Paniczny strach przed oceną

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez JA03 03 kwi 2015, 18:07
Witam. To mój drugi post. Tak jak pisałem wcześniej chodzi o dziewczynę. Nawiązała się jak zwykle rozmowa, że ona jest głupia i niczego nie potrafi, jest gó#nem, które niczego nie umie i nigdy nie będzie umiało - dlatego woli się zabić. Dzisiaj rozmawialiśmy i dowiedziałem się, że w szkole się z niej śmieją - i to jest dla niej dowód na to, że jest nieudacznikiem i niczego nigdy nie umie. Nie będzie miała dobrej pracy, mieszkania i t p. Na początku się wkurzyłem... no wiadomo, ktoś się z niej śmieje, niedobrze... ale gdy zapytałem jak to wygląda... i w jakich sytuacjach się z niej śmieją zdębiałem.
Wiecie jak to jest w szkole... ktoś się pomyli, strzeli jaką gafę przy tablicy, przy odpowiedzi ustnej... jakaś literówka, jakieś przejęzyczenie się, ktoś się zająknie - no i wiadomo... zaraz jakieś śmiechy chichy z tego powodu w klasie. Myślałem, że sobie ze mnie żarty robi, że z takich drobnostek idiotycznych robi ogromny problem i bierze to za dowód na to, że ona jest nieudacznikiem i jest totalnie głupia i nic prócz stania przy drodze jej nie czeka. Przepraszam za język ale chce wiernie oddać klimat.
Popłakała się, że się z niej śmieją w klasie, bo (jak twierdzi) nic nie umie. Sam przecież chodziłem do szkoły i wiem jak to jest... śmiechy, żarty z głupiej literówki na tablicy... i to nie że śmiech w "złych intencjach" albo perfidne wyśmiewanie się. Na pewno każdy wie o co chodzi. Wtedy zrozumiałem, że z tą dziewczyną jest coś bardzo nie tak. Jakaś obsesja przed tym, jak ją postrzegają? O co tu chodzi?
Pozdrawiam.

przez vifi 04 kwi 2015, 22:47
JA03, dziewczyna ma zaniżoną samoocenę i w sposób neurotyczny reaguje na krytykę. Jak chcesz jej pomóc to nie krytykuj jej i zachęć delikatnie do przejścia się do psychologa.
Skoro tak się tego wstydzi, to jest dziwne że Ci powiedziała.

przez ekspert_abcZdrowie 11 kwi 2015, 22:07
JA03, dziewczyna, o której napisałeś, ma najprawdopodobniej niską i nieadekwatną samoocenę, dlatego przejmuje się najdrobniejszymi niepochlebnymi komentarzami pod swoim adresem i reaguje nadmiernie emocjonalnie na krytykę - nawet tą nieintencjonalną. Postaraj się ją namówić do konsultacji u psychologa albo przynajmniej do rozmowy z psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!
Psycholog

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg