Co dzieje sie z moja siostra ?

Metody rozwiązywania konfliktów w związkach. Problemy oraz sposoby radzenia sobie z "trudnymi" partnerami. Przemoc w rodzinie.

Co dzieje sie z moja siostra ?

przez houseman 26 sie 2010, 18:56
witam serdecznie

Moja siostra była kujonka ,miała kolezanki w prawdzie nadal ma.W dziecinstwie w ogole była energicznym ,wesolym dzieckiem.

W 3 klasie gimnazjum musiala miec lekcje indywidualne.Nie mogla spac po nocach ,poniewaz wydawalo jej sie ,ze istnieja duchy ,przedmioty same sie przesuwaja.to bylo apogeum jej urojen ,w zwiazku z czym zostala pod obserwacja w szpitalu.miala oczywiscie powazne rozmowy.

zauwazylem u niej z czasem lekka aspolecznosc ,nie chciala np. wyjsc po zakupy bo ktos tam stoi pod klatka.bylo to chwilowe wlasciwie.

zostaly przepisane jej lekarstwa ,przez ktore ciagle spala ,przytyla a w efekcie teraz ma zanik miesiaczki.

Wszystko bylo niby ok ,jednak teraz poprostu przesadzila.

Caly czas klamie ,probuje wychodzic z domu ,blaga wrecz o wypuszczenie ,chce gdzies dzwonic.Mama dowiedziala sie ,ze zabrala jej karte i wyciagnela z konta 400zl.Chodzila po calej rodzinie opowiadajac glupoty ,ze nie mamy co do garnka wlozyc ,przez co laczne zadluzenie osiagnelo 800zl.

Aktualnie trzymamy ja w domu ,chwilami jest ok ,wszystko do niej dociera ,natmiast wszystko zmienia sie wieczorem ,kiedy to malo spi i nad ranem ,kiedy probuje wyjsc z domu.

Mowila ostatnio ,ze pewne dziewczyny ja szantarzowaly,jednak kompletnie w to nie wierze,poniewaz pozniej mowila ,ze sama kupowala nowym kolezankom i tak na zmiane.Sama ogolnie gubi sie w tym co mowi.

Siostra brała Solian,Xetirian,Abilify...

Aktualnie odrzucilismy te lekarstwa ,poniewaz i tak one nie pomagały a mialy skutki uboczne.

Co mojej siostrze dolega ??

Re: Co dzieje sie z moja siostra ?

przez mikimoka 27 sie 2010, 04:50
Czy Twoja siostra była u Psychiatry? Podejrzewam,że może być to schizofrenia- często ujawnia się ona od 16-27r. mniej wiecej. Nie bierz tego do siebie.. bo bardziej obiektywna byłaby opinia psychiatry.

[Dodane po edycji:]

Są to leki przeciw: urojeniom, omamom.. (a te objawy występują właśnie u schizofreników)

przez ewaryst7 27 sie 2010, 07:36
Konieczna jest wizyta u psychiatry.Ale z tego co wyczytałam to siostra bierze psychotropy , więc chyba była u lekarza.Tylko pytanie u jakiego? Koniecznie zgłoscie sie do psychiatry.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mikimoka 27 sie 2010, 10:22
Koniecznie zgłoscie sie do psychiatry.
Zgadzam się z poprzednikiem. Jeśli objawy są mocno nasilone nawet podczas brania leków to jak najbardziej. Jeśli interesuje Cie to co można zrobić bądź jak sobie radzić w kontaktach z chorym na schizofrenię to mogę udzielić trochę porad:)

przez Mizer 28 sie 2010, 15:12
plus spacer do neurologa, bo może coś tam uciskać na mózg, trzeba zobaczyć.
Ciesz się każdym dniem bo nigdy nie wiadomo, kiedy na Twój dom może najechać ciężarówka z gnojem.

przez mikimoka 29 sie 2010, 01:31
Mizer, skoro lekarz przepisał leki to wiedział na co.. a te leki są na schizofrenię. Myślę,że powinnaś pogadać z mamą , ona pewnie wie. Ile masz lat Ty i Twoja siostra?

Sortuj wg