agresywne psy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

agresywne psy

przez Niutek 25 maja 2015, 11:41
nie mam pojęcia, dawno na blogu nic nie zamieszczałam, jest mocno nieaktualny, wiem, że zaszły tam jakieś zmiany w regulaminie, ale tylko jak przypomnę sobie hasło :twisted: , sprawdzę to ;)
W każdym razie, dzięki za komentarz ;)

agresywne psy

przez Introwertyczka 25 maja 2015, 12:38
To lepiej się pośpiesz, bo na onecie po pół roku niepublikowania wpisów zgodnie z regulaminem mają prawo usunąć blog. :) Dlatego ja osobiście wolę blogspot.
Introwertyczka

agresywne psy

przez Niutek 25 maja 2015, 18:15
Introwertyczka napisał(a):To lepiej się pośpiesz, bo na onecie po pół roku niepublikowania wpisów zgodnie z regulaminem mają prawo usunąć blog. :) Dlatego ja osobiście wolę blogspot.

już uaktualniłam, dziękuję za komentarz, znalazłam go ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

agresywne psy

przez Aranjani 25 maja 2015, 18:39
SrebrnaSowa napisał(a):Osobiście... wiesz jaki pies mi się podoba?

Akita. Uwielbiam Japonię, i ten pies jest taki cudowny. Śliczny mądry i wielki.
Tyle że ja nie umiem znieść sierści..także pewnie pies ten pozostanie moim marzeniem :)
Akita nie jest chyba agresywny, ale jest bardzo wymagający ....

Jest chyba określona grupka agresywnych psów ?

Akita to pies bardzo wymagający, musi być prowadzony odpowiednio, ponieważ posiada zdecydowany charakter. To pies o wysokim stopniu dominacji d;atego tez potrzebuje właściciela, który wie jak prowadzić psa. Akita musi mieć jasno ustaloną hierarchię w stadzie. I zdecydowanie nie jest polecana dla nieddoświadczonych właścicieli.

Jak już pisałam... wszystko zalezy od odpowiedniego prowadzenia psa. Oraz wyboru rasy dostosowanej do swojego charakteru. Przed podjęciem decyzji warto poczytac na temat ras jak i zapoznac sie z roznymi metodami prowadzenia. Polecam zdecydowanie książkę "Zapomniany język psów. Jest tam podanych wiele ciekawych informacji a także różne metody szkolenia psów a także rozpoznawania ich zachowan. Nie ze wszystkim się zgadzam ale w wiekszosci są to na prawde bardzo cenne rady :)
Aranjani

agresywne psy

przez Aranjani 25 maja 2015, 18:46
SrebrnaSowa napisał(a):o jejku , nawet mnie nie strasz.
Mój chłopak chce boksera !
Już ciężko mi się przyzwyczaić do takich psów... moja koleżanka miała boksera, którego trzeba było trzymać w klatce , bo nie dość że skakał jak głupi to jeszcze gryzł po łokciach ( przyszczypywał )
a teraz jeszcze mówisz że się nawet na właściciela może....
jee.... i zostań tu z takim psem w domu.

A ponoć psom trzeba pokazać że się człowiek nie boi , że się jest samcem alfa.... to prawda?

Boksery nie są agresywnymi psami. Wspaniale zachowuje sie w stosunku do dzieci, jest przyjacielski, rodzinny i uwielbia kontakt z ludzmi. Wobec domowników jest łagodny, jednak jest nieufny w stosunku do obcych. Jest wspaniałym obrońcą. Jego prowadzenie nie jest trudne, pnieważ bokseru są bardzo inteligentne i karne :)
Aranjani

agresywne psy

przez SrebrnaSowa 25 maja 2015, 21:56
Aranjani napisał(a):
SrebrnaSowa napisał(a):Osobiście... wiesz jaki pies mi się podoba?

Akita. Uwielbiam Japonię, i ten pies jest taki cudowny. Śliczny mądry i wielki.
Tyle że ja nie umiem znieść sierści..także pewnie pies ten pozostanie moim marzeniem :)
Akita nie jest chyba agresywny, ale jest bardzo wymagający ....

Jest chyba określona grupka agresywnych psów ?

Akita to pies bardzo wymagający, musi być prowadzony odpowiednio, ponieważ posiada zdecydowany charakter. To pies o wysokim stopniu dominacji d;atego tez potrzebuje właściciela, który wie jak prowadzić psa. Akita musi mieć jasno ustaloną hierarchię w stadzie. I zdecydowanie nie jest polecana dla nieddoświadczonych właścicieli.

Jak już pisałam... wszystko zalezy od odpowiedniego prowadzenia psa. Oraz wyboru rasy dostosowanej do swojego charakteru. Przed podjęciem decyzji warto poczytac na temat ras jak i zapoznac sie z roznymi metodami prowadzenia. Polecam zdecydowanie książkę "Zapomniany język psów. Jest tam podanych wiele ciekawych informacji a także różne metody szkolenia psów a także rozpoznawania ich zachowan. Nie ze wszystkim się zgadzam ale w wiekszosci są to na prawde bardzo cenne rady :)

Dlatego napisałam że to pies jedynie moich marzeń

agresywne psy

przez jetodik 26 maja 2015, 02:32
w swoim czasie też założe swojego bloga, na pewno będą w nim poruszane różne tematy dotyczące zwierząt, m.in. problemu o którym tutaj dyskutujemy :)

mnie się podobają stafiki niesamowita proporcja sily do wielkosci i to są chyba najmniej agresywne z bulowatych, podobno nawet je kradną bo się nie bronią przed obcymi :)
wkurza mnie to że pies nie może być po prostu przyjacielem człowieka tylko albo przewodnikiem stada, albo poddanym przewodnika.

z bokserami jest ponoć ten problem (nie wiem czy to mit) ze jak ugryzą to coś im się w szczęce zakleszcza i nie mogą puścić.
bo jak wiadomo są dwa rodzaje psów, takie które gryzą kąsaniem i takie które chwycą, cały czas trzymają i tylko szarpią głową.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

agresywne psy

przez ego 26 maja 2015, 14:42
Mój pies tylko kąsa, po czym ucieka. :twisted:
Jetodik, A ty na serio chciałbyś usypiać psa, tylko dlatego, że kogoś ugryzł?
ego

agresywne psy

przez Lusesita Dolores 26 maja 2015, 14:59
Mnie ugryzł pies w noge, strasznie bolało. Pojechałam do szpitala, dali mi zastrzyk przeciwko teżcowi i musiałam 3 razy przyjezdzac na zastrzyki przeciwko wsciekliźnie
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

agresywne psy

przez ala1983 27 maja 2015, 21:24
wszystko zalezy od odpowiedniego prowadzenia psa. Oraz wyboru rasy dostosowanej do swojego charakteru.

Do mnie to tylko spokojna przytulanka pasuje ;)
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

agresywne psy

przez Aranjani 27 maja 2015, 21:35
jetodik napisał(a):w swoim czasie też założe swojego bloga, na pewno będą w nim poruszane różne tematy dotyczące zwierząt, m.in. problemu o którym tutaj dyskutujemy :)

mnie się podobają stafiki niesamowita proporcja sily do wielkosci i to są chyba najmniej agresywne z bulowatych, podobno nawet je kradną bo się nie bronią przed obcymi :)
wkurza mnie to że pies nie może być po prostu przyjacielem człowieka tylko albo przewodnikiem stada, albo poddanym przewodnika.

Amstaffy ???
Wszystkie TTB muszą miec właściwie okreslone miejsce w stadzie.
Skoro piszesz "że pies nie może być po prostu przyjacielem człowieka tylko albo przewodnikiem stada, albo poddanym przewodnika" to znaczy, że w ogóle nie znasz się na prowadzeniu psa. Pies będzie szczęśliwy jesli będziesz jego przewodnikiem. TO nie jest ponizanie psa... jednak pies jest psem i nie róbmy z niego człowieka. A przyjacielem człowieka jest pomimo tego, że własciciel jest "górą"

jetodik napisał(a):z bokserami jest ponoć ten problem (nie wiem czy to mit) ze jak ugryzą to coś im się w szczęce zakleszcza i nie mogą puścić.
bo jak wiadomo są dwa rodzaje psów, takie które gryzą kąsaniem i takie które chwycą, cały czas trzymają i tylko szarpią głową.

Pierwsze słysze. Wszystkie TTB tak maja.
Aranjani

agresywne psy

przez Aranjani 27 maja 2015, 21:40
ala1983 napisał(a):
wszystko zalezy od odpowiedniego prowadzenia psa. Oraz wyboru rasy dostosowanej do swojego charakteru.

Do mnie to tylko spokojna przytulanka pasuje ;)

:mrgreen:
Aranjani

agresywne psy

przez Ferdynand k 27 maja 2015, 22:23
w moim podpisie obok ogólnego gadania co mnie denerwuje niżej jest post co myślę o psach
nie jestem za krzywdzeniem czegokolwiek dopóki nie trzeba ratować zdrowie życie itp.
Naczelny Użyszkodnik

agresywne psy

przez Ferdynand k 27 maja 2015, 22:24
wklejam gdybym podpis zmieniał wkurza-mnie-t21460-19054.html#p2020701
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg