Uzależnienie od książek.

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

Uzależnienie od książek.

przez Sassic 05 paź 2013, 09:17
Wiem, że brzmi to zabawnie, ale mam z tym problem. Dziennie muszę przeczytać minimum 300 stron. Wychodzę gdzieś to mam ze sobą książkę lub e-booka. Jestem na spotkaniu z kimś to ukradkiem mam włączonego e-booka, by ten choć jeden rozdział przeczytać. Jak bateria padnie to czuje się podle i łapie pierwszą lepszą ulotkę na ulicy, by mieć w dłoni coś co można przeczytać. Nie ma możliwości bym usnął jeśli nie sztachnę się odpowiednią dawką drukowanego dzieła. A gdy już coś czytam to jestem offline, świat zewnętrzny przestaje istnieć. Relacje z innymi się sypią, bo książka jest dla mnie znacznie ciekawszym partnerem, nigdy mnie nie zanudzi, a ludzie i owszem, czasem się zdarza.. Gdy o tym mówię zwykle ludzie się ze mnie śmieją, ale dla mnie jest to realnym problemem, z którym jednocześnie nie chciałbym walczyć, a czytać jeszcze więcej.

Uzależnienie od książek.

przez Amishi 05 paź 2013, 12:38
Witaj :) hm..a może ksiązki to dla Ciebie ucieczka od rzeczywistości i Ci sie to podoba i dlatego nie mozesz przestac czytac bo nie boisz się..czy nie lubisz rzeczywistości?

-- 05 paź 2013, 12:40 --

bo boisz się*

Uzależnienie od książek.

przez Sassic 05 paź 2013, 14:50
Amishi, hmmm na pewno książki są ucieczką od rzeczywistości. Nie lubię rzeczywistości. Czy się boje? Nie mam pojęcia, z tego co wiem to nie. Tylko, że książki są czymś więcej niż tylko tą ucieczką.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Uzależnienie od książek.

przez monk.2000 05 paź 2013, 14:51
Może zadajmy sobie pytanie, czym jest rzeczywistość. Tyle się mówi o ucieczce od niej. :mrgreen:
Czy rzeczywistość to świat poza książkami/internetem/wyobraźnią?
W takim razie wiele nie zostało. Nudna ta "rzeczywistość".
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

Uzależnienie od książek.

przez Arhol 05 paź 2013, 14:59
przestawiles priorytety swiat przedstawiony ponad realny,tamtymi historiami,uniwersami,zyjesz zyciem bohaterow zas to co wokolo nudne,przybijajace,malo interesujace...zlotej recepty na zainteresowanie realem nie ma,znajomi,jakas pasja w realu moze co innego jeszcze..
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Uzależnienie od książek.

przez Amishi 05 paź 2013, 15:09
Hm..wiesz Cio powiem Ci tak..no nie czarujmy się..rzeczywistośc jest jaka jest..ale ja np nie odbieram jej w sposob , ze siedze , placze , załamuje sie czy jakos bardzo chce uciekac od niej..tylko poprostu jak cos musze zrobic to to robię bo poprostu musze a jak to zrobię to wracam zas do rzeczy ktore dają mi usmieszek na twarzy :)

Uzależnienie od książek.

przez wiejskifilozof 08 paź 2013, 09:54
To jakbym czytał siebie.Ja też jestem od czytania uzależniony.

Sortuj wg