Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez Arasha 14 lut 2015, 21:35
A właśnie zapomniałam napisać o Tosi, bo jest jedną z osób, które ostatnio bardzo rzadko odwiedzają to miejsce.
To dla Ciebie ( i wszystkich, którzy potrzebują poczuć się zauważeni ) jeżeli nas czytasz / czytają bez okazji, a że akurat serduszko ... spodobało mi się, że się tak mieni :mhm:

Obrazek
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

Spamowa wyspa

przez platek rozy 14 lut 2015, 21:38
Makabra, ja tez sama we walentynki siedze ale co tam , dzien jak co dzien :D
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez Infinity 14 lut 2015, 21:44
Arasha, zdaje sobie sprawę, ale to nie jest kwestia tego wątku, jeśli chodzi o mnie, tylko zawsze tak było. Pamiętam jak byłam mile zaskoczona na zlocie, serdecznością jaką mnie przyjęli. Pamiętam słowa Darka (dariusz_wawa) który powiedział że lubi mnie czytać, piękne to było. To jest moja wina, w sposobie bycia, jestem pewna, że nie przyciągam ludzi raczej odpycham bo chwili frustracji z ciągłego osamotnienia jestem wredna i mówię rzeczy których nigdy bym nie powiedziała bo tak nie myślę. Jestem samotna i w reaalu i na forum. Psycholog kiedyś mi powiedziała tuż po wyjściu ze szpitala i diagnozie schizofrenii, żeby stawiała na rodzinę bo oni będą zawsze, a reszta nie. Rodzina jest najważniejsza i psiaki dla których jestem najważniejsza. Inna psycholog zauważyła że mam silną potrzebę bycia ważną dla kogoś, na podstawie psiaków. W domu byłam odepchnięta od czasów niemowlęcych, więc pewnie coś w tym jest.
Koniec bo napiszę za dużo. Nie czuję się bezpiecznie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 14 lut 2015, 21:57
Infinity, Ale właśnie pisz, po to jest Spamowa. A jesteś jedną z tych osób o wyrazistej osobowości, która obrońców nie potrzebuje, ma swój głos, potrafi mówic, co jej na sercu leży.
A w zyciu jesteśmy w gruncie rzeczy ostatecznie sami. I możemy tylko postarac się, otaczając się przyjaznymi ludźmi, aby nie było to dotkliwe. A jeżeli ktoś nie umie, lub nie chce, to niestety, to okrutne, wiem, ale prawdziwe, to nie jest problem otoczenia, tylko jego problem. Bo jeśli on tego sam nie przełamie, to i otoczenie tego nie zmieni. Chocbym się zesrała, to nie przekonam kogoś, że jest wartościowy, jeśli on nie chce w to uwierzyc.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Spamowa wyspa

przez Arasha 14 lut 2015, 21:58
Infinity napisał(a):To jest moja wina, w sposobie bycia, jestem pewna, że nie przyciągam ludzi raczej odpycham

To nie jest niczyja wina. Po prostu jesteś, jaka jesteś ;)

Infinity napisał(a):Inna psycholog zauważyła że mam silną potrzebę bycia ważną dla kogoś, na podstawie psiaków. W domu byłam odepchnięta od czasów niemowlęcych, więc pewnie coś w tym jest.
.

Ale kochana o to chodzi, żeby coś się właśnie zmieniło, żebyś nabrała nowych pozytywnych doświadczeń :great: Każdy w głębi duszy ma potrzebę bycia ważnym dla kogoś.
To naturalna, ludzka potrzeba ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Spamowa wyspa

przez Infinity 14 lut 2015, 22:00
Jeszcze dodam czemu bratu który jest alkoholikiem pomagam typu że nakręcę mu papierosy, dlatego że mam namiastkę bycia ważną, potrzebną. Pamiętam jak mama opowiadała jak się przejął po mojej próbie samobójczej gdy nie wiadomo było czy przeżyje czy wybudzę się. Od tamtej pory przylgnęłam do niego. Kiedyś bardzo dużo dla mnie robił. Przychodził do pokoju, pogadał. Teraz wygrał alkohol.

Spamowa wyspa

przez Arasha 14 lut 2015, 22:03
kosmostrada, pozwól, że nie zgodzę się z Tobą. Łatwo się pisze z perspektywy osoby będącej codziennie witaną i oczekiwaną z otwartymi ramionami. Postaw się w sytuacji innych osób. Zapewniam Cię, że doceniam Twoje zaangażowanie, uczynność i chęć pomocy ( bo tego odmówić Ci nie można), ale nie da się ukryć, że więcej uwagi poświęcasz pewnym osobom i to się zwyczajnie wyczuwa. Żadne sianie fermentu :nono:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

Spamowa wyspa

przez platek rozy 14 lut 2015, 22:06
A ja sie poplakalam i ide chyba do wanny :time:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

Spamowa wyspa

przez mirunia 14 lut 2015, 22:13
Czytałam post Arashy 2 razy, bo nie mogłam uwierzyć w to, co tutaj napisała. :shock:

To jest luźny wątek - Spamowa Wyspa, a więc piszemy o wszystkim i niczym, wspieramy się jak możemy i taki zarzut ze strony Arashy jest bezpodstawny.
Swoista terapia na tym wątku pomaga nam przetrwać trudne chwile i pozwala podzielić się codziennością, tak ważną dla każdego... każdego, kto tą naszą codzienność rozumie.
A różnica pokoleń jest faktycznie widoczna, a mimo to potrafimy złapać wspólny język.
Te młodsze Dziewczynki przecież mogą ze sobą pisać na tematy swojego pokolenia... nie zawsze jest nam po drodze, chociaż każdy się tu stara być wsparciem i pociechą dla drugiego.
A poza tym z czego ja się TU tłumaczę ???????? :shock: :shock: :shock:

faktycznie zasiany został ferment :evil: :evil:

Spamowa wyspa

przez Infinity 14 lut 2015, 22:13
kosmostrada, własnie że potrzebuję. Wspominając przemoc w moim domu, psychiczną przez moją rodzinę przed pierwszym pobytem w szpitalu. Bez przerwy mnie atakowali. Byłam cholernie osamotniona, myslałam że jakby tata żył to by na to nie pozwolił. Straciłam ojca i nie było przy mnie żadnej przyjaznej osoby. W szkole obniżono mi sprawowanie za atakowanie nauczycieli. Wychowawczyni w rozmowie z mamą powiedziała że pewnie dlatego że mszczę się za śmierć taty, ale ze mną nikt nie rozmawiał. Przyjaciółka ze szkoły zaczęła mi nogi podkładać. Od tamtego czasu unikałam znajomości z dziewczynami. Zawsze marzyłam by ktoś staną w mojej obronie, pewnie na podstawie tamtych przeżyć z rodziną. Dziś jestem dorosła. Mogę się sama bronić, ale nie mogę się tego wyzbyć. Ile łez wylałam po tym "wyrażaniu swojego zdania".

Spamowa wyspa

przez comatom 14 lut 2015, 22:16
hej-wpadałem tylko życzyc spokojnej nocy
tzrymajcie sie !
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
..Łzy nie są oznaką naszej słabości, ale dowodem na to, że nasze serce nie wyschło i nie stało się pustynią...

Spamowa wyspa

przez Makabra 14 lut 2015, 22:19
platek rozy napisał(a):Makabra, ja tez sama we walentynki siedze ale co tam , dzien jak co dzien :D

To chodź do mnie, posiedzimy sobie razem :)
Makabra

Spamowa wyspa

przez Infinity 14 lut 2015, 22:21
Arasha, może tak, ale nie raz sobie szkodzę na zdrowiu i nie tylko bo przy popełniam mnóstwo błędów.

Spamowa wyspa

przez Makabra 14 lut 2015, 22:21
platek rozy napisał(a):A ja sie poplakalam i ide chyba do wanny :time:

Co się dzieje Kochana? :***
Makabra

Sortuj wg