Depresja egzystencjalna - jak sobie z nia radzic?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez depresja24h 25 sie 2016, 00:35
Na depresję egzystencjalne polecam ayahuasce w Czechach są organizowane kilkudniowe ceremonie. Ale nie można być na antydepresantach jedna z roślin jest inhibiorem MAO wiec mogłoby się skończyć nieciekawie. Ja jednak ma to co Stracona, endogenna :(

przez Paweł1979 25 sie 2016, 10:03
depresja24h napisał(a):Na depresję egzystencjalne polecam ayahuasce w Czechach są organizowane kilkudniowe ceremonie. Ale nie można być na antydepresantach jedna z roślin jest inhibiorem MAO wiec mogłoby się skończyć nieciekawie. Ja jednak ma to co Stracona, endogenna :(

Psychodeliki nie pomoga, probowalem. To jest zwiazane z tym, co mozna nazwac konfliktem miedzy tym, co ja chce i czuje a co jest dookola. Tego nie rozwiaze ayahuasca, meskalina, psylocybina, czy nawet tetrahydrokanabiol ;). Wrecz przeciwnie-moze pojsc to w dokladnie odwrotna strone i wyolbrzymic problemy bo kazdy psychodelik uwidacznia to, co jest w nas i pokazuje, z czym mamy pracowac, z czym sie zmagac i co przepracowac.

przez atic 25 sie 2016, 20:52
Paweł1979, to co pomoże?
atic

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paweł1979 25 sie 2016, 20:54
Rozwiazanie problemow egzystencjalnych :).

przez atic 25 sie 2016, 20:56
a na to dobra filozofia, przynajmniej dla mnie, dla kogoś innego może to być religia przykładowo.
atic

przez ego 25 sie 2016, 20:56
Paweł1979 napisał(a):Rozwiazanie problemow egzystencjalnych :).
A komuś się to udało?
ego

przez Paweł1979 25 sie 2016, 20:58
Wydaje mi sie, ze komus na pewno.

Obawiam sie jednak, ze filozofia nie rozwiaze problemow wynikajacych chocby z uwarunkowan ekonomicznych choc moze przyniesc zmiane sposobu patrzenia na zaistniale warunki i tym samym przyczynic sie do zmiany postrzegania rzeczywistosci.

Mi poki co nie pomogla. Podobnie jak religia.

Moze dlatego, ze mam juz prawie 40 lat i mniej wiecej wiem, czego od zycia oczekuje i co moge w nim osiagnac (lub nieosiagnac).

przez neon 25 sie 2016, 21:03
Mówisz, że depresja powodowana jest strata bliskiej osoby, może znalezienie kolejnej, niemoniecznie az tak bliskiej, może choć troche poprawic twoje położenie?
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez Paweł1979 25 sie 2016, 21:05
neon napisał(a):Mówisz, że depresja powodowana jest strata bliskiej osoby, może znalezienie kolejnej, niemoniecznie az tak bliskiej, może choć troche poprawic twoje położenie?

Nie jest to spowodowane utrata bliskiej osoby. Spowodowane jest brakiem perspektyw na sposob, w jaki chce spedzic reszte swojego zycia.

przez atic 25 sie 2016, 21:12
a jakbyś chciał spędzić reszte życia?
atic

przez Paweł1979 25 sie 2016, 21:14
Kreatywnie, po swojemu, majac poczucie ze to ma glebszy sens. Niestety, nie widze takiej mozliwosci poki co.

przez neon 25 sie 2016, 21:17
Myśle ze sam wiesz lepiej co cie blokuje i jak to rozwiązać i czy w ogóle to mozna zrobić. A jak nie mozna to zmiana perspektywy, tak jak mówiles, akceptacja, czasem to wszystko zmienia sie z wiekiem.
świat lubi znieczulić
trzeba żyć nieustannie goniąc sny.

przez atic 25 sie 2016, 21:18
wiem, że dużo ludzi ma ten problem i z tego co zauważyłem szukają szeroko pojętej ścieżki rozwoju, żeby być w czymś coraz lepszym.
przykładowo zaczynają grać w szachy, Carlsena Magnusa nie pokonają ale będą pokonywać coraz lepszych przeciwników, dodatkowo nawiązywać relacje, jeździć na turnieje, coś się będzie działo.
albo zapisują się na jogę, chcąc być coraz bardziej sprawnym, dodatkowo też wychodzą do ludzi to samo medytacje, tutaj chcą się rozwijać duchowo.
no w taki sposób ludzie próbują załatwić tą pustkę.
atic

przez Paweł1979 25 sie 2016, 21:20
neon napisał(a):Myśle ze sam wiesz lepiej co cie blokuje i jak to rozwiązać i czy w ogóle to mozna zrobić. A jak nie mozna to zmiana perspektywy, tak jak mówiles, akceptacja, czasem to wszystko zmienia sie z wiekiem.

Poki co to kojarzy mi sie z pogodzeniem sie a to dla mnie rownoznaczne jest z akcpetacja i poddaniem sie, dostosowaniem do sytuacji. Ja nie na naleze do osob, ktore chodza na kompromisy a juz w ogole do takich, ktore rezygnuja, szczegolnie wtedy gdy rezygnacja jest wymuszona przez czynniki zewnetrzne.

atic -> przerabialem to. W moim przypadku aobo bede robic i zyc jak chce albo nie bede robic nic (i zyc pewnie tez nie, bo bezdmoni raczej dlugo nie zyja),

Sortuj wg