choroba uczy cierpliwosci, uszlachetnia!!!!!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

choroba uczy cierpliwosci, uszlachetna!!!!!

przez monk.2000 13 lis 2012, 01:15
Myślę, że gdybym potrafił zaakceptować swoją chorobę, to była by to droga do szczęścia. Staram się to realizować przynajmniej drobnymi kroczkami.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez diatas 13 lis 2012, 01:24
Verdasko napisał(a):no ale jak zaakceptować niesprawiedliwość!!!!
Pewnie i tak nikt nie zrozumie, ale według mnie z nią jest tak że godzisz się z nią albo nie. Wybaczasz albo nie. Najgorsze to chyba ten stan pośrodku - kiedy nie wybierasz ani jednego ani drugiego. Zresztą zanim wybierzesz którąś z opcji fajnie jest znać pełen kontrast i wiedzieć jak to wygląda z obu stron.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez open_minded 13 lis 2012, 21:39
Choroba nie uczy. Nie uszlachetnia. Choroba to cierpienie - często w natężeniu trudnym do wyobrażenia. Tu nie ma nic wzniosłego i metafizycznego. Cierpienie zamienia ludzi w bezduszne, egoistyczne potwory łaknące ulgi za wszelką cenę. Pozbawia człowieczeństwa i elementarnej godności.
To tylko moje zdanie - mam szczerą nadzieję, że nikt doświadczy sytuacji które skłonią do zrozumienia mojego punktu widzenia.

Pozdrawiam serdecznie forumowiczów.
Ostatnio edytowano 13 lis 2012, 21:42 przez open_minded, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bedzie.dobrze 13 lis 2012, 21:41
kiedys myslalam,ze dzieki nn jestem wyjatkowa...ech..gowno prawda..to zaburzenie, ktorego chce sie pozbyc.
bedzie.dobrze

przez ladywind 13 lis 2012, 21:44
bedzie.dobrze napisał(a):kiedys myslalam,ze dzieki nn jestem wyjatkowa...ech..gowno prawda..to zaburzenie, ktorego chce sie pozbyc.

nn to zaburzenie, ktorego do konca nie da sie pozbyć i codziennie czyha by "umilić" życie:/
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez bedzie.dobrze 13 lis 2012, 21:47
ladywind, ale mozna liczyc na długotrwałe remisje ( przynajmniej w moim przypadku)...poza tym terapia bardzo pomaga..dzieki niej w czasie nasilenia objawów moge hmm badz co badz normalnie funkcjonowac i minimalizowac lęk i natrectwa
bedzie.dobrze

przez ladywind 13 lis 2012, 21:51
bedzie.dobrze, ale bez leków byłoby cięzko opierajac się tylko na terapii
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Siddhi 13 lis 2012, 22:02
Choroba nie uczy. Nie uszlachetnia. Choroba to cierpienie - często w natężeniu trudnym do wyobrażenia. Tu nie ma nic wzniosłego i metafizycznego. Cierpienie zamienia ludzi w bezduszne, egoistyczne potwory łaknące ulgi za wszelką cenę. Pozbawia człowieczeństwa i elementarnej godności.
To tylko moje zdanie - mam szczerą nadzieję, że nikt doświadczy sytuacji które skłonią do zrozumienia mojego punktu widzenia.
Tak, choroba upadla.
Siddhi

przez bedzie.dobrze 13 lis 2012, 22:02
ladywind, pierwszy epizod z nn przezyłam bez leków:)..trwało to kolo 2 miesiecy, potem nastapila remisja, ktora trwała 7 lat:)...Zajecie, praca...bardzo pomaga:)
bedzie.dobrze

przez diatas 13 lis 2012, 22:21
A tak właściwie to znacie jakichś do końca zdrowych ludzi? Bo ja nie znam nikogo takiego - prawie każdy coś ma, tylko nieraz tego nie widać.
Jest tylko jedna rzecz której chcę - dobrze się czuć.

przez ladywind 13 lis 2012, 22:25
bedzie.dobrze napisał(a):ladywind, pierwszy epizod z nn przezyłam bez leków:)..trwało to kolo 2 miesiecy, potem nastapila remisja, ktora trwała 7 lat:)...Zajecie, praca...bardzo pomaga:)
to naprawde długa remisja jak na nn. A teraz masz 2 nawrót?

przez bedzie.dobrze 13 lis 2012, 22:28
ladywind, teraz to juz 3 epizod. Pierwszy jak mialam 11 lat, potem jak mialam 19 lat no i teraz. Mam 29 lat.
bedzie.dobrze

przez s.e.x.trener 13 lis 2012, 22:28
monk.2000 napisał(a):Myślę, że gdybym potrafił zaakceptować swoją chorobę, to była by to droga do szczęścia. Staram się to realizować przynajmniej drobnymi kroczkami.

Może nie tyle do szczęścia, co do bardziej dorosłego spojrzenia. Choroba często powoduje że przestajemy być dziećmi.

przez Candy14 13 lis 2012, 22:30
open_minded, :uklon: tez tak uwazam i nikt mi nie wmowi ze cierpienie uszlachetnia
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Sortuj wg