Opencaching

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Opencaching

przez dogomaniaczka 06 sty 2012, 00:59
Polecam coś fajnego, co ostatnio ktoś mi pokazał ,sama zamierzam się wkręcić w to. :)
Tzw. GeoCaching w który można się pobawić na tej stronie : http://opencaching.pl/
O co w tym chodzi?

1. Rejestrujemy się na stronie http://www.opencaching.pl
2. Klikamy na mapę v2
3. Szukamy okolic swojego zamieszkania lub miejsc w których bywamy, spacerujemy
4. Na mapie zaznaczone są skrzynki, a naszym zadaniem jest je odnaleźć, w każdej skrzynce jest tzg logbook czyli mały zeszycik, w którym jest miejsce na wpisanie swojego nicku i daty znalezienia skrzynki. W skrzynce znajdują się też drobne upominki, zasada jest taka, że zabierając to co jest w środku wkładamy coś od siebie podobnej wartości. Oczywiście nie śmieć ani nic co się popsuje czyli nie żywność, reszta zależy od fantazji i od tego co mamy w domu, może to być świeczka zapachowa, cokolwiek.
5. Udajemy się w owe miejsce ( przeważnie podane są koordynaty geograficzne + wskazówki jak dotrzeć i znaleźć )
6. Po znalezieniu i wymianie fantów ( jeśli taka była ) chowamy skrzynkę tak jak ją znaleźliśmy, żeby inni mogli ją znaleźć
7. Później logujemy się na stronę i zaznaczamy info o znalezieniu przez nas danej skrzynki a nam zostaje przyznany 1pkt za każdą skrzynkę

Po znalezieniu 10 skrzynek można założyć własną i śledzić jej los w necie :)

Może kogoś to odciągnie od kompa? Dla mnie fajna inicjatywa, koło mnie jest parę skrzynek, niedługo idę z chłopakiem poszukać 8) W końcu ile można w necie siedzieć :lol:

Opencaching

przez Midas 06 sty 2012, 01:40
Jak znajdę takiego fanta w moim lesie, gdzie się pałętam z psem to będę mile zaskoczony :smile: .........ale to niemożlwie ;)
Padłeś?! Powstań!!

Opencaching

przez dogomaniaczka 06 sty 2012, 01:45
wszystko jest możliwe :mrgreen: może niekoniecznie w lesie, a może koło Twojego miejsca zamieszkania albo w jakimś parku w okolicy, dużo tego jest wszędzie :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Opencaching

przez Midas 06 sty 2012, 01:57
Podoba mi się ta inicjatywa, w sumie dziwne, że od 2006 roku, a tak mało popularne. No, ale na tej mapce nawet u mnie w parku nie znalazłem fanta :(
Padłeś?! Powstań!!

Opencaching

przez dogomaniaczka 07 sty 2012, 01:07
chyba coraz bardziej popularne się to robi :) Ja koło swojego miejsca mam sporo, koło swojej działki na wsi też parę. Trzeba poszukać 8)

Sortuj wg