jak walczyć z apatią?

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

jak walczyć z apatią?

przez Evele 22 lut 2013, 15:21
zapewne wielu z Was doświadcza stanów kiedy nic Wam się nie chce, ja tak mam bardzo często, wielu rzeczy mi się nie chce, nie chce mi się rano wstawać, jakbym nie miała na to siły, nie chce mi się w ogóle gadać z ludźmi, nie chce mi się nawet chodzić na aerobik a kiedyś sprawiało mi to [przyjemność:(a jak Wy sobie z tym radzicie? macie jakieś sposoby?

jak walczyć z apatią?

przez Paulina377 22 lut 2013, 17:31
Nie jestem specjalistką, ale jeśli czegoś się po prostu nie chce, to tego nie rób. Z chodzeniem do pracy, czy takimi obowiązkami z którymi trudno dyskutować, to wiadomo, trzeba zacisnąć zęby.
Ale jeśli chodzi o rozmawianie z ludźmi, albo z kimś powiedzmy konkretnym, zrobienie prania, czy aerobik, to jeśli nie masz na to ochoty w danym momencie - zaakceptuj to i to zostaw, - nie zmuszaj się.
W stanach depresyjnych ważną rzeczą jest odróżniać co chcemy robić, a co nie i nie irytować się, nie złościć na siebie. Jeśli będzie się dla siebie łagodnym i spokojnym w takich sytuacjach, - na pewno za jakiś czas sama poczujesz, że dzisiaj akurat masz ochotę iść poćwiczyć. I zrobisz to z radością, - gwarantuję :) Daj sobie czas i zrozumienie :)
Powodzenia!

Sortuj wg