Chcę się w końcu pozbierać :)

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

przez niesmialaa9 14 maja 2014, 13:01
witaj Miss_M :) mam bardzo podobny problem. Jestem nieśmiała odkąd pamiętam, znajomi myślą, że skoro zawsze taka byłam to taka już jestem i koniec, jest git, wszystko spoko, taki mam charakter. Jednak to jest okropne :( a jeśli chodzi o brak zorganizowania i pewności siebie to chyba jestem mistrzem :P mam nadzieję, że obu nam uda się wyjść z tego :D

upadlastudentka ciekawe te rady, chyba spróbuję je wykorzystać :D
"Miałem zły dzień. Tydzień. Miesiąc. Rok. Życie. Cho­lera jasna."

przez Miss_M 14 maja 2014, 13:20
Olmici, moja pierwsza reakcja po przeczytaniu Twoich słów "ŻE COOOOO?" Nie wmówię sobie czegoś takiego, nie potrafię. Na przestrzeni ostatnich paru lat wielu (dobrych, jak mi się wydawało) znajomych zerwało ze mną kontakt. To mnie bardzo skutecznie utwierdziło w przekonaniu, że jestem gorsza, nudna i niewarta uwagi... I że najwyraźniej spędzanie ze mną czasu to żadna przyjemność. A nowe znajomości, które zawieram w ciągu roku można policzyć na palcach jednej ręki :roll:

(i nie, na co dzień jak rozmawiam z ludźmi to nie marudzę tak jak teraz, nie pokazuję jakim naprawdę jestem smutasem więc to nie tu leży problem :p)

niesmialaa9, jeśli znajomi Cię akceptują taką, jaką jesteś to już połowa sukcesu :) Myślę, że jak ostro ruszysz do przodu to będą Cię wspierać i w tym :)

przez Olmici 15 maja 2014, 12:32
Prawdziwe znajomości/przyjaźnie zapewne można zliczyć na palcach jednej ręki przez całe życie. Większość ludzi nie umie tego zbudować, tak więc przerwanymi kontaktami nie ma sobie co zawracać głowy, każdy przez to przechodził, ważne żeby nie brać tego do siebie. Czemu od razu zakładasz, że nie umiesz i że jesteś niewarta uwagi? Każdy z nas jest wyjątkowy na swój sposób. Spróbuj może dziś się nie uda, jutro ale może za miesiąc? Daj sobie czas. Ja też mam mało znajomości nad czym ubolewam ale nie załamuje się tylko próbuje łapać to co życie przyniesie. :) .
Szukaj światła w morzu cieni ...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Progressive 18 maja 2014, 20:41
Witaj!

Wytrwałości, trzymam kciuki. :)

przez jak się zwracać 21 maja 2014, 11:05
Pamiętaj. Bohater jest w Tobie

przez avetta 21 maja 2014, 12:22
Olmici napisał(a):Prawdziwe znajomości/przyjaźnie zapewne można zliczyć na palcach jednej ręki przez całe życie. Większość ludzi nie umie tego zbudować, tak więc przerwanymi kontaktami nie ma sobie co zawracać głowy, każdy przez to przechodził, ważne żeby nie brać tego do siebie.

Bardzo mądre słowa, dały mi do myślenia...

przez blah! 22 maja 2014, 09:00
Miss_M", skoro nie masz perspektyw na przyszłość to po co studiujesz?

A co do ludzi, to oni przychodzą i odchodzą taka kolej rzeczy i nic się na to nie poradzi. Generalnie na prawdę mało się takic prawdziwych przyjaźni, które przetrwają całe życie. A skoro ktoś zrywa z Tobą ot tak kontakt to świadczy o tej osobie, wręcz że to właśnie ten człowiek nie jest wart "Twojej" uwagi.

A co do braku zorganizowania to hmm...jak generalnie wygląda Twój dzień? Skoro studiujesz (chociaż nie wiem czy dziennie/zaocznie) to jednak jakiś konkretny rytm dnia masz, pod który teoretycznie trzeba poukładać resztę czynności/zadań. Więc to jakiś punk zaczepienia jest.
blah!

Sortuj wg