Jak dzielić wszelkie zaburzenia?

Psychologia ogólnie. Ciekawe książki, wymiana doświadczeń, ciekawe tematy.

Re:

przez Halina65 13 maja 2008, 10:03
ESTER napisał(a):Pierwsze słysze żeby było kilka szkół psychoanalizy !!! :shock: PSYCHOANALIZA JEST JEDNA !! Jest za to kilka narzędzi pracy terapeuty stosującego psychoanalize do których obok podstawowego należą min. konfrontacja,klaryfikacja itd. Chyba to miałeś na myśli marmarc. :D

Ester, polecam zajrzenie to byle jakiej ksiazki i sprawdzenie az ile szkol psychoanalizy i jak odmiennych od siebie jest na swiecie!

Re: Jak dzielić wszelkie zaburzenia?

przez celineczka3 13 maja 2008, 17:57
Halina65 napisał(a):Ester, polecam zajrzenie to byle jakiej ksiazki i sprawdzenie az ile szkol psychoanalizy i jak odmiennych od siebie jest na swiecie!

Ale sama teoria psychoanalizy jest jedna:)I co do tego nie ma zadnej watpliwosci.To tak jak z leczeniem psychiatrycznym....jego podstawowym zalozeniem jest zaburzenie w poziomie neuroprzekaźników w mozgu....oczywiscie metod leczenia jest wiele(farmakoterapia, psychoterapia itd.)Ale teoria jest jedna..i tak samo jest z psychoanaliza, jej podstawowym zalozeniem jest ze czlowiekiem kieruja popedy....a mnogosc 'roznych psychoanaliz' wynika po prostu z odmiennosci podejscia do tej samej teori:):)
celineczka3

przez ESTER 16 maja 2008, 22:37
WITAM !

HALINO65 PSYCHOANALIZA JEST JEDNA!!!!!!!Jest to dziedzina na bazie której powstała psychoterapia psychoanalityczna !!!!! Psychoterapeuci stosując tą terapie wybierają sobie za pomocą jakiego narzędzia bedą pracować z pacjentem.Może czytasz za dużo książek i Ci się to myli?
Jesteś specjalistą w tym zakresie? Bo ja tak !!!!!!
ESTER

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez celineczka3 17 maja 2008, 05:29
ESTER napisał(a):Może czytasz za dużo książek i Ci się to myli?

Oj to bardzo czesty problem ludzi, ktorzy nie maja dokladnej i rzetelnej wiedzy z danej dziedziny, a zwlaszcza takiej jaka jest psychiatria czy psychoterapia. Pamietam jak zaczynalam sie tym interesowac to mi sie wydawalo, ze wszystko jest takie pomieszane i pogmatwane, podziwialam specjalistów ze sie potrafia w tym odnalezc. Ale z czasem mi sie to troche poukladalo...:):)
A tak na marginesie ESTER powiedzialas ze jetes specjalista 'w tej dziedzinie'; czy mam rozumiec, ze jestes zawodowo zwiazana z psychologia??:):)
celineczka3

przez ESTER 19 maja 2008, 15:18
A tak na marginesie ESTER powiedzialas ze jetes specjalista 'w tej dziedzinie'; czy mam rozumiec, ze jestes zawodowo zwiazana z psychologia??:):)[/quote]

Nie wiem czy można to tak nazwać. Kończe studia.........
ESTER

przez prosty 20 maja 2008, 12:29
nieśmiało dodam, ze bardzo ciekawa dyskusja. Zmojej strony dodam, że należe do tych, którzy się już pogubili.. bo ja spotkałem się z podziałem na psychologie w tym bechawioralną i poznawczą, oraz psychoanalize jako dziedzine poza naukową i nie słyszałem tego od fryzjera :)

przez ESTER 22 maja 2008, 18:20
prosty napisał(a):nieśmiało dodam, ze bardzo ciekawa dyskusja. Zmojej strony dodam, że należe do tych, którzy się już pogubili.. bo ja spotkałem się z podziałem na psychologie w tym bechawioralną i poznawczą, oraz psychoanalize jako dziedzine poza naukową i nie słyszałem tego od fryzjera :)

To nie Psychologia sie tak dzieli tylko Psychoterapia. :!: Behawioralna,humanistyczno-egzystencjalna,poznawczo-behawioralna,systemowa,
psychoanalityczna,psychodynamiczna itd.- to są rodzaje terapii.
PSYCHOANALIZA TO NAUKA TAK SAMO JAK PSYCHOLOGIA !!!!!
Psycholog czy psychoterapeuta to nie wróżka a psychologia to nie astrologia !!!
Psychoanaliza jest nie tylko pewną metodą leczenia zaburzeń psych. , ale także stała się nauką która wyjaśnia różne zachowania człowieka.
ESTER

przez celineczka3 22 maja 2008, 19:21
ESTER napisał(a):To nie Psychologia sie tak dzieli tylko Psychoterapia. Behawioralna,humanistyczno-egzystencjalna,poznawczo-behawioralna,systemowa,
psychoanalityczna,psychodynamiczna itd.- to są rodzaje terapii.

No wlasnie to samo mialam mowic ;)
celineczka3

przez prosty 23 maja 2008, 14:24
Widzicie, można się czego dowiedzieć z forum- a i tak zajrzę do notatek :) ,
miałem taką sytuacje że uczyłem się tego samego w dwóch różnych szkołach i było to bardzo podobne ale nie takie same :twisted: pozwolicie że puki co zostane przy swoim (jak zmienie zdanie to poddam się samokrytyce ok?)

przez celineczka3 23 maja 2008, 15:11
prosty napisał(a):miałem taką sytuacje że uczyłem się tego samego w dwóch różnych szkołach i było to bardzo podobne ale nie takie same

wiesz czasem jest tak, ze to sie tylko wydaje ze te rzeczy sie roznia. Wiele zalezy po prostu od podejscia do danej kwestji. Rozni ludzie po prostu roznie widza pewne sprawy a jest to uzalenione od ich pogladów i orientacji naukowych. Ta roznica jest chociazby widoczna w tym ze inaczej na psychike ludzka bedzie patrzyl behawiorysta a inaczej psychoanalityk, ale tak naprawde mowia oni o tym samym>>o obiektywnym zjawisku ktorym jest psychika ludzka.I tak naprawde chyba oboje maja racje, czego dowodem jest ze ostatnimi czasy jest coraz wiecej psychoterapeutów, ktorzy w swej pracy dopasowuja metode do konkretnego przypadku, zamiast zamykac sie tylko w jednym pogladzie ;)
celineczka3

przez ESTER 23 maja 2008, 21:43
Zgadzam się z Tobą Calineczko3, że tak właśnie jest !!!

Studiowałeś psychologie lub medycyne Prosty ?
ESTER

przez ESTER 23 maja 2008, 21:54
Zgadzam się z Tobą Calineczko3, że tak właśnie jest !!!

Studiowałeś psychologie lub medycyne Prosty ?
ESTER

przez prosty 23 maja 2008, 22:31
Witam, chciałem sprawdzić tu i tam i znalazlem więcej podziałów niż bym chciał. Przyznaje, że na psychoterapii kompletnie się nieznam. Taki podział psychologii przedstawił dr na wykładzie z psychologii zarządzania, byłem na zarządzaniu i marketingu - to nie był dla mnie dobry wybór. Wykłady związane jakoś z psychologią z socjologią zlbo zarządzaniem kadrami to było to co "prosty" Lubił najbardziej reszta nich zostanie milczeniem. Niezależnie czy miał racje czy nie to "zaraził" mnie psychologią. Miałem tę "okazję" drugi raz uczyć się zarządzania (nie chciąl prof przepisać już zaliczonej u innego wykładowcy stopnia.) ...się rozpisałem

przez ESTER 25 maja 2008, 17:14
HEJ!

Prosty to może idż na psychologie. Może to jest właśnie to czego szukasz idąc przez życie :)
Na studia nigdy nie jest za póżno!
Nie wiem skąd jesteś , ale w Warszawie jest w czym wybierać.Psychologię można studiować dziennie,wieczorowo a w niektórych szkołach nawet i zaocznie.
ESTER

Sortuj wg