jak sobie z tym radzić?

Inne zaburzenia.

jak sobie z tym radzić?

przez libertynka 13 sty 2014, 20:55
Luktar napisał(a):RoadRoller, veganka, jaki psychiatra, jakie leki?! Do psychologa z tym a nie od razu faszerować się prochami, które mają mnóstwo skutków ubocznych. Lęki można wyleczyć terapią u psychologa!

-- 13 sty 2014, 20:01 --

Sama pracuję z lękami na psychoterapii. veganka, nie wpajaj ludziom do głowy od razu wizytę u psychiatry bo jak wiesz lubią przepisywać leki każdemu jak dropsy - taka ich praca poniekąd. A Ty RoadRoller, jesteś tak naiwna, że od razu chciałaś iść po prochy? Jak sobie w życiu poradzisz skoroś taka naiwna?

napisałam co uważam, w tym przypadku lęki są silne, że uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, psychiatra jest od tego, żeby zalecić leki bądź skierować na terapię, bądź jedno i drugie na raz. niestety ale czasem tylko leki mogą pomóc "na już", postawić człowieka na nogi, żeby w ogóle był w stanie iść na terapię. dla mnie głupotą jest łażenie po psychologach i czekanie miesiącami na jakąkolwiek poprawę. poza tym jeśli ktoś ma tak wielki lęk przed zjawiskami paranormalnymi to za niedługo może się bać, że ktoś go obserwuje czy morderca śledzi i to psychiatra jest kompetentną osobą, która powinna ocenić charakter i stopień nasilenia lęków. i ewentualnie dać skierowanie na terapię.
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

jak sobie z tym radzić?

przez piterotr 13 sty 2014, 21:32
Moim zdaniem psycholog zacznie pobudzać w Tobie zupełnie inny punkt widzenia tej całej sprawy. A leki co najwyżej przyhamują twoję lęki, a po odstawieniu mogą się jeszcze bardziej nasilić.. Też zależy na jakiego psychologa trafisz, ja przeszedłem czterech specjalistów zanim mi któryś podpasował ;) Więc nie wmawiaj sobie też tak od razu, że to nic nie daje.
I zanim pojmiesz co jest najważniejsze w tym syfie, nie raz się potkniesz syzyfie...

jak sobie z tym radzić?

przez libertynka 13 sty 2014, 21:35
ja chodzę do psychiatry i też pobudza we mnie inny punkt widzenia, a do tego twierdzi, że nie potrzebuję obecnie żadnych leków, czyli w praktyce chodzę pogadać i jest ok
vel veganka
spotkam się we Wrocławiu, kto chętny proszę o pw

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

jak sobie z tym radzić?

przez RoadRoller 14 sty 2014, 12:08
jpoza tym jeśli ktoś ma tak wielki lęk przed zjawiskami paranormalnymi to za niedługo może się bać, że ktoś go obserwuje czy morderca śledzi i to psychiatra jest kompetentną osobą, która powinna ocenić charakter i stopień nasilenia lęków. i ewentualnie dać skierowanie na terapię.

przyznam, że taka możliwość mnie przeraziła..

jak sobie z tym radzić?

przez deader 15 sty 2014, 14:13
Luktar napisał(a):nie wpajaj ludziom do głowy od razu wizytę u psychiatry bo jak wiesz lubią przepisywać leki każdemu jak dropsy - taka ich praca poniekąd

Kurde, gdzie ci psychiatrzy mają gabinety? :?
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

Sortuj wg