gruba...

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

gruba...

przez Dusiorek 04 mar 2014, 03:31
Ahma ja też tak miałam! Dostałam leki na przytycie i... inteligentnie połączyłam je z rozpoczeciem antykoncepcji hormonalnej. Z 36 kg zaczęłam ważyć 64. Niby nadwagi jeszcze nie mam, ale jestem na granicy. Zbieram sie do uporządkowania tego...
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

gruba...

przez Anna Maria 04 mar 2014, 08:03
Dusiorek, znam to.Dostalam olzapine i lerivon jak mnie tuczyli bo odmowilam terapii zaburzzen odzywiania. Mialam utyc do 62 a utylam do 65 albo i ponad.
Anna Maria

gruba...

przez essprit 06 mar 2014, 09:16

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

gruba...

przez metka00 06 mar 2014, 12:50
małpka bubu, Spróbuj policzyc przez tydzien kalorie , i na nastepny tydzien poprostu jedz o 100/200 mniej. raczej tego nie odczujesz a motywacja moze skoczyć po perwszych efektach.
Spełniłem marzenia poświęciłem wszystko
Spuściłem rottweilera zrobiłem widowisko
Otworzyłem futerał z karabinem trafiam czysto
dała siła idea jestem synem z blizną

gruba...

przez Dusiorek 06 mar 2014, 14:02
essprit czy jak znajdziesz źle zachowujące się dziecko, to też uważasz, że generalnie dzieci z góry są złe i lepiej ich nie spotykać bo to ryzyko narażenia się na nieprzyjemność? ;)
No i co błąd anastezjologa ma do samej operacji? Równie dobrze mógł mieć wycinany wyrostek. Podaj jeszcze przykład zoperowania złej nogi, czy wycięcia trzustki zamiast guza. No zdarzają się błędy ale są tak nieliczne, że nadal to żadne ryzyko praktycznie. Nie mówmy o ogóle na podstawie jednorazowego przypadku, szczególnie, że do wyboru jest parę form zmniejszania żołądka. Jak wybierze formę opaski na żołądek może ja w dowolnym momencie zdjąć ze swojego żołądka, więc poczytaj o tym trochę zamiast krzyczeć o okaleczeniu ;)
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

gruba...

przez jazzowa 06 mar 2014, 14:16
hah, bycie grubym jest zakorzenione w podświadomości
ja nawet jakbym schudła 20 kg i była chudzinką to i tak bym się czuła grubasem
ale ale ... jak cię widzą tak cię piszą, to jest dobra myśl
jeśli jesteś pewna siebie, emanujesz seksapilem, nie ubierasz się itp itd, to ludzie też cię tak odbierają
choć ostatnio przytyłam i słyszę pod swoim adresem niemiłe rzeczy, choć głównie od strony mojej matki - nie jest to miłe ;)
właśnie idę pobiegać ! ahoj ! powodzenia ...
lepiej złamcie mi serce niż nos.

gruba...

przez essprit 06 mar 2014, 14:33
Dusiorek, nie rozumiesz tego co piszę.

Proponujesz osobie, która tyje z przyczyn psychicznych, ingerencję chirurgiczną (jak widać z możliwością zgonu). Dla mnie to jest okaleczanie, bo nijak nie rozwiązuje to istoty jej problemu.
A z ciekawości poczytałam trochę o tym ... tutaj parę wpisów osób po takiej ingerencji :
http://www.otylosc.org.pl/viewtopic.php?t=17632
http://www.otylosc.org.pl/viewtopic.php?t=19385
http://www.otylosc.org.pl/viewtopic.php?t=15237

Analogicznie, może prędzej zrozumiesz - jak ktoś mówi, że strasznie boli go ręka; a my wiemy że ten ból na prawdę nie występuje (wiemy że to wytwór jego umysłu) - to ucięcie ręki NIE JEST rozwiązaniem. A właśnie, coś takiego proponujesz.

gruba...

przez Dusiorek 06 mar 2014, 16:07
Och to więc skandal że psychoterapię łączą z leczeniem lekami wedle tego co mówisz.
Psychoterapia ma zdziałać swoje, ale przy dużej nadwadze, ciężko będzie ot tak wrócić do tego co było, nawet jak już zatrzyma się tycie i kompulsywne jedzenie. Tak samo jak anorektyczkom każe sie przytyć i faszeruje się je po to czasem lekami, tak samo można zadziałać z dwóch stron na osobę nadmiernie otyłą.

A ludzie wiele piszą, szczególnie Ci niezadowoleni ;). Znam osoby po ingerencji i zapewniam, że są szczęśliwe. Jedna przytyła ze względu na depresję. W trakcie leczenia depresji, dodatkowo ją dołowało, to do czego już dopuściła przez swoją depresję, ale po operacji wszystko poszło naprżód. Miała więcej sił psychicznie, była zadowolona z siebie. No ale to tylko jeden przykład. Jeśli sięgniemy po statystyki większość operacji tego typu się udaje i niesie pozytywne skutki. A skoro zabieg jest bezpłatny, w dodatku odwracalny no to halo.

Niektórzy przed zabiegiem dopiero zaczynają psychoterapię, ona jest już daleko w trakcie, więc jak najbardziej zostałaby dopuszczona. Możesz mieć swoja opinię, jak już powiedziałam - pozwól mi mieć swoją. Autorka sama zadecyduje z czego skorzysta. A zapewniam, że na zabieg nie przyjmują jak leci, tylko przyczyny otyłości również są badane i proces psychoterapii, w którym jest, czy już na to pozwala ;)

gruba...

przez essprit 06 mar 2014, 21:45
Wiesz co, mam nadzieję że nie będziesz takich bzdur mówić swoim ewentualnym pacjentom. I że zanim zaczniesz z nimi pracować, będziesz się szkolić bo przeraża to co piszesz.

Gdzie napisałam że leczenie farmakologiczne jest be ? Pisze, że idiotyzmem jest proponowanie operacji.
Znasz jeden przykład osoby - nota bene osoby, która ponownie utyła.
A jakbyś zapomniała to ja piszę o AUTORCE wątku, gdzie wiadomo że przyczyną jej tycia są problemy psychiczne.

I na koniec, po jakie statystyki chcesz sięgać ? Skąd wiesz jakie to skutki przynosi i czy się udaje ? Nie znasz żadnych wyników, ale przedstawiasz świetne rezultaty.

Nic a nic nie rozumiesz.
Oby tylko ludzie podobni do autorki wątku, nigdy na Ciebie nie trafili jako specjalisty psychologa.

Sortuj wg