Hustawki emocjonalne

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Hustawki emocjonalne

przez buszujacywtrawie 10 sie 2014, 16:49
Witam, do psychiatry trafiłem w X 2012 po próbie samobójczej, stwierdził "zespół depresyjno-urojeniowy" nie wiem czy to to samo co duża depresja z epizodem psychotycznym. O innych diagnozach nie było do czasu, gdy pani psychiatra powiedziała żebym brał leki a diagnozę zostawił jej. Napomknęła tylko że może mi grozić mania i przepisała do sterty i tak wielu juz leków 2 stabilizatory nastrojów, żeby nie dopuścić do manii. Stabilizatorów nie biorę, ale moim problemem są huśtawki emocjonalne które rejestruje od dziecka: górka dół i tak nawet kil;ka razy w ciągu dnia. Z tym się wiąże dłuższa historia: w 1994 i 1998 zapadłem na dziwne, skrajne lęki, po których następowała euforia, i to tak się zmieniało/'wygasało, z przewagą lęków napadowych i leku uogólnionego. Od XI do dnia dzisiejszego można rzec byla remisja. Od kilku dni obserwuje ogromne wahania góra dół w systemie dobowym. Jeśli to chad, to który rodzaj? Leków biorę/powinienem brać jeszcze więcej - bo Absenor plus Amizepin plus Furosemidum plus Kaldyum plus magnez plus propranolol (ten ostatni biorę).A pomiędzy tymi hustawkami sa okresy normalne, spokojne. Powiedzcie: Czy mam Chad? Nigdy nie miałem typowej manii, za to depresje tak.
PS> Nawiedzają mnie ataki panicznego leku z dołkiem naprzemiennie z normalnym nastrojem.
Ostatnio edytowano 10 sie 2014, 16:58 przez buszujacywtrawie, łącznie edytowano 1 raz

Hustawki emocjonalne

przez uzytkownik 10 sie 2014, 16:55
Hmm, może prędzej cyklotymia.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

Hustawki emocjonalne

przez Yvonne 10 sie 2014, 17:05
a ile trwają te loty w górę, w dół? Zwlaszcza w górę? A hipomanię miałeś? Ja bym się zastanowiła też nad nastrojem pod względem drażliwości, agresji, napięcia, pobudzenia psychoruchowego bo mania to nie zawsze super-ekstra stan i euforia. ;)

Żeby zdiagnozować ChAD to musiałbyś mieć za sobą przygodę z manią lub hipomanią. Czemu tak Ci zależy na diagnozie? Może faktycznie warto to zostawić Twojej lekarce? ;)
"Rzeczywistość leży gdzieś pomiędzy obietnicami wiecznej szczęśliwości a założeniem, że życie będzie koszmarem"
----------------
Krzyk

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Sortuj wg