Depresja a mowa/wzrok/słuch/smak

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Wiedźma 26 mar 2008, 00:19
Także mam problemy z mową/wymową. Tzn. mam wrażenie, że język mi sztywnieje, czasami mówię za szybko, czasami niewyraźnie, nie mogę się wysłowić, jąkam się itp. Co by mogło pomóc? A logopeda?
Może jestem introwertyczką? Może mam fobie społeczną? Nie mam pojęcia, ale to na pewno ma coś wspólnego ze stresem.
Mentalny trup, zgnilizna duszy, wielki krater w piersi zamiast serca - i tylko wystawia zęby żeber w ostatniej próbie obrony...

przez ARTmen 01 maja 2008, 13:04
Od kiedy choruję na depresję. Trwa to 10 lat, zauważyłem: słabszą koncentrację, spowolnienie, czuję się jakiś otępiały jakby mózg przestawał mi pracować.
Z DNIA NA DZIEŃ...

Re: Depresja a mowa/wzrok/słuch/smak

przez Joahim161 04 paź 2010, 10:57
a powiedzcie mi czy objawem depresji moga być zmeczone oczy strasznie przez cały czas, mam taki objaw ze nie chce mi sie nawet ich otwierać, do tego mroczki przed oczami ze ciezko mi patrzec czytac , moja cala uwaga sie skupia na oczach ciezko mi strasznie z tym,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ARTmen 05 paź 2010, 20:47
Mogą to być objawy depresji.Zmęczenie,mroczki przed oczami,dzwonienie w uszach.Szczególnym objawem jest (nic mi się nie chce)tzn.brak motywacji do robienia czegoś.Czy też masz takie coś?
Z DNIA NA DZIEŃ...

przez ARTmen 06 paź 2010, 21:44
Ja kiedyś byłem u takiego psychiatry że trzymał mnie niecałe 5minut bez wysłuchania mnie i już przepisał mi leki nie mówiąc mi nawet co mi jest.Po tych lekach wnet odkorkowałem.Dopiero później żona zaprowadziła mnie do mądrego psychiatry,który przebadał mnie dogłębnie.Cierpiąc na depresje można mieć nie tylko chorą duszę,możemy odczuwać fizyczne objawy.Poza tym co napisałem można czuć swędzenie skóry,mocne bicie serca,uczucie słabości......Ja zanim trafiłem do psychiatry odwiedziłem lekarzy różnych specjalności :D
Z DNIA NA DZIEŃ...

Sortuj wg