Problem nadmiernego pocenia

Inne zaburzenia.

Problem nadmiernego pocenia sie na calym ciele

przez Hajduczek 10 lip 2011, 14:37
Zmianę diety.

Przepraszam, że napisze o tym ogólnie, ale mało pamiętam o tym co kiedyś czytałam (no chyba, że do dnia dzisiejszego ten pomysł został obalony i uznany za szarlataństwo).
Podobno bardzo skuteczna jest zmiana diety, w szczególności ograniczenie spożycia mięsa. Może warto o tym poczytać?

Wydaje mi się, że kąpiel z olejkami eterycznymi (rozmarynowy?) może pomóc.

Powodzenia!
Jak kania dżdżu
tak czekam cię tu
I dusza ma
co ma
to da

Problem nadmiernego pocenia sie na calym ciele

przez sebastian86 11 lip 2011, 11:29
Hajduczek, jestem szczupla osoba , unikam tluszczu w zywnosci a ciagle nadpotliwosc uprzykrza mi codzienne zycie
Ostatnio edytowano 21 lip 2011, 22:06 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: dubel
We Are The Champions 2016(L)

nadmierna potliwość, jak sobie radzicie?

przez kobieta28 11 lip 2011, 12:17
poszukiwałam na tym forum info na temat nadmiernej potliwości, ale albo jestem ślepa i nie znalazłam:) albo nie ma;/ czy wy też tak macie, że nadmiernie się pocicie? to jest coś z czym kompeltnie sobie nie radzę.....a w taką pogodę jak dziś to już masakra!!!! a najgorsze jest to, że pocę się na czole, i na nosie....ehhh masakra....zaczynam się pocić potem jeszcze bardziej się nakręcam i jeszcze bardziej się pocę....pod paszkami można używać antyperspirantów z apteki, które w moim wypadku działają, ale na twarz??? ah i jeszcze plecy....to jest też masakra..nie mogę nosić wszystkich ciuchów, które bym chciała i to jest dołujące....kupując bluzke czy sykienkę wyznacznikiem jest to czy nie będzie widać, że się spociłam....ehhh to nadmierne pocenie naprawde mnie wykańcza...a najgorsze jest to nakręcanie się, nie umiem przerwać wówczas tej spirali strachu, wstydu, który zaraz się za tym ciągnie....

jak macie jakieś sposoby na to piszcie, napewno wypróbuję na sobie....bo normalnie płakać mi się czasem chce jak widzę ludzi, którzy mogą ubrać się w co chcą....a z ich nosa nic nie kapie :why:
Ostatnio edytowano 11 lip 2011, 12:37 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem o podobnej tematyce.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez darkMary 11 lip 2011, 12:24
kobieta28, Mam ten sam problem.U mnie do tego wszystkiego dochodzą jeszcze włosy.;/Masakra!!! :roll:
Świat jest dziwny , więc dlaczego ja mam być normalna?

przez kite 11 lip 2011, 12:30
kobieta28, jeżeli stosujesz jeden z tych 'cudownych' antyperspirantów które całkowicie hamują pocenie to nie dziwię się że pocisz się an twarzy. one tak działają. wstrzymują pocenie ale w jednej sferze a w innych pocisz się mocniej(przeważnie na twarzy)
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Problem nadmiernego pocenia

przez sebastian86 11 lip 2011, 14:41
kobieta28, oj plecy to tez moja zmora. czesto mam duze plamy z tylu bluzki. nawet na czarnym jest to widoczne czasem. probowalem antiperspirant w tabletkach ale bez efektu. az dziwne ze w dzisiejszych czasach ten problem nadal jest trudny do rozwiazania przez lekarzy.

-- 20 lip 2011, 16:43 --

jak sobie radzicie z nadpotliwoscią na codzien?

Perspiblock - skuteczny czy przereklamowany?

przez sebastian86 21 lip 2011, 17:25
prosze was o opinie rzetelne
Ostatnio edytowano 21 lip 2011, 22:17 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączono z wątkiem o podobnej tematyce.

przez Michuj 21 lip 2011, 18:01
jedno wielkie g. Naciąganie spoconych :mrgreen:
Michuj

przez sebastian86 21 lip 2011, 18:04
Michuj, a znasz jakis inny lek antyperspirant w tabletkach na bazie szałwi?

przez Natusia 21 lip 2011, 18:06
ja się chyba jutro przejdę do jednego sklepu i się popytam może mi coś doradzi jak coś to dam znać
...śmierć jest spokojna łatwa życie jest trudniejsze...

przez Michuj 21 lip 2011, 18:11
sebastian86, no właśnie nie ma specjalnie leku na tą przypadłość. Są tam jakieś płyny do wcierania, ale działają tylko miejscowo. Może pod pachę to się przyda, ale ja się głównie na czole pocę
:( .Nie ma też leków nawet na receptę, co by pomagały. Są tylko jakieś tam ginekologiczne, które jako efekt uboczny mają hamowanie potliwości, ale z tego co wiem, chyba się specjalnie nie stosuje, a jak już to tylko w skrajnych przypadkach.
Michuj

przez sebastian86 21 lip 2011, 18:15
Michuj, no wiem ze nie ma cudownego leku ale mi chodzi tylko o zmniejszenie intensywnosci , probowalem juz tabletek ziolowych ale bez efektu, jakas konkurencja dla perspiblocka na pewno jest tylko slabo reklamowana

przez Michuj 21 lip 2011, 18:24
nie kojarzę. A pytałem w kilku aptekach.
Michuj

przez uzytkownik 21 lip 2011, 18:59
Nie ma leków na nadpotliwość - a już tym bardziej bez recepty. Byłem u ogólnego o tym pogadać. Nie marnuj kasy na żadne ziołowe. Ja sprawdziłem chyba wszystko co możliwe. Efekty bardzo marne. Spokój ducha i ciała (najtrudniejsze w realizacji, ale SSRI i inne pomagają) oraz nie wpadanie w błędne koło dot. potu i będzie ok. Nadtpoliwość wynika albo z nadwagi albo z "wyniszczonych" (znerwicowanych) nerwów... i tu szukać przyczyny.

EDIT: Mi SSRI pomogły na tyle, że w jednej koszulce potrafię chodzić kilka dni. Suchy jak sahara. A wcześniej zmieniałem po 2-3 na dzień, bo tak przepocone...
uzytkownik

Sortuj wg