nie moge wyjsc na impreze, bo od razu sie upijam:(

Dział poświęcony uzależnieniom. Na forum dyskutujemy na tematy: alkoholizm, hazard, uzależnienie seksualne, uzależnienie od gier komputerowych, pracoholizm, palenie nikotyny oraz inne.

przez CichoCiemny 19 maja 2011, 21:12
A może lepiej odstawić "imprezy" i wyjść sobie np. na spacer? I problem z głowy będzie.
CichoCiemny

przez villah 19 maja 2011, 21:20
Dobrze kolega podpowiada, zmień narkoty z "zabawa" na "spacer".

i wykreśl alkohol ze swojego menu, nie próbuj na siłe być fajny.

przez carmen1988 19 maja 2011, 21:21
Tu chodzi,że chcemy być tacy jak reszta naszych równieśników.
nerwica wegetatywna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez villah 19 maja 2011, 21:26
Trzeba nauczyć się bycia sobą, poznać siebie, a reagowanie na dane sytuacje samo przyjdzie.

przez CichoCiemny 20 maja 2011, 00:07
Właśnie. Już wcześniej zostało napisane, że bzdurą jest picie "bo inni tak robią", no to teraz warto pójść krok dalej - "inni chodzą na imprezy", ale jak nam się to nie podoba to mamy gdzieś "innych" i idziemy w inną stronę. I tym sposobem stajemy się szczęśliwsi, bo robimy to na co my mamy ochotę, a nie to na co "społeczeństwo" ma ochotę.
CichoCiemny

przez carmen1988 20 maja 2011, 08:10
Ja swego czasu przymuszałam się do tych imprez, chciałam być cool, akceptowana, a Ci co unikają takich rzeczy są od razu inaczej oceniani.
nerwica wegetatywna

przez villah 20 maja 2011, 09:12
Chyba największym problemem jest to, że uważamy że nasze szczęscie uzaleznione jest od innych-przyjaciół, rodziny. Ja naduzwałem alko, paliłem trawe, chciałem być fajny itp. wszystko wypaliłem dzięki medytacji, nie mam nałogów, nie potrzebuje ludzi, a na pewno nie potrzebuje relacji z nimi, która jest najzwyklejszą grą, grą w która nie mam ochoty grać. Co nie oznacza, że nimi nie rozmawiam, rozmawiam ale nie potrzebuje ich aprobaty i akcpetacji, jestem wolny, nie musze oszukiwać, cos mi sie nie podoba, to nie podoba mówie wprost.

Od ludzi wole: nature, ćwiczenia karate na które uczęszczam, pływanie.

Chęc przypodobania się człowiekowi jest chorobą, w taki sposób ja na to patrze, jeżeli ktoś jest na to chory, powinień się leczyć, w jaki sposób?

Tutaj część odpowiedzi:
http://www.youtube.com/watch?v=9xMS0EICUSQ

przez uzytkownik 20 maja 2011, 10:51
Mi też bardzo podskoczyła tolerancja na alkohol ostatnimi czasy. Też kiedyś miałem dosyć po kilku piwkach. Teraz w klubie po 10 sowitych drinków potrafię wypijać - a wcześniej oprócz tego przed wyjściem np. po 3-4 piwka w domu ze znajomymi.
Niestety, ale to co się teraz ze mną dzieje na kacu (totalne odrealnienie, lęki) nie pozwalają mi przekraczać bariery, powiedzmy - 4 piwek.

Teraz pytanie czy to jakieś stadium alkoholizmu czy też skutek nerwicy/depresji, że takie fatalne kace się porobiły. Alkohol był "lekiem" na nerwicę, której jeszcze nie byłem świadomy, więc możliwe, że alkohol pozostawił po sobie jakąś pamiątkę. Kiedyś kac, to tylko ból głowy, zmęczenie i oczy czerwone jak sygnalizacja na skrzyżowaniu :)

Teraz doszły spore "utrudnienia" psychiczne, które uniemożliwiają mi picie - strach przed dniem następnym wygrywa. Właściwie przed kolejnymi trzema dniami, kiedy wracam "zza światów" (odrealnienie, lęki). Pytanie czy to wróci do normy jak dawniej?

Imprezy i picie odłożyłem na bok (sporadycznie, ale mimo wszystko jak za dużo wypiję, to jest klapa), wziąłem się ostro za sport. Całkiem inaczej organizm zaczął funkcjonować.
uzytkownik

przez villah 20 maja 2011, 11:35
Nie wróci już tamto. Twój organizm porostu przestał tolerować tego typu zachowania, pewnie przestawiłeś sie troche do wewnątrz. Każda próba powrotu do "tatego zycia" będzie klapą, bo tatego już nie ma twój organizm sie buntuje.

fajnie, że uprawiasz sport, musisz jednak CAŁKOWICIE zrezygnować z alkoholu, zrezygnuj z poszukiwania "tamtego życia", ono już nie wróci, zaakcpetuj to i zyj dalej.

przez uzytkownik 20 maja 2011, 14:32
Miałem na myśli sytuację powrotu "normalnej" tolerancji na alkohol a nie powrót do imprezowania, bo już nie ten wiek, poza tym najzwyczajniej w świecie mi się to znudziło.
Czy mózg nie otrzymując alkoholu jakiś czas samoistnie obniży poziom tolerancji?
uzytkownik

przez villah 20 maja 2011, 14:40
Chciałem powiedzieć tak-to ciało zmniejszy pozimo tolerancji, będzie dawał sygnały ze starycz, tylko twój umysł będzie to ingorował, będzie chciał więcej i więcej, więc gówno Ci da niska tolerancja ciała, no chyba że zmieniła się twoja wola, że jak wypijesz te 3 piwa i poczujesz przypływ wolności i wewnętrznego entuzjazmu nie będziesz chciał więcej, to twój stary nawyk.
To samo jest z tytoniem, gdy organizm cały jest zatruty, nie potrafi dawać sygnałów że to mu szkodzi. Przestać palić 6 miesięcy i po tym czasie spale paczke fajek zobaczy rekacje orgaznimu, wtedy organizm bedzie sie bronił.

Sortuj wg