziala uzalezniajaco jak dla mnie. W ciagu kilku dni doszlam do 5mg i ciagle wiecej mialam ochote wlanac bo no nie moglam zasnac.

zobaczymy jak ten lexotan. Szukalam temtu Lexotan ale nie znalazlam, moze zle szukam.... tylko jakies wyrywkowe wpisy w postach znajduje. no trudno.
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg
Tramadol na bol. Staram sie nie brac, chyba ze juz mocno kregoslup boli

Wczesniej: rozne benzo, seroxat, wenla, duloksetyna.

przez linka 14 cze 2011, 08:08
klaudia, z tego co ja wiem stosuje się termin anxiety disorder, albo general anxiety disorder ......

-- Wt cze 14, 2011 7:11 am --

Lexotan:
lexotan-bromazepam-sedam-t422.html?hilit=lexotan
Sedam ( ten sam lek)
sedam-bromazepam-lexotan-t2660.html?hilit=lexotan
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez halenore 14 cze 2011, 09:22
Jak długo utrzymuje się działanie zwykłego alprazolamu?

-- 14 cze 2011, 09:25 --

Doprecyzuję pytanie: 4 godz czy dłużej?
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez linka 14 cze 2011, 13:17
Myślę że do 4-5h nie dłużej, SR uwalnia się wolniej i działa w dłuższym przedziale czasu.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez cytrynka84 14 cze 2011, 13:41
6-8 h minimum 6
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

przez linka 14 cze 2011, 13:43
cytrynka84, No to w sumie zależy na kogo i jaka dawka, w życiu mnie nie trzymało więcej niż 5h, ale ja brałam do 0,5 mg.
Przyjaciel forum

przez cytrynka84 14 cze 2011, 13:51
Na pewno zależy od organizmu.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

przez depresyjny86 14 cze 2011, 15:05
OMG przeczytałem od orgazmu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A na mnie Xanax działa tak do 5 h,a z SR jest tak jak pisała Linka,wiem bo brałem..to tak się rozklada powoli.Aczkolwiek dla mnie najlepszy jest Xanax zwykły który działa szybko.
:)

przez Miss Worldwide 14 cze 2011, 15:52
halenore,
jak dla mnie mniej. jak wezme tyle zeby cos poczuc czyli okolo 4mg. to mniej, ja stawiam na 2-3 godzin. w sumie by sie sprawdzilo z tym co mowil kiedys moj lekarz psychiatra-neurolog, zeby lepiej brac mniejsza dawke ale nie co 6 czy 8 godzin tylko co 2. ja zaczelam od lexotanu- cwirtke co 2h. wtedy mnie zmulalao bo nigdy nie mialam do czynienia z zadnymi benzo itd. a jaka to byla dawka to nie pamietam bo dawno temu.

Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe, staram sie teraz aschodzic powoli, doszlam do 2.5mg

przez cytrynka84 14 cze 2011, 15:55
Jak by miał zwykły wydluzozony okres poltrwania to nie produkowali by SR.alprazolam zwykły to jedna z najkrócej działających benzodiazepin.
Life is brutal!

Wenlafaxyna 300mg
Mirtazapina 60mg
Baclofenum 100mg

przez Miss Worldwide 14 cze 2011, 16:01
co do reszty ludu: nie chce mi sie wbijac w temat i grzebac ale fakt, widzialam tez nazwe anxiety disorder. ale co wtedy z anxiety neurosis? i np tu w Hiszpanii- neurosis de ansiedad?. wiec nie wiem, jak bede miala checi to pogrzebie w necie czy gdzies, narazie jedynie stwierdzam jakie sa nazwy i o jakich slyszalam. wiec wg tego nerwica lékowa powinna taka nazwa istniec.

jesli mozna prosic o zrodla gdzie jest stwierdzone, ze nie mozna uzywac w medycynie nazwy nerwica lékowa?

i ze nerwica narzadow wewnetrznych nie istnieje? bo ja wiem, ze istnieje i skoro istenie to tez np nerwica serca nie ma nic do czynienia z nerwica kojarzona jak pisales z wybuchami nerwow, szlaem itd. wiec nerwica lékowa ma swoj sens.

Pristiq 100mg

przez linka 14 cze 2011, 16:24
klaudia, Nerwica narządów nie istnieje..... to tak jakbyś powiedziała, że istnieje choroba która się nazywa " ból migdałków" - istnieje zapalenie migdałków a objawem jest ból migdałków, powszechnie zwane nerwice żołądka czy serca to objawy somatyczne nerwicy lękowej.
Nie ma takich chorób w klasyfikacji ICD 10
Przyjaciel forum

przez depresyjny86 14 cze 2011, 16:31
Tak samo jest ze słynną "nerwicą serca"
:)

Sortuj wg