Strach przed mężczyzną

Inne zaburzenia.

Strach przed mężczyzną

przez aalicee 15 gru 2014, 16:58
Chciałam podzielić się z Wami moim problemem, może znajdzie się ktoś, kto mnie zrozumie i będzie w stanie coś doradzić.
Jestem osobą raczej otwartą i lubianą jednak jest coś, co mnie niepokoi. Zazwyczaj w towarzystwie mężczyzn, czuję się bardzo nieswojo. Mam obsesję że oni oceniają moją atrakcyjność, która moimi zdaniem pozostawia wiele do życzenia. Mam problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu. Przez lata starałam się o tym nie myśleć skupiając swoją uwagę na innych sprawach. Nie dopuszczałam do siebie mężczyzn w obawie, że jestem nieidealna. Kiedy jakiś mężczyzna wydawał się mną zainteresowany zazwyczaj myślałam o ucieczce albo próbowałam go do siebie zniechęcić. Sprawy przybrały inny obrót kiedy to ja się zauroczyłam w kimś. Jest to dla mnie prawdziwy koszmar. Przeżywam straszny stres, kiedy go spotykam. Robi mi się słabo i niedobrze. Obsesyjnie myślę o tym jak teraz wyglądam i zakładam że na pewno okropnie. Nie umiem sobie z tym poradzić. Chciałabym go lepiej poznać ale wykonanie jakiegokolwiek kroku jest dla mnie bardzo ciężkie. Czuję niemoc i przerażenie. Nie wiem jak sobie z tym poradzić, jak nabrać dystansu. Jestem tą sytuacją bardzo zmęczona. Może ktoś z Was miał podobnie i udało mu się z tym uporać? Już nie wiem czy boję się odrzucenia czy myśli że sama siebie nie akceptuję.

Strach przed mężczyzną

przez nie-smutna 15 gru 2014, 18:55
Ej, nikt nie jest idealny. Im prędzej to zaakceptujesz (oraz zaakcetujesz siebie) tym będziesz zdrowsza. Poza tym to fakt, że faceci oceniają naszą fizyczność i raczej to się już nie zmieni. Spróbuj może porozmawiać z psychologiem.

Strach przed mężczyzną

przez warrior11 15 gru 2014, 19:16
aalicee, to mi bardziej wygląda na zakochanie a nie na zaburzenie :D
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Strach przed mężczyzną

przez bittersweet 15 gru 2014, 19:25
Nie ma kobiety kótra byłaby nieatrakcyjna dla wszystkich, ani takiej co by sie kazdemu podobała. Wiec sie tak nie przejmuj, szczególnie że odbiór danej osoby zalezy w duzym stopniu od jej zachowania, osobowosci, itd. Wyglad to nie wszystko, zastanów sie czy z twoim otoczeniu tylko atrakcyjni sa związkach ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Strach przed mężczyzną

przez aalicee 15 gru 2014, 20:08
Dzięki za wasze odpowiedzi. Otóż jest to prawdopodobnie zakochanie. Tylko dlaczego ja popadam w taką panikę? Zachowuję się jak nienormalna. Mam ochotę uciekać, wydaje mi się że jestem bliska zawału za każdym razem jak go spotykam. Dawno nie miałam aż tak silnych uczuć z którymi nie umiem sobie poradzić. Widać to na całym moim ciele. Napięcie, drżący głos. Ogólnie to nie wiem co się dzieje i co mówię. :shock: Jakaś masakra. Potem czuję się zażenowana tym moim głupim zachowaniem. Rozpamiętuję tylko jak bardzo się skompromitowałam. :oops: Nie umiem siebie odpowiednio zaprogramować. Wiem, że on mnie nie zabije, nie zje, chyba nawet trochę mnie lubi, ale nie mogę przestać się bać. I teraz nie wiem czego się boję tak naprawdę, ale to się powtarza w kółko i potwornie mnie męczy :why:

Strach przed mężczyzną

przez agath. 15 gru 2014, 21:42
Miałam kiedyś podobnie. Nie wierzyłam w to, że jestem atrakcyjna i że mogę się komuś podobać. Niby byłam otwarta, miałam wielu kolegów, ale np. towarzystwo nowo poznanych, młodych mężczyzn bardzo mnie onieśmielało a jak któryś próbował mnie podrywać to już w ogóle masakra :P Panicznie bałam się wtedy zostać z nim sam na sam.
Wydaje mi się, że jest to kwestia przede wszystkim niskiej samooceny, przynajmniej u mnie tak było. Wszystko się zmieniło kiedy się zakochałam z wzajemnością i po prostu uczucie okazało się silniejsze niż lęk a ja miałam w końcu właściwą osobę do oswajania swojej fobii.
A to co opisujesz powyżej to faktycznie normalne objawy zakochania :D
Więc życzę odwzajemnienia i odwagi, wszystko powinno przyjść (lub przejść) z czasem ;)
Sertralina 50mg

Strach przed mężczyzną

przez aalicee 15 gru 2014, 23:32
Dzięki agath.. To co napisałaś jest dla mnie bardzo ważne, jakbym czytała o sobie. Ciągle przełamuję to i oswajam. Robię minimalne kroki do przodu. W tym wypadku uczucie również jest odrobinę silniejsze. W przeciwnym razie zrobiłabym jak zwykle - udałabym że nic się nie wydarzyło. Teraz z perspektywy czasu widzę swoje postępy, cieszę się ale też wiem że baaaardzo wiele mnie to kosztowało...

Strach przed mężczyzną

przez agath. 16 gru 2014, 00:36
Metoda małych kroków to dobry sposób.
Zobaczysz, jeszcze będziesz się z tego śmiała. Ja tam z łezką w oku wspominam czasy kiedy człowiek był jeszcze taki młody i niewinny :D Chociaż wtedy nie było mi do śmiechu więc rozumiem to.
W sumie to nie wiem ile masz lat, ale tak jakoś założyłam, że jesteś młodziutka :)
Sertralina 50mg

Strach przed mężczyzną

przez Evia 16 gru 2014, 23:30
ile masz lat? Podejrzewam, że z wiekiem Twój problem zniknie

Strach przed mężczyzną

przez Bulo 23 gru 2014, 21:15
no cóż. facet jest wzrokowcem. życie.
po za tym, nie każdy musi się każdemu podobać. trzeba siebie zaakceptować
jak ci sie podoba to zdobąć numer tel lub komórki i jakos tak delikatnie zafiltruj, wybadaj jaka jest jego reakcja na Ciebie
ale jak mogę doradzić to nie narzucać się. przynajmniej ja bym nie lubił gdyby baba mi sie naprzykrzała :twisted:
ale delikatnie można
a reszta, cóż... przychodzi z czasem, z wiekiem, z doświadczeniami.....

Sortuj wg