Wina społeczeństwa.

Anoreksja, napadowe objadanie się, bulimia.

Wina społeczeństwa.

przez Korat 10 paź 2016, 12:25
w dodatku to dotyczy każdej sfery życia. Mam nie takie ciało, nie takie wykształcenie, nie takie poczucie humoru, nie taki temperament, nie taką twarz, nie taki głos, nie taki gust. Wobec wszystkiego znajdzie się środowisko, które będzie odbierać ci poczucie wartości z tytułu posiadania danej cechy. Jakby tak słuchać świata i wielu bogatych, "pięknych", prężnych i "zdrowych" ludzi, to co bym nie robił powinienem czuć się jak kupa za to kim jestem.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Wina społeczeństwa.

przez wiejskifilozof 10 paź 2016, 13:00
Wśród tych z tv,są i grubasy,karły,niedojdy życiowe.Jąkaci i schizofrenicy.

Wina społeczeństwa.

przez Expresia 12 paź 2016, 10:53
Według mnie jest to w coraz większej mierze wina społeczeństwa. Wiadomo, że jeśli masz podatny grunt na tego typu zaburzenia: dużo stresów, presja, problemy, nad którymi nie masz kontroli, niska samoocena itd, to będzie większe ryzyko, że w to wpadniesz. Jednak spójrzcie na media społecznościowe typu instagram - wciąż natykasz się na zdjęcia osób wychudzonych/bardzo wysportowanych (niski poziom tkanki tłuszczowej, ale za to rozbudowane mięśnie). Facebook - to samo, co chwila na głównej wszyscy lubią posty (zdjęcia brzucha) Chodakowskiej czy innych trenerek-celebrytek. Czasopisma - temat diety idealnej wałkowany na okrągło: paleo, bezglutenowa, wegańska itd... Strony z ubraniami dla kobiet/nastolatek typu Zara - modelki wychudzone, bo "taka estetyka". Przykro mi, bo to nie pomaga.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Wina społeczeństwa.

przez Wołodi 12 paź 2016, 18:42
Expresia napisał(a):Według mnie jest to w coraz większej mierze wina społeczeństwa. Wiadomo, że jeśli masz podatny grunt na tego typu zaburzenia: dużo stresów, presja, problemy, nad którymi nie masz kontroli, niska samoocena itd, to będzie większe ryzyko, że w to wpadniesz. Jednak spójrzcie na media społecznościowe typu instagram - wciąż natykasz się na zdjęcia osób wychudzonych/bardzo wysportowanych (niski poziom tkanki tłuszczowej, ale za to rozbudowane mięśnie). Facebook - to samo, co chwila na głównej wszyscy lubią posty (zdjęcia brzucha) Chodakowskiej czy innych trenerek-celebrytek. Czasopisma - temat diety idealnej wałkowany na okrągło: paleo, bezglutenowa, wegańska itd... Strony z ubraniami dla kobiet/nastolatek typu Zara - modelki wychudzone, bo "taka estetyka". Przykro mi, bo to nie pomaga.

Według mnie lepiej żeby te uległe i wszystko-chłonne egzemplarze zajęły się dietami, pakowaniem albo czymkolwiek takim niż z nudów coś rozpieprzały na mieście. Bo z umysłowym plebsem (ludzie którzy nie zdają sobie sprawy z używania photoshopa) jest tak że jak nie dasz mu zajęcia, nie nakręcisz na coś to sam go sobie nie wynajdzie a odbije się to na lepszej reszcie. Sama Chodakowska ma brzydką paszczękę i dziwi mnie mocno że takie indywiduum zdobyło popularność. Ale to pewnie wynika z tego że wiele kobiet ma kompleksy na punkcie wyglądu i np. pakująca Dżoana Krupa zamiast zmotywować wywołałaby swojskie "z taką gębą to nie musisz wcale ćwiczyć cwaniaro" :blabla:
zbanowany

Wina społeczeństwa.

przez Korat 13 paź 2016, 13:55
Jak ktoś wyrasta z domu, gdzie rodzice sami mają dużo poczucia winy, lęku i wstydu, to często indukują swoim dzieciom permanentne poczucie bycia nieadekwatnym, winnym i niegodnym miłości. Niewiele wtedy trzeba by podkręcić ten stan, zmysły są bardzo wyczulone na słuchanie przekazu potwierdzającego taką percepcję.
Co cię nie zabije, to uczyni niepełnosprawnym.

Ayahuasca
Psylocybina
LSD

Wina społeczeństwa.

przez Rabinizm 15 paź 2016, 12:06
Wina społeczeństwa, Tuska, reptilian...

Społeczeństwo (generalizując) nie jest bezpośrednio winne temu, co zastaje. Ono jedynie próbuje się dopasować do modelu, który w danym czasie został wypromowany przez aparat kontroli.
Jedyna rzecz, którą można zarzucić społeczeństwu to fakt, że pomimo dostępności wiedzy na ten temat dalej pozwala wodzić siebie za nos.

Wina społeczeństwa.

przez scisco 15 paź 2016, 12:31
Rabinizm, :brawo:

Wina społeczeństwa.

przez Liber8 15 paź 2016, 12:35
Rabinizm, :brawo: :uklon:
I don't need a hand to hold
Even when the night is cold
I got that fire in my soul

Wina społeczeństwa.

przez Piotrek1996 18 paź 2016, 00:07
    Expresia napisał(a):Według mnie jest to w coraz większej mierze wina społeczeństwa. Wiadomo, że jeśli masz podatny grunt na tego typu zaburzenia: dużo stresów, presja, problemy, nad którymi nie masz kontroli, niska samoocena itd, to będzie większe ryzyko, że w to wpadniesz. Jednak spójrzcie na media społecznościowe typu instagram - wciąż natykasz się na zdjęcia osób wychudzonych/bardzo wysportowanych (niski poziom tkanki tłuszczowej, ale za to rozbudowane mięśnie). Facebook - to samo, co chwila na głównej wszyscy lubią posty (zdjęcia brzucha) Chodakowskiej czy innych trenerek-celebrytek. Czasopisma - temat diety idealnej wałkowany na okrągło: paleo, bezglutenowa, wegańska itd... Strony z ubraniami dla kobiet/nastolatek typu Zara - modelki wychudzone, bo "taka estetyka". Przykro mi, bo to nie pomaga.

Hm. Tylko, że nikt nie każe tej całej Chodakowskiej oglądać. A że dziewczyny robią jej ćwiczenia i są zapatrzone w nią, jak w Boga jakiegoś to inna sprawa. Na szczęście nie wszystkie, jednak tak czy siak nie powinna być taka popularna, bo według mnie może ma sylwetkę, lecz te ćwiczenia są do kitu strasznie łagodnie mówiąc. Są lepsze sposoby na dbanie o siebie, jak i ćwiczenia zarazem dla początkujących.

Z facebookiem to się zgadzam. Fajny pomysł był z tą stroną, a że teraz takie głupstwa się lubi tam, traci sporą ilość godzin na lajki oraz inne pierdoły to trochę przykre jest. Aczkolwiek każdy ma wolny wybór, bo można również mądrze z fb korzystać.

Sortuj wg