Książki

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Mój kanon

przez Faun 13 paź 2006, 10:35
W mojej opinii, kanon książek, które powinni przeczytać ci, którzy naprawdę chcą zmienić swój sposób myślenia. Kolejność nie jest przypadkowa:

Nathaniel Branden "6 filarów poczucia własnej wartości"
Maxie Maultsby "Racjonalna Terapia Zachowania" (!) - nie można pominąć tej pozycji.
Maxwell Maltz "Psychocybernetyka"; B. Sommer "Psychocybernetyka 2000"
Kosmaty faun za nimfą biegnie jasnoudą,
Z daleka już w jej ciało wgryza się oczyma

przez ~Maja 13 paź 2006, 18:59
... Chociaż mowy ciała i gestów chciałabym się nauczyć bo chciałabym wypadać dzięki temu w jak najkorzystniejszym świetle, to jednak stawiam akutalnie na ponadprogowe i nieświadome, w zupełnosci naturalne gesty (co za tym idzie w moim przypadku - nieudolne :P )
God's Top 10, chyba w zupełności Cię popieram. Nie chciałabym kiedyś zobaczyć ludzi i ich niespontanicznych, przyduszonych reakcji...
Ale w zupełności szanuje poglądy innych! Tylko nie za bardzo stosowałabym się, bo jestem w szczególności podatna na wszelkie manipulacje sobą. :)
Tzn. np. na siłę w wielu sytuacjach towarzyskich starałabym się przypominać przeróżne, najkorzystniejsze pozy i gesty... ;)
..trzeba być gorszym... by potem stać się lepszym
trzeba być głupim... by móc stać się mądrzejszym... (...)
by czuć upadek... z wysoka spaść trzeba
być na dnie... by móc sięgnąć nieba... (...)

przez bedlambloke 15 paź 2006, 05:28
Moim zdaniem psychologia to:
Daj mi! - I.D
Spowiedz narkomana - M.B
Ahh to radio BIS dawnymi czasy.
Teraz tylko R1 zostalo:/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez listonosz 21 paź 2006, 10:12
Czytalem podobna ksiazke, i uwazam ze wpewnym sensie faktycznie nasze cialo mowi cos o naszej podswiadomosci i nieda sie ukryc naszej reakci np otwartosc to szeroki gest otwartych rak . ale tez njie mozna wpasc w paranojie, probowac kontrolowac naszych reakcji ,poprostu zachowywac sie ,w sposob naturalny atak naprawde ,to licza sie nasze czyny
Miłosc zwycięża

przez bwahlfipe03 28 paź 2006, 15:18
ja myśle podobnie jak listonosz. Kiedyś przeczytałam jakaś ksiązke o tym i zaczełam fiksować jak bylam w towarzystkie. Zaczełam sie kontrolowac i poderzewac ludzi o rożne rzeczy - odczytując własnie mowe ciała. Jakaś prawda w tym jest, ale warto sie zastanowić czy ktoś nie wykonuje jakiegos gestu z przyzwyczajenia, albo nie siedzi w określony sposób bo poprostu tak mu najwygodniej.

przez Kontika82 28 paź 2006, 16:30
Ja na nią tez poluję..Czy jest ktos kto moglby mi ja odsprzedac/pozyczyc?
Bede bardzo wdzieczna. Na Allegro udalo mi sie kupic przed chwila tylko 'Wolni od lęku", a jeszcze chcialabym "Oswoic lęk".Bede wdzieczna za info!!

przez Bring me to live 30 paź 2006, 06:18
Też szukam tej książki od dłuższego czasu, ale póki co nigdzie nie mogę jej znaleźć. Na allegro była kilka razy, ale przegapiłem:/

przez atrucha 30 paź 2006, 09:02
Nie wiem dlaczego,tak mocno ta książka jest rozreklamowana.. Kiedyś byłam w posiadaniu jej i mogę zagwarantować Wam,że nie ma ona aż tak ogromnego znaczenia. Nie ma tam cudownego środka na wyleczenie się z nerwicy lękowej. Liczy się tylko praca nad sobą. Autorzy zakładają że tylko pełna akceptacja uczucia lęku jako czegoś naturalnego może doprowadzić do zaniku nerwicy. Takie swoiste oswajanie paskudnego uczucia.. Koloryzując - pokocham swój lęk i każdym kolejnym razem będę ucieszona z faktu,że mnie nawiedza ;)

Nie oczekujcie zbyt wiele po tej książce..

[ Dodano: Pon Paź 30, 2006 9:05 am ]
Pozwolę sobie zacytować pewne słowa..Idealnie wskazują założenia tej książki:

Faun napisał(a):Musicie zrozumieć, dobrzy ludzie, że z lękiem nie można walczyć. Opór tylko go podsyca. Trzeba mu się poddać, a raczej pozwolić sobie na niego. Kiedy przychodzi, powiedzcie sobie: mam prawo poczuć się jeszcze gorzej, dużo gorzej, stracić przytomność, dostać wylewu, i tu, w tym sklepie (kinie, lupanarze, sali wykładowej) polec wobec tych wszystkich ludzi, czyli zrobić to przed czym ręcami i nogami się bronicie. Ale nie chodzi tylko o to, żeby sobie tak powiedzieć. Trzeba być na to naprawdę g o t o w y m. Z całym spokojem pozwolić sobie na to, żeby ewentualnie chwilę później leżeć wygodnie na noszach w pędzącej na sygnale karetce i korzystać z dobrodziejstw wynikających z ubezpieczenia.
Odważnym polecam świadomie położyć się na środku hipermarketu, ewentualnie wysiąść z auta na wybitnie ruchliwym skrzyżowaniu i rozłożyć ręce.
Odwracanie uwagi może i jest dobre, ale jak często można ją odwracać? To działanie doraźne, a mnie chodzi o pewną generalną filozofię.
Wmawianie sobie, że jest dobrze, kiedy nie jest - to metoda prowadząca na manowce.
Dajcie sobie prawo do najgorszego, do totalnej porażki i kompromitacji, w każdej, podkreślam, w każdej sytuacji, bez względu na to czy jest to kolacja u królowej, czy zakupy w rybnym. Taki stan świadomości to brak nerwicy.
Przyjaciel forum

przez Sofi 31 paź 2006, 19:03
ja polecam dwie urocze książki po których moje zycie nabrało smaku :D
"Urok codzienności "i "Flow" Mihalya Csikszentmihalyia.Polecam barrdzo :idea:

Podpowiedź

przez Gringo 05 lis 2006, 03:09
Być może to, co napisze nie będzie jakąś wielką pomocą dla ludzi z depresją, nerwicą etc., ale jest duża szansa, że jednak pomoże.
Sam zmagam się od dawna z nerwica, z ktora nie bardzo potrafie sobie poradzic, ale przez ten czas nauczylem sie kilku rzeczy o sobie i o ludziach(co jest chba jedyna zaleta tej choroby).
Do rzeczy, chcialbym polecic pewna ksiazke, ktora potrafi niezle zamieszac w glowie i przyczynic sie do zmiany swiatopogladu, a dzieki temu (byc moze) ulatwic wyjscie z nerwicy, czy innych dolegliwosci. Mam na mysli "Przebudzenie" Anthonego DeMello, jesli nie czytaliscie jej do tej pory tym lepiej dla was : ) http://www.republika.pl/mr_all/przebudz/przeb00.htm
Naprawde polecam ja przeczytac,
Pozdrawiam forumowiczow :D
Gringo

przez MONA240 06 lis 2006, 00:26
Cześć ja też czytalam ta książkę jest naprawde niezła tylko trzeba przeczytac pare razy żeby coś z niej zostało w glowie

czy ktoś zna ...

przez barteralus 06 lis 2006, 23:46
witam :-)

trafiłem właśnie na takie oto pozycje i zastanawiam się czy warto w nie inwestować... może ktoś z Was je zna i chciałby się podzielić opinią? :-)
http://www.medicon.pl/1205.html
http://www.medicon.pl/2713.html
pozdrawiam i życzę zdrowia :-)

[ Dodano: Pon Lis 06, 2006 10:48 pm ]
aha! i jeszcze jedno ... moja pani psycholog kazała mi znaleźć jakąś książkę o terapii poznawczo behawioralnej, ale wersję dla pacjenta, niestety grzebię i grzebię, a efektów żadnych ... może ktoś zna jakąś pozycję na ten temat?

przez gusia 20 lis 2006, 18:35
Louise L.Hay-trzy pozycje jednej autorki:
"Poznaj moc,która jest w Tobie"
"Możesz uzdrowic swoje życie"
oraz Cwiczenia,oparte na książce"Możesz uzdrowic swoje życie".

Generalnie czyta się dobrze,jak dla mnie tylko zbyt duże nawiązanie do wiary.
Pozdrawiam gusia
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez samotniczka 11 gru 2006, 00:22
Osobiście polecam zabawną i łatwą w odbiorze książkę Very Peiffer "Myśl pozytywnie". Już sam tytuł wyjaśnia o co chodziło autorce. To naprawdę książka lekka, łatwa i przyjemna, niejednokrotnie wyciągnęła mnie z deprechy :)

Sortuj wg