Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

na nerwice lękową SSRI, jezeli jeden nie działa do konca to zmiana na inny, jezeli dochodzi depresja do tego i po SSRI nie ma wystarczajacej poprawy dodaje sie drugi lek o innym mechanizmie działania, takie są w tej chwili przynajmniej standardy jezeli chodzi o niepełne działanie leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gradrec citalopram biore 5 i pól tygodnia :)"

"od dwóch tygodni biore 40 mg citalopramu!nie escitalopram!"

No tak, to zrozumialem i napisalem to w poscie wyzej, ze rozumiem.

 

"wcześniejsze tygodnie bralam 20"

mkay

 

 

to czytam ze zrozumieniem, czy nie ?-.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz,ze 40 to dużo??

moze dlatego jestem taka spięta i nerwowa??

 

dzieki lunatic,wlasnie wizyte mam 4 marca,zobaczę co powie lekarz...

Nie wiem dlaczego jestes spieta. Wiem, ze 40mg po tak krotkim czasie to w pizdu. Lunatic, Nova, pomozcie. 40mg cito to w pizdu po 2 tygodniach, po ktorych przeszla na ta dawke, czyz nie?>.> Dark?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczorek.

Citalopram to nie escitalopram. Tego pierwszego bierze się 2 więcej niż tego drugiego, czyli 40 mg citalopramu odpowiada 20 mg escitalopramu.

Czyli ta dawka nie jest taka zabójcza.

Ja też szybciutko wszedłem na 40 mg paro, w ok. 2 m-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

mamy co innego na myśli

Pisalemo C2H5OH, myslalem ze do tego posta sie odnosisz.

 

-- 18 lut 2014, 20:11 --

 

Dobry wieczorek.

Citalopram to nie escitalopram. Tego pierwszego bierze się 2 więcej niż tego drugiego, czyli 40 mg citalopramu odpowiada 20 mg escitalopramu.

Czyli ta dawka nie jest taka zabójcza.

Ja też szybciutko wszedłem na 40 mg paro, w ok. 2 m-ce.

Paro 40mg, to takie 10mg esci, czyli 20mg cito bodajze.

 

True, true. Pisalismy o tym na poprzednich stronach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki zdawaj relacje jak tam u Ciebie

Dzięki, w porządku. Jest sinusoida nastrojów, ale to chyba u każdego nerwicowca tak jest. Dobrych dni jest dużo więcej niż tych gorszych.

W te gorsze dni mam taki wqurw na wszystko, czego bardzo u siebie nie lubię. Lęków i myśli depresyjnych brak.

W domu mały remont i inhaluję się zapachami farb. Mam nadzieję, że świetnie to na mnie podziała.

Jakieś przeziębienie się przyplątało, kaszlę i odkrztuszam flegmę a w nocy chrapię przez zapchany nos :)

Za 2 m-ce mam nadzieję na powolne odstawianie paro, doktorka powiedziała, że wiosna to najlepszy czas na to, a ja nie mogę się już tego doczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki zdawaj relacje jak tam u Ciebie

Dzięki, w porządku. Jest sinusoida nastrojów, ale to chyba u każdego nerwicowca tak jest. Dobrych dni jest dużo więcej niż tych gorszych.

W te gorsze dni mam taki wqurw na wszystko, czego bardzo u siebie nie lubię. Lęków i myśli depresyjnych brak.

W domu mały remont i inhaluję się zapachami farb. Mam nadzieję, że świetnie to na mnie podziała.

Jakieś przeziębienie się przyplątało, kaszlę i odkrztuszam flegmę a w nocy chrapię przez zapchany nos :)

Za 2 m-ce mam nadzieję na powolne odstawianie paro, doktorka powiedziała, że wiosna to najlepszy czas na to, a ja nie mogę się już tego doczekać.

He he to wąchaj całymi plucami:-) no ta sinusoida...wczoraj ja czulam sie idealnie a dzis ...hmmgorzej ale lepiej niż w tamtym tyg...mam jaegoś nerwa bez powodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam nerwy bez powodu. Błaha sytuacja potrafi mnie tak wytrącić z równowagi, że czasem do końca dnia nie mogę się uspokoić i sam się nakręcam. Bez sensu.

Chociaż wg psychologów żadne uczucia nie są złe, nawet złość jest przydatna, tylko trzeba ją odpowiednio poprowadzić, wykorzystać kreatywnie. Ja tego nie potrafię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×