Zioła

Alternatywne sposoby leczenia. Akupresura, akupunktura, homeopatia, bioenergoterapia itp.

Zioła

przez avest 12 maja 2012, 13:22
Napiłem się na noc mocnej melisy i pożałowałem. Strasznie kilka godzin mdliło a później pojawił sie silny głód.

Zioła

przez rafka 12 maja 2012, 13:48
avest napisał(a):Napiłem się na noc mocnej melisy i pożałowałem. Strasznie kilka godzin mdliło a później pojawił sie silny głód.

Oj u mnie takich rewolucji nie ma. Melisa delikatnie mnie uspakaja. Nie ma po melisie jakichś cudów.

Czasem pije przed snem mleko. ale źle się mleku czuję. Dla dorosłych mleko już nie jest ''strawne''.
Np. jem jogurt i tak sam o się czuję.
rafka

Zioła

przez Ferdynand k 19 maja 2012, 13:24
Melisa jest OK. Dziurawiec pomaga na lekkiego doła ,ale nie wolno mieszać dziurawca z niektórymi lekami.
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zioła

przez rafka 19 maja 2012, 13:52
Miałam dziurawca. Mam koleżkę która pracuje w sklepie zielarskim.Musze się trochę podpytać co było by dobre?
rafka

Zioła

przez Ferdynand k 19 maja 2012, 14:24
W internecie jest dużo przepisów ziołowych.Pij napoje izotoniczne to pomaga witB jony i cukry. :great:
Naczelny Użyszkodnik

Zioła

przez Maciej farmaceuta 19 maja 2012, 16:18
Z dziurawca działa tylko wyciąg suchy(deprim),olejowy lub alkoholowy.Hiperycyna,czyli składnik p.depresyjny,fotouczulający i wpływający na metabolizm leków jest krwiście czerwona i rozp.w tłuszczach lub alkoholu.Herbatkę to można sobie pić na poprawienie trawienia

Zioła

przez Ferdynand k 19 maja 2012, 17:04
Maciej farmaceuta napisał(a):Z dziurawca działa tylko wyciąg suchy(deprim),olejowy lub alkoholowy.Hiperycyna,czyli składnik p.depresyjny,fotouczulający i wpływający na metabolizm leków jest krwiście czerwona i rozp.w tłuszczach lub alkoholu.Herbatkę to można sobie pić na poprawienie trawienia

Racja herbatka nic nie da.
Naczelny Użyszkodnik

Zioła

przez rafka 20 maja 2012, 23:55
wykończony napisał(a):Racja herbatka nic nie da.

Ale też nie zaszkodzi.
rafka

Zioła

przez Ferdynand k 21 maja 2012, 16:23
Też prawda :great:
Naczelny Użyszkodnik

Zioła

przez Rafalo 20 cze 2012, 12:48
A ja mam pytanie do osób które właśnie zażywały zioło "Kanna (Sceletium tortuosum) " podobno działa antydepresyjnie na zasadzie leków SSRI - inhibilator wychwytu zwrotnego serotoniny i inhibilacji PDE4 ponad to nie wywołuje skutków ubocznych. Ja zakupiłem tydzień temu ów woreczek w ilości 7g zapłaciłem bodajże 30 zł.Z tego co widzę jest to bardzo wydajne ziółko.po przyjęciu większej dawki wpływa nieco psychodelicznie i pobudzająco na mózg , kręci się w głowie jak po kilku głębszych.
Jeśli chodzi o samopoczucie to działa a jednak dyskretnie.Stosuje dopiero tydzień więc nie mogę nic więcej powiedzieć, ale będę kontynuował kurację i zdam relację.

Zioła

przez kafka 20 cze 2012, 12:50
Ja biorę tabletki , których nie można łaczyć z częścią ziół, właśnie z dziurawcem bodajże.
kafka

Zioła

przez koraaa90 22 lip 2012, 22:40
ja polecam jeśli jeszcze nikt nie wspominał valused. ok. 10 zł. biorę go na noc. dobrze mi się śpi, a rano wstaję już taka spokojna, ale nie otumaniona :D z dziurawcem to jest tak, że wyciąg (chyba wyciąg albo jakiś inny specyfik z tego) działa na układ nerwowy, a herbatki z kolei na dolegliwości układu pokarmowego. oczywiście tak jak bylo wspomniane, uważamy na inne leki (w tym antykoncepcja) i reakcja foto. pozdrawiam

Zioła

przez kubasek05 09 cze 2013, 21:03
Witam, chciałabym podzielić się wiadomością że lekki, średni(?) stan depresji można leczyć ziołami. Brałam leki psychotropowe 14 lat.Przerózne. Po zejściu z tych leków np dwumiesięcznych ciągle wracały problemy ze spaniem, a przede wszystkim stany lekowe do południa. Zaczęłam brac raniutko lek rhodiola( różeniec górski) 2 tabletki, wieczorem dwie tabletki spox noc i magnez w silnej dawce.Wyczytałam na forum że rhodiola to dużo więcej niz placebo. Od pierwszego dnia zażycia lęki minęły, śpię tez normalnie tj do 5 lub 6 godz.Z dnia na dzień czuję się coraz lepiej. Po kilku dniach zażywania w ciągu dnia minęła tez depresyjna senność.Uwolniłam sie od leków na receptę a czuje sie normalnie.Żadnych skutków ubocznych. Polecam !!!!

Zioła

przez skufka 25 cze 2013, 13:58
Witajcie. Czy ktoś leczy się ziołami? Czy ktoś wypróbował może kropelki homeopatyczne L.72?
Czy osobom piszącym tutaj wczesniej poprawiło się?

-- 27 cze 2013, 12:04 --

A co ziołami Ojca Gabriela? Czy teraz ktoś je stosuje? Czy wszyscy już wyzdrowieli i nikt tu nie zagląda?
Zamierzam właśnie nabyć ten zestaw ziół. Kupiłam też krople L.72, bo czytałam, że komuś pomogły...
A jaki magnez stosujecie?

Sortuj wg