toksyczni rodzice. już nie wytrzymuje

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

przez stx 29 wrz 2013, 15:13
codzienność z nimi to męczarnia pod pozorem normalności.

dla nich normą jest że np. w weekendy muszę wcześnie rano wstawać i wziąć się do jakiejś roboty, jakbym pracował dla nich na etat. no ale ok nie będę pisał o tym wszystkim bo oni i tak uważają że to normalne.

jedyną moją nadzieją były studia. wyjechać do miasta i studiować. mimo że przez nerwice, stres przez nich miałem złe oceny w szkole to chciałem się wziąć za nauke tylko po to żeby móc wyjechać na studia. dziś tak sobie rozmawialiśmy i jak mi sugerowali że może kiedyś na zaoczne pójdę to ostatnia nadzieja poszła się *****.

nie wiem już co robić, ciężko mi wytrzymać a jest tak od wielu lat. nie da się z nimi pogadać, bo gdyby się dało to załatwiłbym to już dawno. mógłbym po prostu wyjechać i co dalej? sam na siebie skazany?
stx

przez bittersweet 29 wrz 2013, 15:25
mógłbym po prostu wyjechać i co dalej? sam na siebie skazany?
i co dalej ? :shock: mógłbys budowac samodzielna egzystencję, nie mieszkając z rodzicami.... większośc dorosłych ludzi tak funkcjonuje :bezradny:
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez coccinella 29 wrz 2013, 15:29
Ale nie dostałeś się na studia czy co? Bo nie rozumiem? Ile masz lat?
To Twoje życie, rodzice Ci przyszłości nie będą wybierać. Sam o niej zdecyduj. Piszesz, że mógłbyś wyjechać. Jest to jakiś pomysł. Na początku na pewno będzie Ci bardzo ciężko, ale nie wiem co gorsze...
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez stx 29 wrz 2013, 15:36
jestem teraz w 3 LO

większość ludzi sobie po prostu wyjeżdża do innego miasta i funkcjonuje? ok czyli w sumie mam wyjechać ponad 100km i zacząc studiować, mieszkać itd od zera tak nagle? tak robi większość ludzi?
stx

przez coccinella 29 wrz 2013, 15:39
Jesteś w 3 LO, więc postaraj się dobrze zdać maturę, żeby dostać się na studia. Będziesz miał długie wakacje po maturze, więc to dobra okazja, żeby sobie coś zarobić na start. Więc to nie jest tak nagle, masz dużo czasu na przygotowanie się. A potem studia zaoczne, praca i wynajęcie mieszkania/pokoju i będziesz miał święty spokój :)
Tak, dużo osób tak robi.
Nie chce mi się.

Sortuj wg