Jak spędzicie Boże Narodzenie 2013?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez monk.2000 13 lis 2013, 15:53
Dla mnie święta kiedyś kojarzyły się z wolnymi dniami od szkoły. Było można więcej czasu poświęcić na miłe zajęcia. W zależności od wieku: klocki, komputer, modelarstwo. Wiadomo, że wtedy też cieszyły prezenty, w szare dni z reguły nie dostawałem żadnych prezentów, więc był ten element oczekiwania. Poza tym kiedyś byłem orędownikiem rodzinnych spotkań i zawsze mi to sprawiało radość. Dziwiłem się, czemu tak rzadko ludzie u nas spotykają się razem.

A teraz? Łatwo się domyślić, tak jak duża część tutejszych użytkowników. Nudne ceremonie, kupa roboty, dziwaczne jedzenie, sztuczne spotkania z rodziną. Ale jestem na tak, bo to i tak jakaś atrakcja, jeden dzień inny niż pozostałe.

No i mógłbym wspomnieć o aspekcie religijnym, który kiedyś miał znaczenie. Służba jako ministrant w każdy dzień świąt, rola lektora, dużo ludzi w kościele, szopka wielkanocna.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez 8th_circle_of_hell 13 lis 2013, 16:15
Dzielicie się opłatkiem?
Nie zbiera Wam się na fizyczne tudzież i mentalne rzyganie, kiedy podczas składania "życzeń" ludzie praktycznie obrażają Was na wszystkie możliwe sposoby? Czy tylko ja tak mam?

przez Arhol 13 lis 2013, 16:17
Dziele się, ale takie o kant dupe rozbić mi sie to wydaje.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez czarnobiała mery 13 lis 2013, 16:20
ja spędzę wigilię z moim rodzeństwem, na co dzień wzajemnie się we wszystkim wspieramy, więc wigilia też będzie miła.

przez 8th_circle_of_hell 13 lis 2013, 16:20
Ja też się dzielę, cały czas powtarzając "prison orange is not your color, prison orange is not your color, prison orange is not..." :twisted:

przez Indifference1 13 lis 2013, 16:40
U mnie od kilku lat w każde jedne święta moja matka jest nachlana, w d.. ma gotowanie i sprzątanie, wszystko robi na ostatnią chwile (jak trochę wytrzeźwieje) i byle jak. Zawsze się jakoś tym stresuje bo lubię święta i chce żeby były w porządku a nie przy bałaganie na przykład. Dlatego co roku ja sprzątam mieszkanie, tata leży na kanapie i po wszystkich się drze a matka szwenda się po kuchni, pali jednego za drugim i udaje, że coś robi.
Przy stole nie składamy sobie indywidualnie życzeń, każdy natomiast mówi coś w stylu "wszystkiego dobrego", a tylko ja dodaje, że życzę matce żeby przestała chlać. Oczywiście wszyscy udają, że nie słyszeli a życzenie jakoś nie chce się spełnić...
Ale mimo tego i tak lubię święta. Za to nienawidzę wigilijki klasowej... Jako organizator zawsze przychodziłam, ale w tym roku sama nie wiem. Niby ostatni rok ale nie cierpię tych wszystkich ludzi jeszcze bardziej niż kiedykolwiek. Znowu jako jedynej z klasy wszyscy z politowaniem będą życzyć "żebym sobie w końcu chłopaka znalazła". Może lepiej by się sprawdziło "żeby jakiś mnie w końcu zechciał" ;/
II Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez mark123 13 lis 2013, 17:00
Głównie przed komputerem.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez 8th_circle_of_hell 13 lis 2013, 18:14
Indifference1 napisał(a): Znowu jako jedynej z klasy wszyscy z politowaniem będą życzyć "żebym sobie w końcu chłopaka znalazła". Może lepiej by się sprawdziło "żeby jakiś mnie w końcu zechciał" ;/

O taki rodzaj życzeń mi właśnie chodziło. Niektórzy równie dobrze mogliby Cię kopnąć albo napluć w twarz, mniej więcej takie samo znaczenie miałby ten gest, co "życzenie".

przez Depresja To Ja 13 lis 2013, 18:32
Indifference1,

Może lepiej by się sprawdziło "żeby jakiś mnie w końcu zechciał" ;/

Byle jaki aby zechciał? Czy raczej bez większych wymagań z twojej strony?

przez Indifference1 13 lis 2013, 18:48
Hmm chodzi o to, że kogokolwiek bym sobie nie upatrzyła tak ten ktoś ma mnie gdzieś. I to wcale nie jest tak, że jest to nie wiadomo kto, bo chodzi mi o osoby z którymi się dobrze znam. Poza tym nikt się mną nie interesuje, nie zaczepia, nie zagada, nie uśmiechnie ani nawet na mnie nie spojrzy. Dla facetów jestem powietrzem. To głupie, że osoby które zawsze uważałam za mało inteligentne i niezbyt urodziwe są teraz szczęśliwe w związkach, dlatego cały czas zadaje sobie pytanie co jest ze mną nie tak. Bo niby winą może być to, że ciągle wzdycham do chłopaka który od dawna ma mnie gdzieś no ale przecież nie mam na czole napisane "odwalcie się, już kogoś kocham", prawda?

przez Depresja To Ja 13 lis 2013, 19:09
Indifference1, Może problem tkwi w twoim sposobie bycia i jesteś za mało otwarta?

przez Variable 13 lis 2013, 19:11
Samotnie
Variable

przez 8th_circle_of_hell 13 lis 2013, 19:26
Variable napisał(a):Samotnie

Ja również.

przez Indifference1 13 lis 2013, 20:13
Depresja To Ja napisał(a):Indifference1, Może problem tkwi w twoim sposobie bycia i jesteś za mało otwarta?

Widocznie tak jest, chociaż zawsze chętnie z kimś porozmawiam, tym bardziej przez internet. Sposobu bycia raczej nie zmienię, więc zostanę do końca życia sama?... Pozostaje mi zająć się czymś innym (najlepiej nauką) i liczyć, że może kiedyś jakiś cud się wydarzy.

Sortuj wg