Ojciec

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Ojciec

przez Pitu 08 lis 2012, 18:30
Chciałbym poruszyć tym razem tamat o relacji Ojca z synem , Mam zajebiście toksycznego Ojca który wychował Mnie twardą ręką , w żaden sposób nie możemy się dogadać ponieważ w każdej sytuacji zachodzi u niego głowie proces dominacji jak z tym walczyć ? Nie mieszkam z rodzicami już ładnych parę lat , nie utrzymuję kontaktu z Ojcem ponieważ kiedy go słyszę działa na mnie jak elektrownia jądrowa a szkoda bo chciałbym mieć z Ojcem normalny kontakt i nie umiem tego zmienić , Czy ktoś Mi może ewentualnie doradzić jak mam podejść bestię , kompletnie nie znam prawidłowych relacji jakie powinny być miedzy Ojcem a synem , znam tylko słowa w trybie rozkazującym , kompletnie Ojciec nie ma do Mnie szacunku i nie słucha co się do niego mówi. Natomiast ja słyszę od niego ,że Ojciec nie ma nademną kontroli co kolwiek by to oznaczało. :bezradny: Trochę za bardzo chaotycznie napisałem ,ale zupełnie czuję pustkę w naszych relacjach i sam zabardzo nie wiem jak to ugryść , nie znam prawidłowych relacji , tak Jak zupełnie by go nie było.
Pitu

Ojciec

przez L.E. 08 lis 2012, 18:33
Pitu, a Twój ojciec nie szukał z Tobą kontaktu?
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Ojciec

przez Pitu 08 lis 2012, 18:37
L.E. napisał(a):Pitu, a Twój ojciec nie szukał z Tobą kontaktu?

asolutnie nie , chciał Mnie sie pozbyć już w wieku 16 lat abym wyprowadził się z domu. Jestem mu kompletnie obojętny ...
Pitu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Ojciec

przez Rafka 08 lis 2012, 18:37
mój ojciec czasem jest toksyczny, ale i tak go kocham.
Czy kiedykolwiek powiedziałeś mu , że go kochasz?
Rafka

Ojciec

przez Pitu 08 lis 2012, 18:42
Rafka napisał(a):

Szczerze mówiąc , wstydził bym się coś takiego powiedzieć , faceci nie wyznają sobie miłości. :bezradny:
Pitu

Ojciec

przez L.E. 08 lis 2012, 18:46
Pitu, ja się z Tobą zgadzam ;)

A poza tym to nie wychodzi zbyt naturalnie zazwyczaj.
Mam niezły kontakt z moją mamą, ale jak jej powiedziałam, że ją kocham to spytała, czy ja czasem pijana nie jestem :D
'Każdy z nas jest łodzią, w której może się z potopem mierzyć,
cało wyjść z burzowej chmury, musi tylko w to uwierzyć"

Ojciec

przez Rafka 08 lis 2012, 18:48
ale to nie jest twój kolega tylko ojciec, ale rozumiem, że jest problem w wyrażeniu uczuć.

-- 08 lis 2012, 18:50 --

L.E., ja tam moim mówię że ich kocham i nigdy mi nie powiedzieli, że jestem chora czy pijana. To jest naturalne.
Rafka

Ojciec

przez vifi 10 lis 2012, 16:20
Musisz nauczyć się stawiać granice i domagać się ich przestrzegania. Może rozejrzyj się za jakimś treningiem asertywności czy książkami typu jak radzić sobie z takimi trudnymi relacjami. Prawdopodobnie on sam zna tylko takie relacje i dlatego może odczuwać duży opór kiedy zaczniesz mówić o tym co czujesz. Mi terapeutka radziła najpierw napisać list, którego bym oczywiście nie wysłał. Ciężko mi znaleźć tu jakąś dobrą radę.

Ojciec

przez Rafka 10 lis 2012, 19:18
może by zrobić ten krok i przebaczyć ojcu za jego obojętność. Może by do niego zadzwonić/pojechać spróbować nawiązać jakiś kontakt.
Rafka

Ojciec

przez Monar 14 lis 2012, 23:18
Rafka napisał(a):mój ojciec czasem jest toksyczny, ale i tak go kocham.

Ja powiedziałam swojej matce, że ją kocham i tego żałuję.

Lepiej tego nie robić. ;)

-- 14 lis 2012, 22:19 --

Rafka napisał(a):może by zrobić ten krok i przebaczyć ojcu za jego obojętność. Może by do niego zadzwonić/pojechać spróbować nawiązać jakiś kontakt.

po co się pchać tam, gdzie go nie chcą. lepiej się pogodzic z tym, że tak było, jest i będzie ;/
Monar

Ojciec

przez Rafka 15 lis 2012, 12:09
Zawsze można spróbować odnowic relacje. Ale jesli nie chce jedna ze stron to nie należy się narzucać.
Nie wiem oglądaliście: Zywot Michała. Poruszający dokument. Jeśli ktos chce to polecam:
W tym przypadju ojciec zawalił, ale chciał odnowić relację z synem.
http://www.youtube.com/watch?v=VvCvB34l ... re=related
Rafka

Ojciec

przez Pitu 16 lis 2012, 13:30
człowiek nerwica napisał(a):
a Twój ojciec nie szukał z Tobą kontaktu?

No pewnie,nie raz szukalismy kontaktu w scianach.

A wiesz co nie pomyślałem o tym , możliwe że ma ze Mną kontakt , a ja o tym nic nie wiem.
Pitu

Sortuj wg