Światopoglądowy temat o róznicach płci.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Światopoglądowy temat o róznicach płci.

przez Krwiopij 20 paź 2010, 13:11
kuba94, a Ty sie naucz czytac ze zrozumieniem-gdzie napisalam o dyskryminacji?

Dzieci zostają z matką-nie wiem czy to na plus dla kobiety...psychologicznie matka jest dla dziecka najważniejsza i ja nieraz sobie myslalam..
Jak tatuś zniknie,albo widuje sie z dzieckiem raz na ruski rok to jest norma,ale jak mamusia-to już będzie wyrodna,okrutna,bez serca i napiętnowana spolecznie.
Jak facet ma 3 panienki naraz-to jest kozak,niech tak samo zachowuje się kobieta-to już będzie dziwka.
Faceci giną na wojnach-kto te wojny rozpętuje?Bo chyba nie matki polki siedzące w domu z dzidziusiami i gotujące przetwory?
Testosteron-agresja,testosteron-chec walki,rywalizacji.Wywolujecie wojny,na ktorych sami giniecie osieracając swoje dzieci,żony,matki,siostry,ktore zostają z bólem na wiele lat.
Co do przemocy....ile jest kobiet na świecie,ktore tłuką i gwałcą swoich mężów?
A ile jest mężczyzn,ktorzy robią to samo ze swoimi kobietami..hmm?

Żeby operowac statystykami (z sensownych zrodel) trzeba je najpierw rozumieć.
Ja nie twierdzę,że ktokolwiek ma "lepiej" bądz "łatwiej",a z biologią się nie wygra.Kobiety są (nie)stety zaprogramowane na rodzenie i wychowywanie potomstwa i dopoki to sie nie zmieni-rownouprawnienia nie będzie,no bo jak?Za dużo różnic.
Krwiopij

przez Korba 20 paź 2010, 13:11
Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej wrażliwi od kobiet.

ja powiedziałabym, że są słabsi i mniej wytrzymali.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Krzysiek1234 20 paź 2010, 15:41
Panna_Modliszka napisał(a):
Korba napisał(a):
Wbrew pozorom mężczyźni są bardziej wrażliwi od kobiet.

ja powiedziałabym, że są słabsi i mniej wytrzymali.

Są. I to jest wykazywane w większości BADAŃ NAUKOWYCH a nie na wikipedii. Ja do tego tematu nie zaglądam już, bo mnie trzęsie jak widzę jako podstawę wnioskowania wikipedię albo inny tego rodzaju portal. Argumenty = wnioski = dowody naukowe = podstawa do dyskusji. W innym przypadku na podstawie domysłów i zdań stworzonych na podstawie swoich żali i kompleksów nie ma co dyskutować, także ja stąd znikam.

Haha, rozwaliłaś mnie dziewczyno. Na podstawie JAKICH badań naukowych? Możesz podać jakieś nazwiska, publikacje? Ta, już to widzę. Ale może jednak mnie zaskoczysz.

I Korba, możesz wyjaśnić, na podstawie jakich obserwacji wnioskujesz, że są słabsi i mniej wytrzymali?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jacas 20 paź 2010, 15:50
IMO slabosc i niewytrzymalosc to nie kwestia plci, a osoby. rownie dobrze moga zrobic badanie, z ktorego wyniknie, ze 80% nerwicowcow to kobiety. i to niby bedzie swiadczyc o tym, ze kobiety sa bardziej znerwicowane? bzdury.
jacas

przez Korba 20 paź 2010, 15:58
Korba, możesz wyjaśnić, na podstawie jakich obserwacji wnioskujesz, że są słabsi i mniej wytrzymali?

wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę, gdzie napisano, że na 1 samobójstwo kobiety przypadają 4 samobójstwa mężczyzn.
człowiek chce się zabić, gdy nie jest w stanie znieść bólu i cierpienia.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez słońce_nie_wzejdzie 20 paź 2010, 16:22
Padło tutaj sformułowanie, że wśród mężczyzn znajduje się większość odkrywców, naukowców, polityków etc. Tylko ktoś chyba zapomniał, że ta nadreprezentacja mężczyzn w tej grupie jest spowodowana tym, że przez wieki kobiety nie miały dostępu do edukacji :)
Jeżeli jesteś szczęśliwy, to oznacza, że zaraz stanie się coś złego albo nie wiesz o czymś istotnym.

Kiedyś chciałem, aby Bóg pomnożył inteligencję otaczających mnie ludzi przez trzy. Ale dowolna liczba przemnożona przez zero, nadal daje zero...

przez Krwiopij 20 paź 2010, 16:39
Panna_Modliszka, no nie :mrgreen: Aż oczy ze zdumienia przetarlam gdy przeczytalam tą wypowiedź.
Krwiopij

przez Krwiopij 20 paź 2010, 16:42
Panna_Modliszka, bo poprzednio niewiele bylo wypowiedzi użytkownika,z ktorymi moglabym się zgodzic.A tu proszę-suprise! :pirate:
Krwiopij

przez Gods Top 10 20 paź 2010, 16:45
słońce_nie_wzejdzie napisał(a):Padło tutaj sformułowanie, że wśród mężczyzn znajduje się większość odkrywców, naukowców, polityków etc. Tylko ktoś chyba zapomniał, że ta nadreprezentacja mężczyzn w tej grupie jest spowodowana tym, że przez wieki kobiety nie miały dostępu do edukacji :)
Ciekawe, czy podobny wniosek można wysnuć w kwestii rodzicielstwa ? :P Czy dlatego matka bywa postrzegana jako "najważniejsza dla rozwoju dziecka" z powodu tego, że przez wieki mężczyźni nie mieli zbyt wielkiej pieczy nad wychowywaniem potomstwa ? :P
"Każdy głupiec umie rozbić szybę, ale tylko niewielu potrafi ją wstawić."
W. Wharton "Stado"

przez kuba94 20 paź 2010, 16:50
niemądry, dokładnie :great: :D
kuba94

przez Gods Top 10 20 paź 2010, 17:41
niemądry, słyszałeś o tym, że kobiety w większości krajów świata dopiero w XX wieku otrzymały prawa spadkowe ? Wcześniej majątkiem (w tym i posagiem) dysponowali mężczyźni. Więc jednak kobiety długo były zamknięte w "stalowych klatkach". :roll:

Z resztą nawet do dziś istnieje pokłosie takiego traktowania, gdy o sprawach dotyczących w największej mierze kobiet (np. aborcji), najwięcej pienią się nie posłanki, tylko posłowie. :shock:
Ostatnio edytowano 20 paź 2010, 17:42 przez Gods Top 10, łącznie edytowano 1 raz
W. Wharton "Stado"

przez Gods Top 10 20 paź 2010, 17:50
Prawo spadkowe przekłada się m.in. na to, czy jesteś samodzielny, czy też zależny od kogoś. A o tym, jak "niekorzystnie" na innowacyjność, pomysłowość wpływa zależność, mogłoby Ci powiedzieć np. wielu sowieckich konstruktorów. :roll:
A nawet nie trzeba szukać tak daleko, przejdź się do pierwszej lepszej firmy i rzuć hasło: jutro zwolnionych zostanie 10 osób - wtedy zobaczysz, jak wszyscy staną się "automatami bez pomysłów", bo z obawy o utratę pracy nie zaryzykują wypowiadania ciekawych pomysłów... które zawsze są obarczone większym ryzykiem porażki. :?
W. Wharton "Stado"

przez LitrMaślanki 20 paź 2010, 18:02
niemądry, A słyszałeś o tym ze przez ponad 1000 lat świat zdominowany był przez mężczyzn,którzy wprost zabraniali nauki kobieta ...jesteś fajny facet ale straszna szowinistyczna świnia .

Moze nam sie pochwalisz własnymi osiągnięciami ,patentami,pracami,naukowymi,nagrodami za osiągnięcia zanim kogoś o nie zapytasz?
Czy raczej nie?
LitrMaślanki

przez Krzysiek1234 20 paź 2010, 18:05
Korba napisał(a):
Korba, możesz wyjaśnić, na podstawie jakich obserwacji wnioskujesz, że są słabsi i mniej wytrzymali?

wystarczy zajrzeć na poprzednią stronę, gdzie napisano, że na 1 samobójstwo kobiety przypadają 4 samobójstwa mężczyzn.
człowiek chce się zabić, gdy nie jest w stanie znieść bólu i cierpienia.

E tam, gówno prawda za przeproszeniem. Pięciokrotnie wyższy wskaźnik samobójstw wśród mężczyzn nie dowodzi ich większej słabości, tylko ich trudniejszej sytuacji społecznej, jak już.

Mężczyznom nie wypada tak jak kobietom przyznawać się do problemów, słabości, żalić znajomym, chodzić do lekarzy, psychologów, etc. Jak są kłopoty to trza 'wziąć się w garść' i iść do przodu. A jak nie, to jesteś napiętnowany jako nieudacznik, pipa, mięczak itp.

Mężczyźni częściej skrywają swoje problemy tak długo, aż one ich po prostu niszczą; częściej uciekają w alkoholizm, hazard, gry, bo to są bardziej akceptowalne sposoby "na problemy", niż zwykłe wyżalenie się i proszenie o wsparcie. A nie trzeba chyba mówić co taki np. alkohol dodatkowo robi z mózgiem, jak przyczynia się do wzrostu różnej maści patologicznych zachowań.

Sortuj wg